Extraliga žen
1. SC TEMPISH VítkoviceCrazy Girls FBC LiberecFAT PIPE Florbal ChodovFBC ČPP Bystroň Group OstravaFBS OlomoucFbŠ BohemiansFBŠ SLAVIA Fat Pipe PlzeňIvanti Tigers Jižní MěstoK1 Florbal ŽideniceKM automatik FBK JičínPanthers PrahaTatran Střešovice
Web Ceskeho florbalu
Prague 2018
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00

b_150_100_16777215_00_images_2018-2019_2018_015.jpgHanačky jely v sobotu 6. října do Ostravy k utkání s dalším aspirantem na extraligový titul, a kromě pětiminutovému propadu ve třetí třetině se nemusely za předvedený výkon stydět.

Od začátku utkání se hrál rychlý florbal z obou stran. V deváté minutě otevřela Ostrava skóre brankou Kapcovou 1:0. Vzápětí z pěkného protiútoku orazítkovala Cholinská tyčku Tomšové. Nicméně se začal prosazovat první útok domácích a první dějství skončilo 3:0 pro Ostravu.

Druhá třetina vypadala zcela jinak. Olomouc se osmělila a v této části utkání měla i více míček na hokejkách. To se projevilo v polovině zápasu, kdy ukázkovou akci předvedly Mošťková s Cholinskou a snížily nepříznivý stav na 3:1. I když domácí postupně měly brankové šance, překonat chytající Kubíčkovou se jim do konce třetiny nepodařilo.

Chuť si Ostrava spravila mezi 46 a 51 minutou zápasu, kdy se postupně trefily Kajfoszová a Kapcová (3x), která tak k brance z první třetiny přidala čistý hattrick a o výsledku bylo prakticky rozhodnuto 7:1. Po zbytek utkání se Hanačky snažily o vstřelení branky, ale to se jim podařilo až v předposlední minutě, kdy Žáková stanovila konečný stav utkání na 7:2.

Věrní kluboví fanoušci mohli být s výletem do Ostravy spokojení, protože přes vysoké skóre byla hra zajímavá z obou stran. 

FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA – FBS Olomouc 7:2 (3:0, 0:1, 4:1)

branky: 9. Nela Kapcová, 16. Veronika Káčová, 18. Markéta Vrlíková, 46. Nela Kapcová, 48. Nela Kapcová, 50. Nela Kapcová, 51. Pavla Kajfoszová – 29. Lucie Cholinská, 59. Michaela Žáková

 

Komentář trenéra domácích pana Jakuba Robenka:

Dobrá první třetina, nepovedená druhá a kvalitní třetí, kdy soupeř odešel fyzicky a my konečně přidali individuální nadstavbu v soubojích 1na1. Mrzí mě inkasovaný gól v předposlední minutě.

Komentář trenérky hostí Alice Pavlíkové:

Pětiminutový výpadek ve třetí třetině nás stál slušnější výsledek. Holky musím pochválit za nasazení, kdy většinu zápasu plnily pokyny a nechaly na hřišti opravdu všechno. Doufejme, že si tohle přeneseme i do dalších zápasů. Děkujeme soupeři za utkání, a hlavně našim skvělým fanouškům za podporu.

CeskyFlorbal

Partneři: