1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.00

b_150_100_16777215_00_images_2018-2019_2018_030.jpgV sobotu 17. listopadu přicestoval do Olomouce Liberec, který chtěl zlomit nepřízeň osudu a odlepit se od nelichotivého posledního místa extraligové tabulky.

I přes neúnavnou práci a snahu kapitánky Koníčkové se Liberci nepodařilo skórovat a tak branky střílela jen Olomouc.

První dějství bylo po herní stránce vyrovnané, ale kdyby se do šaten šlo za stavu 1:3, nikdo by se nemohl divit. Liberec měl převahu v brankových příležitostech, nastřelil břevno, ale to bylo vše. Naopak Hanačky v brance s výbornou Frankovou a s dobře pracující obranou se v šestnácté minutě po rozehrávce z rohu dostaly díky brance Mošťkové do vedení 1:0. Před koncem třetiny měl Liberec výhodu přesilové hry, ale ke srovnání skóre nedošlo.

Od začátku druhé části se domácí hráčky dostávaly do tempa a prakticky převzaly otěže zápasu. Těsně před polovinou utkání dostala pětiminutový trest hostující Mlejnková a pro Hanačky se otevřela možnost navýšit jednobrankové vedení. Hned po minutě hry našla Cholinská bekhendovou přihrávkou připravenou Pejzlovou a ta se nemýlila 2:0. I v další fázi přesilovky měla Olomouc na hokejkách branku, ale dočkala se jí až čtrnáct vteřin před koncem výhody z hole kapitánky Reimerové, která nadvakrát dorazila střelu Rozenbergové 3:0. Po další minutě navýšila náskok Hanaček opět Reimerová, když zachytila na vlastní polovině přihrávku soupeřek a v úniku nedala Štěpánové v brance Liberce šanci 4:0. Pokud chtěl Liberec něco udělat s nepříznivým stavem, zbývala mu na to již jen poslední dvacetiminutovka.

Nicméně do té vstoupila lépe Olomouc, když ve třetí minutě mohla Reimerová zkompletovat hatrrick, ale nastřelila jen břevno, nicméně odražený balonek uklidila ze vzduchu do branky Žáková 5:0. Liberec se ale nevzdal a snažil se korigovat stav utkání. Zejména neúnavná Koníčková a z obrany střílející Leierová, se staraly o vzruch před olomouckou brankou. Hanačky však žádné drama nepřipustily a obětavě se vrhaly do střel soupeřek s cílem uhájit čisté konto Frankové. To se nakonec podařilo a Olomouc si po vítězství 5:0 upevnila sedmou příčku v tabulce.

FBS Olomouc - Crazy girls FBC Liberec 5:0 (1:0, 3:0, 1:0)

branky: 16. Tereza Mošťková, 29. Martina Pejzlová, 33. Tereza Reimerová, 34. Tereza Reimerová, 43. Michaela Žáková