Dorostenci

Na dorostence čekal tentokrát tým ze Šternberka. Mladí florbalisté chtěli navázat na první výhru sezóny, kterou zaznamenali v minulém mači se Slováckem. Duel začal velice dobře, jen minutu a půl po startu Slavík našel parádní přihrávkou do předbrankového prostoru Martina Ambrože, který otevřel skóre. Přesně o čtyři minuty později zaznamenal gól z velké dálky pod ruku domácího brankáře Martin Daniš.

Skóre 0:2 vydrželo až do třetí třetiny, kdy se poprvé prosadili i hosté, respektive Jakub Břečka. Za necelou minutu už zásluhou Tomáše Štrbáka ale olomoučtí oslavovali třetí trefu. Ovšem Jakub Repa dokázal od tyčky poslat do branky jeden míček, a po přesilovce se nakonec prosadil ještě Martin Robert Horry, který srovnal na 3:3 a stanovil tak konečný stav zápasu. Příští zápas na dorostence čeká v sobotu 23. října, kdy vyzvou na vsetínském Lapači Hummel Hattrick Brno.

Obrázek 1: Dorostenci po předehrávce v Olomouci.
Obrázek 1: Dorostenci po předehrávce v Olomouci.

Junioři B

V druhé lize juniorů, přesněji její sedmé skupině, se FBS Olomouc střetl s Mohelnicí. Už od úvodu bylo jasné že olomoucké juniory nečeká lehký zápas. Mohelnický David Horák se v úvodní třetině prosadil hned dvakrát. Ve druhé periodě soupeř přidal další tři branky a skóre bylo už 0:5. Poslední třetinu odstartoval jediným zásahem FBS v zápase Kryštof Novák, ovšem následně protivník vstřelil další dva góly, Horák uzavřel hattrick a výsledné skóre bylo 1:7.

Následně se „béčko“ utkalo ještě taktéž se Šternberkem. Zápas měl jiný průběh než u dorostenců. František Kužel poslal svůj tým do vedení, během deváté minuty pak Olomoučtí inkasovali, ale i vsítili. Soupeř dokonce skóre otočil, ale skvěle zvládnutý závěr nakonec přinesl Olomouci výhru 5:3 a další důležité body.

Příští dva zápasy „béčko“ čekají v neděli 14.11, kdy se v Uničově utká s Asperem Šumperk a domácím FBC. Nyní je v tabulce po šesti zápasech na pátém místě se ziskem devíti bodů.

Starší žákyně

Jediná dívčí kategorie, která o víkendu hrála, měla los velmi těžký. Nejprve jí prověřily Vítkovice. Starší žákyně duel zvládly parádně, a nakonec zvítězily v poměru 5:2. Druhý ostravský celek je vyzval o něco později. V Horní Suché, kde se zápasy hrály, se proti ČPP zrodila remíza 3:3.

Další dvě utkání čekají mladé florbalistky příští neděli, 24. října v Odrách, kde poměří síly s tamním SVČ a taky s SK K2 Prostějov.

Elévové

Nejvíce mačů za víkend sehráli právě elévové, a to přesněji čtyři. Prvním soupeřem jim byl Fbc Secco Šternberk, se kterým si ale florbalisté poradili na výbornou a rozstříleli ho 16:2. Následoval vypjatý ofenzivní souboj s Hranicemi, který po prodloužení skončil 16:12. Se Šternberkem se o tři hodiny později utkali Olomoučtí znovu, ovšem tentokrát s týmem nazvaný Topgal. I ten porazili ale porazili. Po konci duelu na výsledkové listině bylo zapsáno skóre 11:8. A poslední na řadu přišel Uničov, který taktéž s FBS prohrál, 5:8.

Na další zápasy si musí elévové počkat až do soboty 13:11, kdy je opět čeká dávka čtyř soubojů – s znovu s Uničovem a Šternberkem, a pak také s SK K2 Prostějov a přerovskými Ďábly.

Obrázek 2: Elévové v Šumperku.
Obrázek 2: Elévové v Šumperku.