Extraliga žen
1. SC TEMPISH VítkoviceCrazy Girls FBC LiberecFAT PIPE Florbal ChodovFBC ČPP Bystroň Group OstravaFBS OlomoucFbŠ BohemiansFBŠ SLAVIA Fat Pipe PlzeňIvanti Tigers Jižní MěstoK1 Florbal ŽideniceKM automatik FBK JičínPanthers PrahaTatran Střešovice
Web Ceskeho florbalu
Prague 2018
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00

b_150_100_16777215_00_images_2018-2019_2018_013.jpgK letošnímu prvnímu dvojzápasovému víkendu vybral los olomouckým florbalistkám týmy Vítkovic a Chodova, které také letos patří k aspirantům na titul.

O kvalitách soupeřů vypovídá i konečné skóre po těchto dvou utkáních 3:24 v neprospěch Olomouce.

K prvnímu utkání víkendu jely Hanačky v pátek do Ostravy, kde se ve SH Dubina střetly s omlazeným týmem Vítkovic.

Utkání se od počátku vyvíjelo podle očekávaného scénáře. Domácí útočili a Hanačky se s vypětím všech sil bránily. Na úvodní branku Huskové 1:0, dokázala reagovat brejkem olomoucká Mošťková 1:1. To bylo od Hanaček na dlouhé minuty všechno a Vítkovice pohodlně zvyšovaly skóre do konce třetiny až na 4:1.

Druhá část utkání kopírovala tu první, jen s tím rozdílem, že Olomouc nevstřelila branku a po třech inkasovaných svítilo na ukazateli skóre 7:1. Teprve po obdržené sedmé brance se hráčky Olomouce začaly sporadicky prosazovat.

Do třetí třetiny nastoupil tým Hanaček jako vyměněný a po patnáct minut hrál s týmem Vítkovic docela vyrovnanou partii. Branky padaly převážně za záda výborně chytající Frankové, ale předváděná hra vypadala ze strany hostujících hráček o poznání lépe. Jejich snaha vyústila ve vstřelení branky v přesilovce 2:8. Vítkovice přidaly v závěrečné desetiminutovce ještě čtyři branky a pohodlně dokráčely k vítězství 11:2.

1.SC TEMPISH Vítkovice – FBS Olomouc 11:2 (4:1, 3:0, 4:1)
branky: 5. Barbora Husková, 11. Justyna Krzywak, 14. Eliška Planková, 15. Jana Trošková, 29. Jana Trošková, 31. Jana Trošková, 35. Barbora Husková, 51. Lucie Suchánková, 55. Eliška Planková, 57. Justyna Krzywak, 58. Tereza Mikulová – 9. Tereza Mošťková, 47. Sára Jakubkovičová

Komentář trenéra domácích, pana Tomáše Martiníka:

Zápas jsme zvládli slušně. Snažili jsme se hrát rychle a kombinačně, což se nám i dařilo, chyběla ovšem efektivnější finální fáze a koncovka. Musíme ještě omezit hluchá a zmatečná místa v zápase, někdy je snahy až moc. Děkujeme soupeřkám za zápas.

Komentář trenéra hostů, paní Alice Pavlíkové:

Bohužel jednoznačné utkání. Soupeř byl v mnoha ohledech lepší a zaslouženě vyhrál velkým rozdílem. Ve hře bylo pár světlých okamžiků, ale bylo to málo. Děkujeme soupeři a věříme, že příště budeme už nebezpeční.

 

Ve druhém utkání prodlouženého víkendu potvrzoval loňský vícemistr Chodov v Olomouci od začátku roli favorita a po sedmi minutách vedl 3:0, když dvě branky vstřelila Tožičková. Olomoucké hráčky to naštěstí nabudilo a začaly také zatínat drápky. Po inkasované čtvrté brance se po několika nadějných šancích prosadila Oháňková, která doběhla odražený míček a umístila jej přesně za záda Christianové 1:4. Přesilovku ke konci třetiny však již Olomouc využít nedokázala. 

Do poloviny zápasu se skóre neměnilo, šance byly na obou stranách. Častěji se však v brance zapotila domácí Kubíčková, která předváděla parádní zákroky a držela svůj tým ve hře. Do 2. přestávky Chodov pak udeřil ještě 3x, kdy Tožičková dokončila svůj hattrick a bod si připsala po vydařeném výhozu také gólmanka hostů Christianová 1:7. 

Hned z kraje třetí třetiny Chodov nekompromisně udeřil ze standardní situace a dorážky v brankovišti 1:9. Domácí poté přestáli oslabení, ovšem vzápětí inkasovali branku na 1:10. Další vyloučení už se odehrálo postupně na obou stranách, při hře 4 na 4 však inkasoval olomoucký tým 1:11. V posledních minutách přidali v pohodě hrající hosté ještě dvě branky a uzavřeli skóre zápasu na 1:13.

 

FBS Olomouc – FAT PIPE FLORBAL CHODOV 1:13 (1:4, 0:3, 0:6)
branky: 17. Jitka Oháňková – 1. Magdaléna Plášková, 4. Gabriela Tožičková, 7. Gabriela Tožičková, 16. Petra Nosková, 29. Karolína Kellovská, 36. Tereza Hanzlíková, 39. Gabriela Tožičková, 41. Daniela Frantíková, 42. Martina Řepková, 47. Tereza Peštová, 54. Petra Beránková, 57. Petra Beránková, 60. Markéta Svačinová

 

Komentář Lukáše Procházky k zápasu:

Velmi dobrých prvních 10-15 minut, po inkasovaném gólu jsme se herně začali trochu trápit a zvedli jsme se až ve třetí třetině, kde jsme se vrátili k jednodušší účelné hře, celkově jsme tak spokojeni jen napůl.

 

Komentář Alice Pavlíkové k zápasu:

Měly jsme náročný víkend, ve kterém jsme měly silné soupeře. Po většinu času jsme bránili. Určitě jsme se v tom oproti pátku zlepšili a doufáme, že v dalších utkáních půjdeme nahoru. Děkujeme soupeři za zápas a přejeme šťastnou cestu.

CeskyFlorbal

Partneři: