Starší žáci

Starší žáci měli na programu o víkendu dva zápasy. Nejprve se v neděli postavili Uničovu, ve stejný den pak následoval ještě Šumperk. První utkání bylo po většinu zápasu velmi vyrovnané. Uničov šel rychle do vedení gólem Jana Slavíka, jenže z FBS rychle odpověděl Vojta Mádr a chvíli před přestávkou stav překlopil stav Radim Bečica. Druhá třetina pokračovala vyrovnaným florbalem, ale branky nenabídla. Poslední část přinesla tři branky, bohužel však všechny do sítě FBS. Podruhé se trefil Jan Slavík, Martin Majda překlopil skóre na stranu domácích a brankou v poslední minutě duel zakončil Jan Spurný.

„Už před zápasem bylo jasné, že Uničov bude v celé lize patřit k tomu nejtěžšímu, co nás může potkat. Zápas byl vyrovnaný už od začátku, kdy v prvních dvou třetinách jsme měli i mírnou herní převahu. Třetí třetina ovšem lépe vyšla soupeři, což zápas rozhodlo,“ okomentoval úvodní zápas starších žáků trenér Daniel Tichý.

Utkání s Šumperkem bylo odlišné. Jednalo se však o ofenzivní podívanou, protože nabídlo celkem jedenáct branek. V první minutě se prosadil nejdříve soupeř Rostislav Žák, jen po jedenácti sekundách ale odpověděl Matyáš Galba. V polovině třetiny pak stav překlopil na stranu Olomouce Štěpán Mach. Dvacet sekund před přestávkou ale vyrovnal Štěpán Husovský. Týmy se v průběhu mače ve vedení ještě několikrát vyměnily. Důležitý byl ale konec. V předposlední minutě soupeř vyrovnal na 5:5, jenže jen o sedm sekund později zakončil přesně po přihrávce od Galby Bečica a rozhodl o vítězství FBS.

„Soupeř kousal hlavně díky rychlým přečíslením, které dokázal trestat. Ve třetí třetině jsme se po vyrovnání na 5:5 nepoložili a dokázali jsme rychle zareagovat, což rozhodlo. Tři body z tohoto výjezdu rozhodně nebereme jako úspěch, ale jako motivaci se zlepšit a v dalších kolech předvést lepší výkony,“ nechal se slyšet Tichý.

Obrázek 1: Starší žáci na turnaji v Prostějově.
Obrázek 1: Starší žáci na turnaji v Prostějově.

Junioři

Junioři během soboty a neděle taktéž sehráli dvě utkání. V obou hracích dnech je do Čajkarény přijeli konfrontovat soupeři z Ostravy. Nejprve se utkali s Vítkovicemi. V první třetině domácí pouze dvakrát inkasovali. Kontaktní branku vstřelil Antonín Mikulík, a i přes následnou opětovně inkasovanou branku se díky dvěma gólům Lukáše Vachutky v rychlém sledu FBS dotáhlo. Pak se už ale rozpoutala ostravská show, Vítkovice soupeři nasázely čtyři branky v řadě. A do konce zápasu šest. Lukáš Vachutka kompletoval hattrick za stavu 4:7, utkání pak dopadlo 4:9. „V zápase s Vítkovicemi jsme byli s výkonem relativně spokojeni až na nepřesné přihrávky našich hráčů. S kvalitním soupeřem jsme ale odehráli dobrou partii a rozhodně se nemáme za co stydět,“ sdělil po zápase hlavní trenér Tomáš Hruška.

Proti FBC ČPP Ostrava to byl úplně jiný zápas. Soupeři se už utkali 11. září, hned v úvodním kole sezóny. A dá se říct, že sahali po bodech. Tentokrát tedy vůbec. Přestože na střely do byl skoro vyrovnaný mač, výsledkově nedopadl vůbec podle představ, což potvrdil i Tomáš Hruška: „Nevyšlo nám skoro nic. Soupeř byl úplně ve všem lepší, a ještě nám naložil nadílku.“ Utkání skončilo 2:12.

Obrázek 2: Olomoučtí junioři před zápasem.
Obrázek 1: Starší žáci na turnaji v Prostějově.

Juniorky

Ženský juniorský tým sehrál zápasy se stejnými soupeři, jako juniorské mužské „áčko“. S Vítkovicemi se jednalo opět o velkou ofenzivní show, bohužel hlavně ze strany severomoravského celku. Ten otevřel skóre. I když se Kláře Horčičkové podařilo srovnat, Ostravanky kontrovaly dvěma rychlými brankami. FBS nepotrestal ani jedno ze dvou vyloučení před koncem třetiny a ta tak dopadla 1:4 ve prospěch hostů. Nadějně pak začala druhá perioda. Veronika Mrázková a Lada Logrová svými góly stáhly náskok protivnic pouze na jednu branku. Jenže pak už se zase rozjely Vítkovice, které pěti brankami ve druhé části hodně odskočily. Chvíli před pauzou ještě upravila Valentýna Zerzánová na 4:9. V poslední části Vítkovice přidaly ještě tři branky a konečný výsledek tak vyzněl 4:12 pro soupeře. „Na úvod soutěže nás potkal nejtěžší možný soupeř. Naše hráčky, věkem ještě dorostenky sice bojovaly, ale na staršího a zkušenějšího soupeře nestačily,“ sdělil trenér juniorek Ondřej Čoček.

Druhé utkání mělo s prvním pramálo společného. FBS šel do vedení už ve třetí minutě. Okolo minuty třinácté soupeř dvěma rychlými góly otočil, ale Veronika Mrázková si nedávala na čas zase srovnala. Druhá perioda přinesla pouze jednu branku. Klára Hořičková poslal Olomoučanky znovu do vedení. Poslední část začala obrovským tlakem domácích hráček, které nejprve neproměnily několik velkých šancí, ale pak zaznamenaly dva góly a rázem vedly 5:2. I když se protivnice dotáhly na jednu branku, domácí hráčky nepolevily a dokázaly si opět udělat náskok. Na 8:5 konečným úspěšným zásahem ještě navýšila Veronika Mrázková, která v duelu zaznamenala parádní čtyři trefy. Juniorky si tak vybojovaly své první tři body.

„Po včerejším vyčerpávajícím zápase jsme doplnili družstvo o zkušené hráčky nastupující v extralize žen a na naší hře to bylo poznat. Mladé dorostenky, které tvoří jádro našeho družstvo se stále učí a tyto zápasy nám slouží především jako "škola života". Děkujeme soupeři za výborný zápas a těšíme se na další utkání,“ prozradil recept na úspěch proti druhému ostravskému týmu Čoček.