1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00

b_150_100_16777215_00_images_2018-2019_2018_013.jpgK letošnímu prvnímu dvojzápasovému víkendu vybral los olomouckým florbalistkám týmy Vítkovic a Chodova, které také letos patří k aspirantům na titul.

O kvalitách soupeřů vypovídá i konečné skóre po těchto dvou utkáních 3:24 v neprospěch Olomouce.

K prvnímu utkání víkendu jely Hanačky v pátek do Ostravy, kde se ve SH Dubina střetly s omlazeným týmem Vítkovic.

Utkání se od počátku vyvíjelo podle očekávaného scénáře. Domácí útočili a Hanačky se s vypětím všech sil bránily. Na úvodní branku Huskové 1:0, dokázala reagovat brejkem olomoucká Mošťková 1:1. To bylo od Hanaček na dlouhé minuty všechno a Vítkovice pohodlně zvyšovaly skóre do konce třetiny až na 4:1.

Druhá část utkání kopírovala tu první, jen s tím rozdílem, že Olomouc nevstřelila branku a po třech inkasovaných svítilo na ukazateli skóre 7:1. Teprve po obdržené sedmé brance se hráčky Olomouce začaly sporadicky prosazovat.

Do třetí třetiny nastoupil tým Hanaček jako vyměněný a po patnáct minut hrál s týmem Vítkovic docela vyrovnanou partii. Branky padaly převážně za záda výborně chytající Frankové, ale předváděná hra vypadala ze strany hostujících hráček o poznání lépe. Jejich snaha vyústila ve vstřelení branky v přesilovce 2:8. Vítkovice přidaly v závěrečné desetiminutovce ještě čtyři branky a pohodlně dokráčely k vítězství 11:2.

1.SC TEMPISH Vítkovice – FBS Olomouc 11:2 (4:1, 3:0, 4:1)
branky: 5. Barbora Husková, 11. Justyna Krzywak, 14. Eliška Planková, 15. Jana Trošková, 29. Jana Trošková, 31. Jana Trošková, 35. Barbora Husková, 51. Lucie Suchánková, 55. Eliška Planková, 57. Justyna Krzywak, 58. Tereza Mikulová – 9. Tereza Mošťková, 47. Sára Jakubkovičová

Komentář trenéra domácích, pana Tomáše Martiníka:

Zápas jsme zvládli slušně. Snažili jsme se hrát rychle a kombinačně, což se nám i dařilo, chyběla ovšem efektivnější finální fáze a koncovka. Musíme ještě omezit hluchá a zmatečná místa v zápase, někdy je snahy až moc. Děkujeme soupeřkám za zápas.