1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.50

b_150_100_16777215_00_images_2018-2019_2018_029.jpgPoslední utkání před vánočními svátky odehrály Hanačky doma v Čajkaréně s FBC Ostrava a i když body nezískaly, určitě předvedly výkon, za který se nemusely stydět, naopak po celý zápas byly pro hostující celek nepříjemným a houževnatým soupeřem.

Do začátku utkání vstoupily oba týmy dle očekávání, Ostrava se vrhla do útoku a Olomouc trpělivě bránila a čekala na brejkovou příležitost. Během prvních minut vynikla několika zákroky v olomoucké brance chytající Franková. V šesté minutě šla Ostrava do oslabení a Hanačky měly šanci otevřít skóre utkání. Přesilovku sice Hanačky nevyužily, ale deset vteřin po návratu Šablaturové, vykroužila z rohu Cholinská a nechytatelnou střelou nad rameno Dupčákové zavěsila 1:0. Hosté se vrhly do útoku, ale všechna jejich zakončení končila na tělech obránkyň nebo mimo branku Frankové. V šestnácté minutě se po individuální akci po mantinelu prosadila domácí Oháňková, která zvýšila přesnou střelou nad nohou ostravské gólmanky už na 2:0. Vzápětí po rozehrávce orazítkovala domácí Reimerová tyč! Ostrava se nevzdávala a v devatenácté minutě snížila střelou přes clonící hráčky Hudáková 2:1.

V druhé části pokračovalo nevyužívání vyložených šancí ostravských hráček. Franková opět podržela svůj tým několika výbornými zákroky. Ve třicáté minutě nastřelila opět domácí Reimerová břevno! O minutu později šly Hanačky do oslabení a Hudáková nastřelila tyčku! Po minutě přesilovky šla na trestnou lavici domácí Tomanová za protesty a Ostrava měla výhodu dvojnásobné přesilovky. I přes několik šancí se Ostravě nepodařilo překonat výborně chytající Frankovou a druhá třetina skončila bez branek.

Do poslední třetiny vstoupili lépe hosté, když po minutě hry srovnala Grossová 2:2. Ostrava se dostala do tlaku a přes několik zásahů Frankové se ve třetí minutě ujmula vedení střelou Hudákové 2:3. Olomouc se však nevzdala a po třech minutách srovnala její nejproduktivnější hráčka Cholinská střelou pod víko 3:3. V dalších minutách se oba celky snažily strhnout vítězství na svoji stranu. Hanačky cítily příležitost získat body s favoritem. Čtyři minuty před koncem třetiny se ale prosadila ostravská Kotzurová, která překonala Frankovou povedeným freestylem z prostoru za brankou 3:4. Pro domácí to byla rána, ale přesto se pokusili ještě srovnat pomocí hry v šesti. Nicméně deset vteřin před koncem stanovila ostravská Žurková střelou do prázdné branky konečný stav utkání 3:5.

FBS Olomouc – FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA 3:5 (2:1, 0:0, 1:4)
branky: 8. Lucie Cholinská, 16. Jitka Oháňková, 47. Lucie Cholinská – 19. Paulína Hudáková, 42. Viktória Grossová, 44. Paulína Hudáková, 57. Denisa Kotzurová, 60. Romana Žurková

Komentář trenéra FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA pana Robenka:

„Dnes Nás můžou těšit tři body, hra v oslabení a posledních 5 minut utkání. Měli jsme obrovské držení míčku, které jsme nedokázali zužitkovat a ze zápasu udělali drama. Těšíme se na pauzu, potřebujeme ji. Všem krásné Vánoce a vše nej do Nového roku.“