Už v prvních minutách zápasu byli o něco aktivnějšími domácí. Kombinace Karlů Skupníka a Mikulky ale gólem neskončila. V páté minutě dostali Olomoučtí možnost ukázat své přesilovkové schopnosti a povedlo se. Adam Klimeš totiž střelou z první překonal přerovského brankáře a poslal FBS Olomouc do vedení. Neuběhly ani další dvě minuty a domácí navýšili své vedení po sřele Šimona Borika.

Do útoku se pak vrhli Minář s Mikulkou, Minář ale na přihrávku Karla Mikulky nedosáhl. Zhruba v polovině první třetiny si početní výhodu zahráli i hosté, proměnit ji v gól ale nedokázali. Minář svou střelou protáhl Ceha, Skoupil se pak natahoval po dorážce, míček za záda Ceha ale nedostal.

Zhruba dvě minuty před koncem první dvacetiminutovky se aktivní Tomáš Skoupil přece jen dočkal, když po krásné akci ve spolupráci s Šimonem Borikem a Igorem Macháčkem střelou z první překonal přerovského brankáře.

Hned na začátku prostřední části překvapil hostující mančaft pohotový Adam Klimeš, který doklepl míček za záda Ceha. O dvě minuty později už na 5:0 zvyšoval expřerovský Lukáš Kaďorek. Ve 27. minutě úřadovala produktivní dvojice Adam Klimeš - Lukáš Kaďorek znovu, když první jmenovaný zvyšoval už na šestigólový náskok.

V polovině utkání bylo nařízeno trestné střílení pro Michala Bělaška, hostující hráč ale Kráčmara překonat nedokázal. O pět minut později se měnilo skóre během jediné minuty hned třikrát. Nejprve snížil náskok domácích Ondřej Kowalik, během deseti vteřin se pak ale trefil za záda hostujícího brankáře Adam Klimeš a pak hned Karel Mikulka.

Tři minuty před koncem druhé dvacetiminutovky dokázal překonat Ceha také Daniel Tichý. Hned na začátku třetí části pak zaokrouhlil počet gólů Martin Czyž. Netrvalo dlouho a přerovskou nedisciplinovanost potrestal brankou už na 12:1 Igor Macháček.

Pak se ale ke slovu znovu dostali Přerovští, konkrétně Maxim Šefčík, který překvapil Kráčmara. Igor Macháček ale dokázal rychle reagovat a po jeho střele svítil na tabuli znovu desetibrankový rozdíl. Jen pár minut před koncem udělali definitivní tečku za utkáním hosté, když se mezi tři tyče trefil Adam Budník.

Trenér Lukáš Kočiřík o utkání: 
Jsme moc rádi, že jsme vstoupili do sezóny takovým výsledkem. Lepší vstup jsme si nemohli přát. Přerov má velmi mladý tým a rozhodně se nesmí podceňovat. A to jsme nedopustili. Jak se ale říká, nesmíme usnout na vavřínech a naopak ještě přidat.