1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00

b_150_100_16777215_00_images_2018-2019_2018_045.jpgV neděli 13. ledna nastoupily olomoucké hráčky proti Tatranu Střešovice k utkání, které bylo důležité pro oba týmy s 18 body.

Vítěz by si výrazně řekl o účast v letošním play-off. Dle prognóz sice nepadalo mnoho branek, ale oba týmy daly do souboje vše. V základní hrací době ani v prodloužení se nerozhodlo, a tak nakonec rozhodlo až 14 trestné střílení, ve kterém bod navíc získal pražský celek.

Od začátku utkání byli aktivnější hosté, kteří si vytvořili několik příležitostí k otevření skóre, ale olomoucká obrana spolu s Frankovou byly proti. Ve čtrnácté minutě byla vyloučena domácí Bořutová a Tatran trestal po krásné akci Krampelové a Reindlové 0:1. Teprve obdržená branka nakopla domácí hráčky, které se začaly osmělovat a více střílet. Do konce třetiny však další branka nepadla.

Na začátku druhé části šly Hanačky opět do oslabení za nedovolenou vzdálenost, ale po minutě se síly na palubovce vyrovnaly, když šel Tatran také do čtyřech za sekání. Nabídnutou minutovou přesilovku využila střelou do šibenice Pejzlová 1:1. Po vyrovnávací brance se Hanačky vrhly na své soupeřky a Ranochová v brance Tatranu se měla co ohánět. Hra se postupně přitvrzovala a Olomouc šla opět do oslabení, které ubránila a opět se tlačila do branky hostí. Bohužel Ranochovou nepřekonala Bořutová ani Reimerová a naopak patnáct vteřin před koncem třetiny trestala hostující Zabavská 1:2.

Třetí třetinu začaly oba týmy opět ve čtyřech a nebezpečnější byly domácí hráčky. Srovnání se dočkaly v jedenapadesáté minutě z hole Mošťkové 2:2. Bohužel dvě minuty na to šel Tatran opět do vedení po brance Rekové 2:3. Hanačky se nevzdaly a vrhly všechny síly do útoku se snahou zvrátit nepříznivý stav. To se jim povedlo sedm vteřin před koncem základní hrací doby, kdy při hře bez brankařky se před brankou prosadila důrazná Suchánková 3:3.

V následujícím prodloužení ani přes výhodu přesilovky domácí hráčky nerozhodly, a tak následovaly samostatné nájezdy. Zde se předvedly hlavně obě brankařky, které byly dlouho neprůstřelné. Nakonec důležitý bod pro Tatran vystřelila Viplerová až ve čtrnácté sérii.

FBS Olomouc – Tatran Střešovice 3:4pn (0:1, 1:1, 2:1, 0:0)

branky: 24. Martina Pejzlová, 51. Tereza Mošťková, 60. Barbora Suchánková – 14. Daniela Reindl:ová, 40. Barbora Zabavská, 53. Žaneta Reková, N Anežka Viplerová