Extraliga žen
1. SC TEMPISH VítkoviceCrazy Girls FBC LiberecFAT PIPE Florbal ChodovFBC ČPP Bystroň Group OstravaFBS OlomoucFbŠ BohemiansFBŠ SLAVIA Fat Pipe PlzeňIvanti Tigers Jižní MěstoK1 Florbal ŽideniceKM automatik FBK JičínPanthers PrahaTatran Střešovice
Web Ceskeho florbalu
Prague 2018

Ženy "A"

Soupiska

Předposlední kolo základní části extraligy žen hrála Olomouc v sobotu 16. února 2019 na hřišti posledního týmu tabulky. Přes velmi nervózní výkon dokázaly olomoucké hráčky urvat cenné vítězství. 

V začátku utkání byly lepším týmem domácí hráčky, které nastoupily na hřiště s vervou. Olomoucké hráčky se pořádně nemohly dostat do své hry, v útočném pásmu míčky ztrácely a propadaly v obraně. Hra byla plná nepřesností, tvrdých soubojů, a ne moc nadějných příležitostí. Přestože ke konci třetiny měla Olomouc šancí více, žádnou branku nevstřelila.

 
Po přestávce se výkon Olomouce o fous zlepšil, ale stále to zdaleka nebylo ono. Navíc FBS nedokázalo využít ani nabídnutou přesilovku v polovině utkání a soupeře také podržela plzeňská gólmanka. Překonat ji se nakonec podařilo až šest vteřin před druhou přestávkou a za úspěšné vytočení Slezákové byl Olomoucký tým velmi vděčný - 0:1. 


V úvodu třetí třetiny Olomouc více operovala v útočném pásmu, ovšem navýšit skóre se stále nedařilo. Místo toho přišlo vyloučení a inkasovaný gól v oslabení, kdy nahozený míček obránkyně tečovala nejlepší hráčka utkání hostů Suková - 1:1. Minutu na to byla tatáž hráčka vyloučena na trestnou lavici a Olomouc tuto druhou přesilovku již dokázala využít. Oháňková v náběhu dokázala na poslední chvíli zkrotit skákavý míček od Cholinské a usměrnit jej do branky - 1:2. Vrátila tak vedení zpět na stranu Hanaček. To ovšem zatím neznamenalo žádnou velkou jistotu, hra byla stále vrtkavá na obou stranách a hostující hráčky se mohly ještě deset minut bát o výsledek. K tomu navíc přišlo pětiminutové vyloučení olomoucké Bořutové. Výkon oslabeného týmu byl ovšem o poznání lepší, než v prvním vyloučení a Olomouc toto riziko nakonec ubránila bez ztráty kytičky. Před koncem třetiny si Plzeň vzala timeout a pokusila se srovnat hrou v šesti. Hanačky již drama nepřipustily, navíc se Cholinské podařilo vypíchnout soupeřkám míček a uzavřít stav utkání střelou do prázdné branky - 1:3. 

 

FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň – FBS Olomouc 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)

branky: 49. Anna Alexandra Suková – 40. Kateřina Slezáková, 51. Jitka Oháňková, 60. Lucie Cholinská

 

Vyjádření hostující trenérky Alice Pavlíkové:

„Utrápené utkání, kde nás neuvěřitelně svazovala povinnost tří bodů. Ty máme. Příští týden zabojujeme za další. Děkujeme soupeři.“

Vyjádření trenéra domácích Víta Procházky:

„Směr utkání jsme měli určit v první desetiminutovce, kdy jsme měli tlak a množství vyložených šancí. To se však nestalo, dvěma hloupými góly jsme zápas ztratili a ani při hře vabank jsme štěstí neměli. Děkujeme divákům za podporu a soupeři přejeme šťastnou cestu.“

Nejprve v pátek 8. února na domácí půdě poměřil extraligový kádr síly s 1. SC TEMPISH Vítkovice a poté hned v neděli s o bod druhým týmem FAT PIPE FLORBAL CHODOV bojoval na hale Jižní město Praha 11. Přestože oba zápasy skončily větším rozdílem ve prospěch soupeřů, výkon Hanaček byl velmi kvalitní v obou utkáních.

Od počátku se rozjela hra ve vysokém tempu a ostravský tým na nic nečekal. Jejich převaha byla jasně vidět po celou třetinu, ovšem na domácí hráčky recept dlouho nenalezly. Dívky z FBS totiž poctivě bránily po celou dobu, a navíc všechny střely s přehledem lapala stoprocentně jistá Kubíčková.

V 2. třetině bylo již 17 vteřin od hvizdu vše jinak. Smolnou chybu v obraně nekompromisně potrestala reprezentantka Enenkelová 0:1 a vzápětí přidala i Paloncyová 0:2. Hanačky sice bojovaly dál, navíc ucítily šance v útoku a snažily se skóre dohnat. To se jim ovšem nevyplatilo, jelikož otevřely obranu a Vítkovice tak začaly proměňovat každou šanci. Po vytočení na forhend se prosadila L. Suchánková 0:3 a po prodloužení na zadní tyč Šupáková 0:4. Kvůli propadnutí v zápase se domácí snažily zkoncentrovat v oddechovém čase, což jim pomohlo uvědomit si opět obranné cíle a na hřiště se rozbíhaly s vervou. Druhá část 2. třetiny byla tedy bojovnějšího rázu. Účel eliminovat šance soupeře byl splněn a Mošťková navíc přidala bonus, když se jí podařilo dorazit míček po střele B. Suchánkové za záda Příleské v brance hostů 1:4.

