Muži B

Rezerva mužů měla tento týden na programu dva zápasy. Nejprve se utkala s Hranicemi, kterým ovšem podlehla. Přitom utkání začalo parádně. Tomáš Pírek skóroval během první minuty a v páté to zásluhou Fratiška Kneipa bylo už 2:0. Pak ale soupeř přidal, a ještě během první periody srovnal. Zaznamenal šest gólů v řadě a Olomouc dokázala odpovědět už jen jednou, když se znovu prosadil Pírek, tentokrát devatenáct sekund do konce. Zápas skončil výsledkem 3:6.

Za velmi nezdařený zápas by se pak dal označit ten následující, proti Frýdku-Místku. Moravskoslezský tým skóroval pětkrát během úvodní periody. Následovaly další dvě branky, na které sice dokázali Hanáci dvakrát odpovědět, ale pak už to s nimi šlo zase z kopce. Frýdeckomístecké „áčko“ tak zvítězilo nakonec vysoko 15:3.

Junioři A

Hlavní tým juniorů se pustil pouze do jednoho zápasu, který odstartoval svou brankou Tomáš Jelínek. Petr Buják ze soupeřova mančaftu ale dokázal dvěma brankami otočit a Havířov šel pak do vedení 1:3. Během druhé třetiny ale dokázali skórovat Lukáš Vachutka a Jindřich Bernard. Rozhodnout měla poslední třetina, ovšem nestalo se tak. Během posledních deseti minut základní hrací doby padly hned čtyři branky. Za stavu 5:5 muselo zápas rozhodnout prodloužení, ve kterém se v čase 61:52 prosadil Jakub Jurkulák a získal pro Olomouc bonusový bod.

Dorostenci A

Dorost se utkal se dvěma soupeři, ovšem nezaznamenal ani jednu výhru. Nejprve čelil Otrokovicím. Domácí tým vyvinul na FBS drtivý tlak, který vyústil v šest po sobě jdoucích branek. Jediný gól Hanáků vstřelil Matěj Romanovský a zápas pak skončil 7:1. Lépe už vypadal mač se Slováckem, který otevřel Ondřej Študent, jenž si ale pak nechtěně vstřelil vlastní branku. Slovácko většinu zápasu vedlo. V čase 41:56 se prosadil Romanovský, který dal svému týmu ještě naději, protože nastavil skóre na 5:6, jenže v čase 43:17 dokázal vmést míček do branky Tomáš Tuhý a výsledek tak mluvil ve prospěch Slovácka 7:5.

Dorostenci B

Rezerva dorostu kopírovala „áčko“, ani jednou nevyhrála a vlastně k tomu neměla ani blízko. Jako první ji čekal Lipník. Ten vedl v první třetině 2:0, ale během úvodní minuty druhé třetiny dokázal vstřelit dvě branky v rozmezí sedmi sekund a dostal se do velkého náskoku. Tobiáš Richtr a Štěpán Mach sice snížili, jenže to byly jediné branky Olomouce v utkání. Soupeř jich nastřílel deset.

Ještě horší výsledek naskytl zápas v Lipníku, kde byl ovšem soupeřem Přerov. Marek Tomášek přitom poslal FBS do vedení v šesté minutě, jenže to bylo vše, na co se hosté zmohli. Rivalové z Přerova se trefili dvanáctkrát v řadě a utkání vyhráli 12:1.

Juniorky

Jedinou vysokou výhrou tohoto týdne se stalo vítězství juniorek nad Florbalem Židenice. Už po devětačtyřiceti sekundách se prosadila Klára Horčičková. Jen za první třetinu holky přidaly dalších pět branek a ani jednou neinkasovaly. Soupeři se povedla druhá část lépe, dokonce ji vyhrál v poměru 2:3. V té třetí už ale domácí florbalistky nasázely dalších pět gólů a usměrnily celkové skóre na 13:4. V druhém mači se jim ale už nezadařilo. S Buldočkami sehrály zápas, který byl na góly dost úsporný. Protivnice využily dvou přesilovek a jednou se prosadily z klasické hry pět na pět. Dostaly se do vedení 3:0 ve 32. minutě. Další, a poslední branka padla až v čase 55:39, kdy kosmeticky na 1:3 upravila Horčičková.

Starší žákyně

Starší žákyně se utkaly se dvěma soupeři. Svěřenkyně Martina Pejzla poměřily síly nejprve se Šumperkem a následně s Kopřivnicí. Zápas s Asperem nabídl spíš fotbalový než florbalový výsledek. Skončil totiž remízou 1:1. Proti Kopřivnici se zadařilo a mladé florbalistky vyhrály 4:2.

Elévky

Olomoucké elévky zatím velmi zklamal dosavadní průběh jejich vlastní soutěže a proto požádaly o dodatečné zařazení do turnajů přípravek. Jejich účast na sobotním turnaji v Přerově byla poznamenána termínem konání v době jarních prázdnin, nemohly se tedy předvést v plné síle. Přesto turnaji kralovaly, po bojovném a naprosto vyrovnaném (i výsledkem) utkání s Tornády Lutín, kteří překypují jako vždy nesmlouvavou bojovností a florbalovým umem, se konečně probudily a nastala krasojízda korunovaná vítězstvími nad  oběma týmy Přerova, Uničovem a Prostějovem. Posíláme poděkování Dominikovi a Markovi z přípravky, kteří byli velkou oporou a skvěle sestavu elévek doplnili.

Obrázek 1: Elévky v Přerově.
Obrázek 1: Elévky v Přerově.