„Béčko“ mužů se o víkendu utkalo s dvěma protivníky. Nejdříve ho prověřili Sršni z Rožnova pod Radhoštěm. Utkání začalo lépe ve prospěch soupeře. Ten šel do vedení 2:0, následně Petr Kořenek snížil v poslední minutě, ovšem protivník se trefil znovu ještě v poslední sekundě první třetiny. V průběhu druhé periody se domácí Olomouc opět dotáhla na jednu branku, ale soupeř dokázal stav opětovně navýšit v poslední části. Nakonec vyhrál 6:4.

Následovalo měření sil se Šternberkem. I v tomto mači šel soupeř do vedení a díky závěru úvodní části se dostal do vedení 3:1, které v dalším pokračování zápasu dál navyšoval. Světlou pasáž měl FBS před a po druhé pauze, kdy dokázal dvěma góly snížit, ale soupeř během posledních pěti minut nakonec ještě třikrát skóroval. Duel skončil výsledkem 3:8

Béčko tak na svou má po šesti zápasech na kontě pouze tři body za výhru s Hranicemi. O další body se rezerva Hanáků porve v sobotu 4. prosince ve Stonavě s Havířovem a Hlučínem.

Muži C

„Céčko“ mělo taktéž v plánu dva víkendové zápasy. V Lipníku nejdřív poměřilo síly s Přerovem. Zápas to byl opravdu bláznivý, měnil se každou chvíli. Po brance soupeře hosté otočili na 1:2. Přerov pak získal zpět vedení 4:2. Začátek poslední třetiny následně vyšel florbalistům FBS, kteří dotlačili skóre na 4:5. V závěru ještě Přerovští srovnali, ale Olomoučtí v posledních dvou minutách ještě dva góly přidali a vyhráli 7:5.

Podobný průběh měl i následný mač s Kostelcem na Hané. Ten sehrál parádní první třetinu, kterou vyhrál 3:0. Následně domácí zabrali a po druhé třetině svítilo na tabuli výsledků skóre 4:2. Gólově nejbohatší byla poslední část. FBS srovnal, Kostelec navýšil, ale v poslední minutce se zásluhou Ondřeje Stehlíka urodila remíza.

Po sedmi utkáních je „céčko“ oproti svému nadřazenému týmu v mnohem lepší situaci. S devatenácti body vládne ligové tabulce s náskokem pěti bodů právě na Kostelec. Další dvě utkání sehraje v sobotu 20.11. s Droždínem a Prostějovem.

Junioři A

Junioři zamířili do Brna, kde je prověřily dva tamní celky. Bulldogs šli v prvním duelu do vedení, Lukáš Vachutka ale rychle srovnal. Do konce třetiny však juniorka FBS dostala další tři branky. Škola Brna pokračovala v další části, v jejímž závěru FBS dvěma brankami upravoval na 7:2 a 7:3. Poslední část už byla čistě o soupeři, který vsítil pětkrát a vyhrál celkově 12:4.

Vyrovnanější bylo měření sil se Sokolem Brno. Domácí šli do vedení 2:0. Ve druhé třetině se FBS podařilo otočit, a dokonce si vypracovat vedení 4:5. V polední třetině ještě navyšoval Vachutka, ale to nakonec nestačilo. Sokol srovnal a zápas otočil v prodloužení.

Junioři sehrají další dva duely v neděli 14. a středu 17. listopadu. Soupeři mu budou Náchod a Havířov.

Obrázek 1: Junioři v Brně.

Dorostenci A

Dorost měl na programu zápas s Lions. Vstup do utkání mu vyšel parádně, po první pauze už vedl 3:0. Jenže pak se mu moc nepovedla druhá třetina. Soupeř se dotáhl a otočil na 3:5. V závěru se pak spustila branková nálož. Celkový výsledek vyzněl pro Lions - 6:8. Pak dorostence čekaly Vítkovice. Ostravský soupeř potvrdil roli jasného favorita, když už v první třetině zaznamenal sedm úspěšných tref. Zápas nakonec dopadl 17:1. Mladé florbalisty z Olomouce v sobotu 20. listopadu čekají další zápasy s Hummel Hattrick Brno a SFK Havířov.

Obrázek 2: Dorostenci poprvé doma.

Dorostenci B

Dorostenecké „béčko“ hrálo pouze jednou. Do utkání mělo velmi dobrý vstup, už v čase 00:36 skórovalo poprvé. Následně si ve druhé části připsalo další branku, což ale zvládl i soupeř. Stejný průběh měla i část poslední, takže nakonec FBS těsně zvítězil 3:2. Příště si tým zahraje v sobotu 20.11. a to s Mohelnicí a Litovelem.

Juniorky

Juniorky FBS si tentokrát zahrály s pražským duem. Nejprve je prověřila „Bohemka“. Tereza Dvořáková poslal Olomouc do vedení, ovšem byla to jediná branka utkání z pohledu hostujícího týmu. Hráčky Bohemians skórovaly v každé a zápas dotáhly do vítězného konce (4:1). Duel s Black Angels měl pak průběh odlišný. Domácí tým šel do vedení, ale následně Olomouc parádně zvládla další desetiminutovku, kdy vsítila třikrát. Výsledek pak pojistila ve druhé polovině utkání a vyhrála 5:2.

Po osmi utkáních jsou juniorky na šestém místě s osmnáctibodovým ziskem, stejně, jako májí pátí Bulldogs a čtvrtá ČPP Ostrava. Následující dva zápasy je čekají v sobotu a neděli 20. a 21.11. kdy se střetnou s pražskou ACEMOU Sparta a Bohemií Světlá nad Sázavou.

Starší žákyně

Mladé florbalistky zaznamenaly v sobotním dopoledni dvě výhry. Nejprve se utkaly s Šumperkem, který porazily 4:2. Následně je měla prověřit i Kopřivnice, které ale nadělily „bůra“. Příští týden je čekají další dva zápasy, a to s Přerovem a Horní Suchou. Po šesti zápasech jsou tak v tabulce třetí se čtyřmi výhry, jednou remízou a jednou prohrou.

Mladší žáci 2010

Na mladé florbalisty ročníku 2010 čekal v neděli náročný čtyřzápasový program. Hráči FBS to ale zvládli skvěle. Nejprve porazili Tatran Litovel 7:1. Pa prohráli s Šumperkem 4:2, jenže hned následně dokázali přemoci Lutín 8:5 a na závěr dne v gólově úsporném zápase porazili i Šternberk 2:1. Další mače je čekají až 5. prosince, to si v hracím dni zopakují duel s Šumperkem a Šternberkem, k tomu je ještě prověří „jedenáctka“ a „dvanáctka“ Mohelnice.

Obrázek 3: Mladší žáci v Litovli.