1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.50

b_150_100_16777215_00_images_2018-2019_2018_041.jpgV pátek 14. prosince odehrály ženy FBS Olomouc domácí zápas nejvyšší soutěže netradičně v Přerově, v rámci spolupráce mezi kluby olomouckého regionu.

Před výbornou návštěvou 230 diváků se hattrickem blýskla olomoucká Cholinská a Hanačky si do Olomouce odvezly tři body za vítězství 5:2. Přerovští pořadatelé zorganizovali v rámci tohoto utkání také veřejnou sbírku na zraněného florbalistu Radka Zelinku, která vynesla 6.000,- Kč.

Skóre utkání otevřely Židenice hned v první minutě, kdy se trefila Dernerová 0:1. V dalších minutách bylo vidět, že hráčky obou týmů mají problém s povrchem haly. Ve čtrnácté minutě srovnal olomoucký první útok, jmenovitě Cholinská 1:1 a o dvě minuty později šla Olomouc do vedení zásluhou Mošťkové 2:1.

Druhou třetinu otevřela další branka Cholinské 3:1, a sympatický výkon olomouckých hráček v této části utkání přinesl v jednatřicáté minutě třetí branku z hokejky Cholinské 4:1. Židenice se snažily zvrátit nepříznivý stav utkání, ale jejich snaha a střelecké pokusy končily na obránkyních domácích nebo je likvidovala Franková v brance Olomouce. Těsně před přestávkou se přeci jen podařilo Brnu snížit tečovanou střelou Janečkové 4:2.

Do třetího dějství vstoupily Židenice velice aktivně s cílem korigovat nepříznivý stav. Dlouhé minuty zavřely Hanačky na jejich polovině, ale skórovat se jim nedařilo. Domácí tým pozorně bránil, ale dopředu se moc netlačil. T se asi nelíbilo domácí brankařce, a tak tři minuty před koncem dlouhým výhozem našla Mošťkovou, která uzavřela stav utkání na 5:2.

FBS Olomouc – K1 Florbal Židenice 5:2 (2:1, 2:1, 1:0) branky: 14. Lucie Cholinská, 16. Tereza Mošťková, 21. Lucie Cholinská, 31. Lucie Cholinská, 53. Tereza Mošťková – 1. Andrea Dernerová, 39. Natálie Janečková