Pavle, když se ohlédnete zpátky, jak z pozice šéftrenéra hodnotíte uplynulou, i když zkrácenou, sezónu?

Sezónu bych hodnotil ze dvou hledisek. První je výsledková. Zde rozhodně pozitivně. Výborné výsledky dorostenců a juniorů, pozadu nezůstaly ani ostatní kategorie. Trochu mrzí zklamání z mužského Áčka, ale to si vynahradíme letos. Po výsledkové stránce jsme si potvrdili v uplynulé sezóně roli lídra Olomouckého kraje. Druhé hledisko bych nazval jako rozvojové a zde za sebou nesu malý křížek. Představy o tom, kam by se klub mohl posunout, byly větší. Velkou roli v tom hrálo poznávání nového prostředí, ale i tak zde vidím velký nevyužitý potenciál.

Co si podle vás zaslouží vyzdvihnout?

V podstatě jsem už odpověděl v předchozí otázce. Pro mě výsledek dorostenců a juniorů. Z těch nesportovních hledisek je to přivedení profesionála na pozici marketingového pracovníka klubu. Zde patří velké díky Lukáši Kočiříkovi, který v tomto udělal polovinu práce.

Jak ovlivnila pandemie koronaviru přípravy na následující sezónu?

Upřímně za sebe říkám, že pozitivně. Kluby získaly mnohem více času vše řádně připravit. Jsem zvědav, jak se toho kdo zhostil. Za nás musím říct, že jsme se dali trochu jinou cestou než většina oddílů. Dali jsme do pozadí projekty typu "Makej doma" a raději pracovali na sportovní koncepci, realizačních týmech, letní přípravě atd. Prostě pro nás šel na první místo sport. Upřímně v ostatních klubech jsem to vnímal spíše naopak. Tak uvidíme zda-li nám to přinese ovoce.

Chystají se před startem nadcházejícího ročníku nějaké novinky?

Novinek bude spousta. Jak jsem již říkal - máme nového marketingového pracovníka, všechny kategorie povedou nově sportovní agendu v XPS, administrativu nám zajistí Členská sekce, připravuje se nový web, první sezónu se pojede kompletně podle nové sportovní koncepce, chystá se řada projektů. Nebude toho málo. Máme se na co těšit.

Jak postupují přípravy na Příměstský kemp?

Příměstský kemp je v podstatě připraven. V plném proudu jsou přihlášky, zajištěno je trenérské obsazení a v nejbližší době se začne ladit samotný obsah.

Prozraďte ve zkratce, pro koho je Příměstský kemp určený a co bude náplní?

Kemp bude určen pro všechny hráče věkové kategorie přípravky a elévů, a to jak z mužské, tak i ženské sekce. Prioritně je určen pro členy klubu, ale rádi přivítáme i nové tváře. Obsah bude sportovně poznávací, ale jeho konkrétní podoba se bude teprve připravovat. Od předchozích ročníků se zase až tolik lišit nebude, avšak bude zde kladen mnohem větší důraz na detail.

V jaké fázi jsou přípravy letních tréninků a soustředění? Chystají se nějaké novinky?

S letní přípravou se nakonec začalo už 18. května. Koncept letní přípravy byl všem trenérům nastaven centrálně, ovšem samotný obsah (náplň) je na samotných trenérech. Spolu jej budeme pouze konzultovat. Bavíme-li se o soustředění, tak zde je situace složitá. Soustředění je termínově a co se týče zázemí zajištěno. Ovšem s konkrétní podobou stále vyčkáváme z důvodu stále se měnících bezpečností situace. Jasněji zde bude na konci května. Novinkou v letní přípravě budou kondiční testy, byly řízeny centrálně a to speciálně pro hráče a pro brankáře.

Jaká jsou očekávání od nadcházející sezóny?

Jenom ty nejvyšší - postup mužů do národní ligy, juniorů do play off CE ligy juniorů, srovnatelné umístění dorostenců s letošní sezónou a postup starších žáků na MČR. A poté samozřejmě rozvojové cíle, které vychází z nové sportovní koncepce. Ta bude zveřejněna v průběhu letní přípravy.