Sobotní utkání bylo charakteristické zejména aktivní útočnou hrou Jičína a jeho povětšinou neúspěšným dobýváním olomoucké defenzívy. Přesto to byli právě hosté, kdo šel poprvé do vedení, a to dokonce ve vlastním oslabení. Paulovičová aktivně napadala naší rozehrávku, získaný balónek naservírovala Kuchařové a ta bez skrupulí zavěsila - 0:1. Naše odpověď ale na sebe nenechala dlouho čekat. Ještě v téže přesilovce nahodila Reimerová od půlky míček na bránu a ten díky kvalitní cloně proskotačil až do sítě - 1:1.

To bylo na dlouhou dobu vše. Brankám vzdorovaly na obou stranách obrany, gólmanky i brankové konstrukce. Jako kompenzaci hráčky nabídly divákům řadu tvrdých osobních soubojů a emotivních projevů, které narůstaly s nervozitou z vyrovnaného skóre a blížícího se konce zápasu. Vypjatou atmosféru nakonec rozsekla jedna z nejméně nápadných akcí, Zacpalová použila osvědčenou metodu nahození od půlky, jen míček poslala tentokrát vzduchem – a ten zapadl přesně do šibenice - 2:1.

Ve zbylých sedmi minutách Jičín stupňoval tlak a pomohl si i závěrečnou hrou bez brankáře. Obětavá defenzivní práce i s trochou zaslouženého štěstí však nakonec pomohla Olomouci výsledek udržet.

FBS Olomouc - KM automatik FBK Jičín 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)

branky: 11. Tereza Reimerová, 53. Jitka Zacpalová - 10. Nikola Kuchařová

Komentář as. trenérky domácích Aleny Sklenářové:
„Dnes to z obou stran nebyl hezký florbal. Vypovídají o tom se štěstím vstřelené góly a tvrdé souboje po celý zápas. Důslednou bojovností jsme nakonec těsnou výhru dokázali ubránit. Obě gólmanky se vyznamenaly, my musíme zlepšit střelbu. Díky soupeři a těšíme se na zítra.“

Komentář trenéra hostů pana Vladimíra Kamenického:
„Od samého začátku bylo jasné, že si oba týmy půjdou tvrdě za výhrou. Místy byl zápas až moc vyhrocený. To ale neubralo najevo vysoké kvalitě. My jsme bohužel neproměňovaly jasné gólové šance a soupeř dvěma góly z ničeho zápas vyhrál. Chci za sebe pochválit moje holky za bojovnost a zítra se vrátíme mnohem silnější.“

Do nedělního zápasu Jičín lehce zamíchal se sestavou a tento krok mu v první třetině pomohl, jak se později ukázalo, k rozhodujícímu náskoku. Než jsme se vyrovnaly s novým způsobem hry, potrestaly soupeřky dvakrát naši nedůslednost v předbrankovém prostoru, a to vždy spoluprací Kuchařové s Bachmaierovou - 0:2.

Také vstup do druhé třetiny byl z naší strany nekoncentrovaný, a tak se již ve druhé minutě mohla Kosová radovat ze snadné dorážky a třetí branky – 0:3. Nepříjemnost tohoto skóre nás ale nesemlela. Postupně jsme začaly být nebezpečnějším týmem na hřišti a první odměnou nám byla krásná trefa Mošťkové z levého křídla - 1:3. Pak nás sice poněkud zpražila Kosová nádherným doklepnutím střílené nahrávky přímo do šibenice - 1:4, ale i z tohoto jsme se dokázaly otřepat a pokračovat v tlaku na bránu Velzelové. Ta se ovšem činila a za svá záda pustila do konce třetiny už jen dorážku Reimerové - 2:4.

Poslední dvacetiminutovka byla celkem jednoznačně v naší režii. K návratu do zápasu nám navíc mohla pomoci pětiminutová přesilovka po hrubém zákroku Svobodové, jenže ta nakonec hostům moc vrásek nenadělala. Snížení tak přineslo až další vyloučení hostů. V 51. minutě se odhodlala ke střele Pařízková a poslala míček přesně k tyči - 3:4. Opakovala se tedy situace z předchozího zápasu, jen v opačném gardu, Jičín se usilovně bránil a my dobývaly. Když už se nám ale podařilo prokousat hostující defenzívou, byla proti výborně chytající Velzelová, případně její branková konstrukce. Velkou čáru přes rozpočet nám pak navíc udělalo vyloučení Peterkové v 58. minutě, jejíž aktivní napadání seznali rozhodčí jako příliš agresivní. I v oslabení jsme se pokoušely hrát s Jičínem vyrovnanou partii, ten si však namísto nějakých útočných snah jen hlídal vedení a vcelku bezpečně ho uhlídal až do konce.

Série pokračuje dvěma víkendovými zápasy v Jičíně (14. a 15. 3.) a poté středečním utkáním na Čajkaréně (18. 3.).

FBS Olomouc - KM automatik FBK Jičín 3:4 (0:2, 2:2, 1:0)

branky: 24. Tereza Mošťková,  Reimerová, 51. Barbora Pařízková - 2. Nikola Kuchařová, 18. Kristýna Bachmaierová, 22. Markéta Kosová, 27. Markéta Kosová