Úvod zápasu byl ospalejší, několik střídání moc vzruchu nepřineslo. Za Olomouc tentokrát v brance nastoupila Martina Schoupalová. Obě gólmanky ale prvních pár minut měly relativně klid. První branka padla ve čtrnácté minutě. Eliška Pešavová se dostala k brance po brejku Olomouce a doklepla míček dovnitř. Jen minutu a patnáct sekund poté se Hanačky radovaly znovu. Tamara Hašová natáhla od mantinelu a míček propálil až do branky. Právě Hašová pak byla na konci třetiny vyloučena.

A na to Olomoučanky na začátku druhé periody doplatily. Už pětapadesát sekund po začátku početní výhodu zužitkovala Karolína Nováková. Tu pak o necelé dvě minuty následovala Agáta Saffertová pohotovou tečí z velké blízkosti. Panthers se dostali na koně, ovšem tlak už v další trefu neproměnili. Úspěšnou trefu naopak zaznamenaly Hanačky, které se tak opět dostaly do vedení po dalším gólu Hašové.

Poslední část opět začala vyrovnanou hrou. Na branku publikum čekalo osm minut. Barbora Zabavská opět srovnala a utkání zdramatizovala. Rozuzlení přišlo až v posledních deseti minutách. Barbora Suchánková odčinila své předchozí vyloučení. Poslední branku utkání vstřelila v 56. minutě Karolína Šablaturová a upravila tak na konečných 5:3.

Nejlepší hráčkou utkání za Olomouc byla zvolena brankářka Schoupalová, která chytala fantasticky. V pozápasovém rozhovoru ale skromně sdělila, že vítězství jde hlavně za nasazením a houževnatostí celého týmu.

„Vezeme tři body od týmu, který nás na našem hřišti hodně vytrestal. Důležité bylo, že jsme celý zápas vedli. Holky ukázaly, že když vše dělají, tak jak mají, jsme schopni vyhrát i s těmito týmy na jejich hřišti. Jsme strašně rádi za tři body. Máme na čem stavět,“ zhodnotil utkání trenér Radek Řehák.