1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.50

b_150_100_16777215_00_images_2018-2019_2018_030.jpgV sobotu 5. ledna vyrazily Hanačky na sever Čech do Liberce k prvnímu utkání Extraligy žen v roce 2019.

Po domácím listopadovém vítězství 5:0 byly Hanačky mírnými favority. Nicméně „Kdeže loňské sněhy jsou“, Liberec šel hladově za vítězstvím a naplno bodoval.

Do utkání vstoupily oba týmy celkem vlažně, bylo vidět, že byla vánoční pauza. Na provozní teplotu se zahřály rychleji domácí hráčky a mezi šestou a jedenáctou minutou vstřelily díky Dlouhé a Mlejnkové dvě branky 2:0. Trenérka hostí reagovala změnou v sestavách obou pětek a teprve potom se začalo Hanačkám dařit. V šestnácté minutě snížila Cholinská 2:1 a Mošťková nastřelila břevno. První útok si připravil ještě několik brejkových situací, ale do konce třetiny se stav neměnil.

Do druhé části utkání vstoupil lépe Liberec a bylo ho všude plno. Olomoucká obrana v čele s Frankovou musela řešit mnoho situací, které zaváněly brankou. Také se přiostřilo a mezi 32 a 36 minutou si Liberec třemi brankami Dostalíkové, Mlejnkové a Rumlové vytvořil čtyřbrankový náskok 5:1. Hanačky dokázaly korigovat skóre brankami Mošťkové a Cholinské v posledních dvou minutách druhé části 5:3.

Od začátku třetí třetiny nastoupila do branky Olomouce místo zraněné Frankové její kolegyně Kubíčková. Ta se na palubovce ani neohřála a už musela lovit míček zpoza brankové čáry, když ji ve druhé minutě překonala liberecká Horáková 6:3. Přes nepříznivý stav se Hanačky snažily o snížení, ale Liberec si svůj náskok hlídal dobře. Až v devětapadesáté minutě se podařilo snížit olomoucké Suchánkové 6:4. Olomouc se potom pokusila o hru v šesti, ale branku nevstřelila. Naopak domácí Mlejnková uzavřela hattrick, když trefila opuštěnou branku Olomouce a uzavřela skóre utkání 7:4.

Crazy girls FBC Liberec - FBS Olomouc 7:4 (2:1, 3:2, 2:1)

branky: 6. Adéla Dlouhá, 11. Michaela Mlejnková, 32. Martina Dostalíková, 35. Michaela Mlejnková, 36. Markéta Rumlová, 42. Gabriela Horáková, 60. Michaela Mlejnková - 16. Lucie Cholinská, 39. Tereza Mošťková, 40. Lucie Cholinská, 59. Barbora Suchánková