1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.50

b_150_100_16777215_00_images_2018-2019_2018_019.jpgV sobotu 13. října udělaly olomoucké florbalistky velkou radost všem věrným divákům a fanouškům ve SH Čajkaréna.

V utkání s FbŠ Bohemians, ve kterém nebyly favoritem, ani jednou neprohrávaly a poté, co se dokázaly dostat až do vedení 6:2, si mohly dovolit prohrát poslední část utkání, aby nakonec braly všechny body za výhru 6:5. Pražankám tak nepomohl ani výkon Adély Bočanové, která se čtyřmi góly a jednou asistencí podílela na všech brankách svého týmu.

Skóre utkání se otevřelo ve čtvrté minutě. Cholinská získala míček na polovině hřiště a pěknou střelou pod rukou překonala Omelkovou v brance hostů 1:0. V osmé minutě zazvonila tyčka za zády Frankové a v jedenácté otevřela svůj dnešní účet Bočanová, která střelou ze středu překonala domácí gólmanku 1:1. Tempo hry bylo z obou stran rychlé a hrál se pohledný florbal. Na konci první části šli hosté do oslabení, ale domácí do přestávky branku nedali.

Druhá třetina začala využitou přesilovkou Hanaček, které poslala tečí do vedení Bořutová 2:1. Od této chvíle přebraly otěže utkání domácí hráčky a začaly postupně hostující tým přehrávat. Dvě branky během jediné minuty, které vstřelily Mošťková a Slezáková 4:1, donutily soupeřky ke střídání brankařek. Olomouc ještě nastřelila břevno, ale potom faulovala Jakubkovičová a následnou přesilovku dokázaly Pražanky využít ke snížení 4:2. Nakonec ale do přestávky Hanačky odskočily na rozdíl tří branek, když se nechytatelně trefila Žáková 5:2.

Do třetí části hry šly domácí hráčky se slušným náskokem, ale také s vědomím, že soupeř udělá vše pro to, aby utkání otočil. Ve čtvrté minutě byla vyloučena domácí Oháňková, ale Hanačky dokázaly v oslabení nachytat soupeřky na švestkách, když po rychlém rozehrání standartky skórovala Reimerová 6:2. Hostující tým přepnul na vyšší výkon a začal Hanačkám zle zatápět. Nejvíce bylo vidět duo Bočanová – Poláková, které prakticky nešly z palubovky. Svoji kvalitu dokázaly při vstřelení tří branek během sedmi minut 6:5, ale Hanačky zodpovědně plnily obranné pokyny trenérky Pavlíkové a i přes více jak minutovou hru v šesti, k dalšímu skórování hostující tým nepustily. Po šedesáti minutách svítil na ukazateli stav 6:5 a domácí si připsaly do tabulky soutěže veledůležité tři body.

FBS Olomouc – FbŠ Bohemians 6:5 (1:1, 4:1, 1:3)

branky: 4. Lucie Cholinská, 22. Tereza Bořutová, 26. Tereza Mošťková, 27. Kateřina Slezáková, 36. Michaela Žáková, 44. Tereza Reimerová – 11. Adéla Bočanová, 32. Adéla Bočanová, 49. Adéla Bočanová, 53. Hana Poláková, 56. Adéla Bočanová