Tomáši, letošních Prague Games se nemohly, kromě Slovenska, zúčastnit zahraniční týmy, jak to podle vás turnaj ovlivnilo?

Naši kategorii to ovlivnilo výrazně. V dorostencích bývá zpravidla polovina týmů z Čech a druhá ze zahraničí. Tyto týmy na turnaji velice chyběly, ale s tím už bohužel nic neuděláme. Jsme rádi, že jsme si vůbec mohli zahrát.

S jakým cílem jste na Prague Games jeli?

Přiznám se, že cíle byly vysoké. Říkal jsem si, že čtvrtfinále turnaje je vzhledem ke kvalitě turnaje povinností, ale přál jsem si postup o kolo dál, abychom měli medaili.

Kdo byl pro vás nejtěžším soupeřem a proč?

Určitě náš čtvrtfinálový soupeř, Maskantje Juniors. Jednalo se v podstatě o výběr Slovenska. Soupeř byl ze všech našich soků nejvyspělejší ve všech aspektech.

Došli jste nakonec až do čtvrtfinále, jak velký úspěch to pro vás osobně i pro tým je?

Čtvrtfinále Prague Games je samo o sobě obrovským úspěchem. Už jen, když si hráč řekne, že byl ve čtvrtfinále Prague Games, tak to prostě něco znamená. Bohužel v letošním ročníku při absenci Švédů, Švýcarů a dalších zahraničních týmů, už čtvrtfinále nezní tak skvěle, ale i tak je to pořád úspěch. Nechali jsme za sebou kluby jako Mladá Boleslav, Hattrick Brno, Black Angels nebo Chodov. Ti všichni hráli jen play-off B. Takže po této stránce je čtvrtfinále úspěchem i v kontextu slabší konkurence zahraničních týmů.

Naplnila se očekávání, se kterými jste na Prague Games jeli?

Výsledkově ano, ale herně rozhodně ne. S hráči jsme pořád řešili náš herní projev a ten se nám trenérům prostě nelíbil. Tým, který trénujeme, má na lepší výkony!

V osmifinále vás podporovaly všechny zbývající kategorie, jak jste to vnímali?

To byla naprostá paráda! Jde vidět, že klub FBS Olomouc není jen smíšenina několika týmů, co si jedou zahrát na turnaj, ale každá kategorie má zájem i o zbývající olomoucké týmy. Byla to skvělá vizitka klubu a věřím, že si dorostenci takovou podporu nesmírně užili.

Mohly Prague Games něco napovědět o možnostech týmu?

Určitě ano. Potkali jsme relativně slabší týmy, ale i vyspělejší celky. Z Prague Games jsem odjel s pocitem, že hráči dělají chyby, které po pár trénincích děla přestanou. Obecně jde jen o důraz na brankovišti nebo v soubojích. Nejtěžším úkolem bude pohyb hráčů na útočné polovině. Už teď se těším na další tréninky, kde se bude na těchto nedostatcích pracovat.