1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00

b_150_100_16777215_00_images_2018-2019_2018_007.jpgDruhé domácí utkání nevyšší soutěže žen se hrálo ve SH Čajkaréna v sobotu 22. září s týmem FBK Jičín.

Hráčky obou týmů neměly jednoduché podmínky, jelikož přišlo prudké ochlazení, a i palubovka klouzala více než obvykle. Přesto divákům nabídly velmi atraktivní podívanou okořeněnou 14 brankami a samostatnými nájezdy. Domácí brankářka Kubíčková se v bráně rozhodně nenudila.

V půlce první části hosté neotáleli a využili přesilovou hru, kterou rozhodčí nařídili za špatné střídání 0:1. Hanačky odpověděly bleskově když ze standartní situace srovnala svým prvním extraligovým gólem. Kylarová 1:1. Hosté však své vedení navrátili zpět po dvou minutách 1:2. Až těsně před přestávkou srovnala Mošťková parádním sklepnutím nahozeného míčku ze vzduchu těsně kolem tyčky 2:2.

Začátkem prostřední části se zase první prosadil soupeř, díky skvěle hrající Bachmaierové 2:3. Nicméně potom se karta obrátila a Hanačky zápas otočily. Nejprve srovnala střelou do šibenice Cholinská, po přihrávce Sedlákové, pro kterou to byl také první extraligový bod 3:3. Po další minutě si svou dorážkou vysloužila první extraligovou branku i domácí Slezáková 4:3. Před druhou přestávkou bylo ještě rušno, olomoucké hráčky dvakrát odskočily na rozdíl dvou branek, ale soupeř vždy odpověděl. Rozdíl ve skóre bylo tak stále velmi těsný 6:5.

Ve třetí třetině padaly branky až v posledních osmi minutách. Nejprve Jičín srovnal dorážkou z brankoviště 6:6, v 55. minutě domácí Mošťková zkompletovala svůj první hattrick 7:6, a 40 vteřin před koncem základní hrací doby dokázal Jičín při hře bez brankařky srovnat na konečných 7:7.

V prodloužení měly šanci rozhodnout oba týmy, ale ani tyčka Cholinské nestačila. Došlo tedy na divácky atraktivní nájezdy. Hned ten první dopadl kuriózně. Jičínská Bachmaierová tentokráte nemohla ukázat své umění v této disciplíně, protože svůj pokus zahájila kopnutím, na což rozhodčí podle nových pravidel správně reagovali okamžitým rozpažením. Poté domácí Cholinská neproměnila stejně jako další hráčka Jičína. Další olomoucká střelkyně Žáková svůj nájezd s jistotou proměnila a ukázalo se, že to byla rozhodující branka, která znamenala bod navíc pro olomoucký tým.

FBS Olomouc – KM automatik FBK Jičín 8:7pn (2:2, 4:3, 1:2, 0:0)
branky: 10. Šárka Kylarová, 20. Tereza Mošťková, 26. Lucie Cholinská, 27. Kateřina Slezáková, 36. Michaela Žáková, 40. Tereza Mošťková, 55. Tereza Mošťková, N Michaela Žáková – 10. Gabriela Žůrková, 13. Kristýna Bachmaierová, 23. Kristýna Bachmaierová, 37. Kristýna Bachmaierová, 40. Kristýna Bachmaierová, 53. Nikola Kuchařová, 60. Nikola Kuchařová

Komentář vedoucího družstva hostů: Jsem u týmu třetím rokem, za tu dobu jsme neviděl tak dominantní výkon na balonku a tolik šancí. Hraje se však na góly. Domácí nám dali lekci z produktivity. Gratulujeme k výhře a pořadatelům děkujeme za super práci.

Komentář trenérky domácích (Alice Pavlíková): Špatný důraz na brankovišti udělal z utkání drama. Víme, na čem pracovat a těšíme se na další zápasy. Děkujeme soupeři za utkání a přejeme šťastnou cestu domů.