1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.50

b_150_100_16777215_00_images_2018-2019_2018_047.jpgV sobotu 18. ledna vyjely olomoucká děvčata k utkání 18. kola Extraligy žen do Jičína.

Do těžkého utkání, kdy proti nim nastoupily takové hráčky jako Jarolímová, Paulovičová, Bachmaierová nebo Žůrková vstoupily Hanačky skvěle. Hned po úvodním vhazování se míček dostal k Jakubkovičové, jejíž nahození zapadlo za záda domácí Samkové 0:1. Jičín se touto brankou nenechal zaskočit a rychle odpověděl brankou Paulovičové 1:1. Hrálo se v ostrém tempu a Olomouc ještě jednou vedla díky brance Mošťkové, která využila špatně načasovaného střídání soupeřek 2:1. Vedení hostům vydrželo půl minuty, když Kubíčková v olomoucké brance vyrazila střelu Jarolímové, ale na dorážku Bachmaierové už nestačila 2:2.

Druhá třetina ukázala, kdo kraluje ve městě u „lesa Řáholce“ i kanadskému bodování celé soutěže. Čistý hattrick vstřelila Jarolímová a prakticky rozhodla celé utkání 5:2. Hanačky sice ubránily dvě vyloučení, ale vstřelily jen jednu branku z hole Reimerové v závěru třetiny, a to bylo vše 5:3. Domácí hráčky jmenované v úvodu článku ukázaly svoji kvalitu a zkušenosti, které dokázaly skvěle zužitkovat.

V závěrečné třetině zvonily hlavně tyčky za zády obou gólmanek (na každé straně dvakrát), ale stav utkání korigovala už pouze domácí Paulovičová po rozehrávce z rohu 6:3. Jičín byl po celé utkání aktivnější, naopak Hanačky se opět nevyvarovaly chyb v obranné činnosti , které je stály již několik bodů, v utkáních, v nichž měly bodovat. Doufejme, že ligová přestávka pomůže olomouckým ženám připravit se na zbytek základní části soutěže, aby se ještě pokusily proklouznout do play-off.

KM automatik FBK Jičín – FBS Olomouc 6:3 (2:2, 3:1, 1:0)

branky: 2. Lucie Paulovičová, 16. Kristýna Bachmaierová, 21. Anet Jarolímová, 25. Anet Jarolímová, 34. Anet Jarolímová, 49. Lucie Paulovičová – 1. Sára Jakubkovičová, 16. Tereza Mošťková, 40. Tereza Reimerová