Hned v začátku 3. třetiny se ovšem rozjel opět fosforový kolotoč a Vítkovice odskočily ještě více. Nejprve prorazila míček po akci z rohu do brány Planková 1:5 a následně po propadu Olomouce se trefila Paloncyová 1:6. Olomouc se poté opět trochu zvedla a předvedla pěkné akce v útoku. Ze standardky se ale následně prosadila Seevaldová 1:7, Olomouc nevyužila nabídnutou přesilovku a Seevaldová se trefila ještě i v poslední minutě utkání z před brankového prostoru a uzavřela skóre utkání 1:8.


FBS Olomouc – 1. SC TEMPISH Vítkovice 1:8 (0:0, 1:4, 0:4)

branky: 36. Tereza Mošťková – 21. Veronika Enenkelová, 22. Kamila Paloncyová, 26. Lucie Suchánková, 27. Ivana Šupáková, 42. Eliška Planková, 43. Kamila Paloncyová, 53. Sára Seevaldová, 60. Sára Seevaldová

Vyjádření trenérky domácích Alice Pavlíkové:

„Škoda, že nám nevydržela snaha z první třetiny. Hrát tak celou dobu, bylo by to určitě zajímavější. Chválím výborný výkon většiny hráček a neskutečný od Lega. Doufám, že si to dobré přeneseme i do neděle. Děkujeme za zápas.“

Vyjádření trenéra hostů Tomáše Martiníka:

„Museli jsme být dnes hodně trpěliví a přitom zůstat aktivní, rychlí a přesní. V první třetině nás hodně trápila Lego, naštěstí jsme ji ve druhé třetině brzy odčarovali a získali rozhodující náskok. Gólových situací jsme si vypracovali hodně, koncovka ovšem vázla. Jsem rád i za slušnou premiéru našich nových a mladých hráček. Díky soupeřkám za zápas.“

 

První třetinu nedělního utkání začaly olomoucké hráčky podobně jako v pátek doma, kde výborně bránily. Tentokrát to měly složitější kvůli speciálnímu obrannému systému, který ale zvládaly obstojně a pražačkám nedaly žádný prostor. Navíc tempo bylo ještě vyšší a soupeř ještě urputnější. Pět minut před přestávkou otevřela skóre utkání domácí Nosková 1:0.

V 2. třetině se s brankami roztrhl pytel, jelikož Olomoucké opět ucítily šance v útoků a tím pádem propadaly vzadu. Zpočátku 2. části se z brejku přesně trefila reprezentantka Řepková 2:0 a ze střední vzdálenosti ze středu zatažením Kellovská 3:0. Hanačky ale nesložily zbraně a jejich neustálá snaha vyústila v otevření skóre i na druhé straně, kdy z rohu dorazila míček do chodovské branky Suchánková 3:1. Po další nadějné šanci se ovšem nešťastně pro skvěle chytající Kubíčkovou odrazil míček od nohy Řepkové do olomoucké branky 4:1. Před druhou přestávkou šli Hanačky do oslabení a domácí rychle využili ukázkově zahranou přesilovou hru 5:1.

Do poslední části šly Hanačky s odhodláním a bojovaly až do konce. Tato část byla také gólmanským koncertem olomoucké Kubíčkové, která jako by měla na rukách lepidlo, vše chytala s maximální jistotou. Přesto ji nechytatelně dokázala prohodit pod ruku Pekárková 6:1 a ve smolném propadu do prázdné branky stanovila konečný stav nedělního utkání domácí Havlínová 7:1.

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – FBS Olomouc 7:1 (1:0, 4:1, 2:0)

branky: 15. Petra Nosková, 23. Martina Řepková, 29. Karolína Kellovská, 34. Martina Řepková, 35. Daniela Frantíková, 51. Nikol Pekárková, 60. Nela Havlínová – 32. Barbora Suchánková

Komentář k utkání domácí trenérky Michaely Marešové:

"Dnes nám delší dobu trvalo, než jsme se do zápasu dostaly, i tak to bylo z naší strany spíš ubojované než nějak pohledné vítězství. Gólový rozdíl mohl být větší nebýt tradičně výborné gólmanky hostí."

Komentář k utkání trenérky hostí Alice Pavlíkové:

"Holky musím dnes pochválit, že vydržely tempo po celý zápas. Jsem ráda že jsme byly i nebezpečné. Od takových zápasů se můžeme odrazit k lepším výsledkům se slabšími soupeři. Děkujeme divákům i soupeřkám."

V sobotu 18. ledna vyjely olomoucká děvčata k utkání 18. kola Extraligy žen do Jičína.

V neděli 13. ledna nastoupily olomoucké hráčky proti Tatranu Střešovice k utkání, které bylo důležité pro oba týmy s 18 body.

V sobotu 5. ledna vyrazily Hanačky na sever Čech do Liberce k prvnímu utkání Extraligy žen v roce 2019.

Poslední utkání před vánočními svátky odehrály Hanačky doma v Čajkaréně s FBC Ostrava a i když body nezískaly, určitě předvedly výkon, za který se nemusely stydět, naopak po celý zápas byly pro hostující celek nepříjemným a houževnatým soupeřem.

V pátek 14. prosince odehrály ženy FBS Olomouc domácí zápas nejvyšší soutěže netradičně v Přerově, v rámci spolupráce mezi kluby olomouckého regionu.

Utkání jako na houpačce odehrály olomoucké ženy v neděli 25. listopadu v Praze na Děkance.

V sobotu 17. listopadu přicestoval do Olomouce Liberec, který chtěl zlomit nepřízeň osudu a odlepit se od nelichotivého posledního místa extraligové tabulky.

V úterý 13. listopadu nastoupily Hanačky do čtvrtfinálového utkání Poháru České pojišťovny proti týmu FBC OSTRAVA.

CeskyFlorbal

Partneři: