1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.50
Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/2017-2018/2017_251.jpg'
There was a problem loading image 'images/2017-2018/2017_251.jpg'

2017_251.jpgOlomoucká florbalistka vybojovala medaili na juniorském mistrovství světa.

Sedmnáctiletá studentka Gymnázia Čajkovského už zažila pocity, na něž se celé řádce sportovců nikdy v kariéře nepodaří dosáhnout. Na florbalovém mistrovství světa juniorek hraném ve švýcarském St. Gallenu reprezentovala svou zemi, patřila k nejlepším hráčkám týmu a s českou reprezentací nakonec vybojovala bronzovou medaili. „Splnil se mi obrovský sen, ještě jsem se z toho pořádně nevzpamatovala,“ přiznává talentovaná útočnice, která letos táhla Olomouc v Extralize žen.

 

Jaké jsou tvé dojmy z mistrovství světa?

Dojmy? Ty se nedají ani popsat, bylo to něco neskutečného. Je to zážitek na celý život a jsem strašně moc ráda, že jsem mohla být součástí tak úžasného týmu.

 

Co podle tebe chybělo k úspěchu v semifinále proti Finsku?

Semifinále jednoznačně rozhodla naše střelecká smůla. Finky jsme přestřílely, a to dost jednoznačně. Byla obrovská škoda, že jsme nedokázaly proměnit vyložené gólové šance. Podle mě to byl náš nejlepší zápas proti nim a opravdu jsme měly na to je porazit, bohužel nám chyběly góly a bez toho se vyhrát nedá. Nicméně se nemáme vůbec za co stydět, protože jsme zahrály výborný zápas.

 

V zápase o bronz jste se postavily florbalistkám Polska, které byly velkým překvapením turnaje. Jak těžké bylo v takovém utkání uspět?

Polky hrály celé mistrovství velice dobrý florbal. Určitě bylo překvapení, že se dostaly až do semifinále, a asi všichni očekávali, že získat 3. místo proti Polsku bude snadnější než třeba proti Švýcarsku. Polky ale byly velice silným a vyrovnaným soupeřem. Za svoji hru si zasloužily dostat se tak vysoko. Určitě to nebyl snadný soupeř. Bylo důležité je nepodcenit a my jsme to naštěstí zvládly!

 

V úvodním duelu s Norskem jsi skórovala po osmi sekundách hry. Jaký je pocit být jednou z nejrychleji skórujících hráček mistrovství?

Že dáme gól tak rychle jsem vůbec nečekala, ale myslím, že se nám všem ulevilo, protože to byl první zápas na šampionátu a byl důležitý. To, jestli jsem to byla právě já nebo kdo ten gól dal, už nebylo tak důležité. Nejdůležitější bylo, že se ulevilo celému týmu a i mně se pak hrálo s větším klidem. Nicméně to byl můj první gól na MS, takže samozřejmě pro mě má obrovskou cenu.

 

První MS a hned tolik příjemných zážitků. Jaké jsou tvé další cíle ať už v reprezentaci nebo v klubu?

Teď, když se mě někdo zeptá, jaké mám další sny nebo cíle, tak sama nevím, co mám odpovědět. Před pár dny se mi splnil můj obrovský sen a pořád se z něj jaksi nemůžu vzpamatovat. Uvidíme, co bude dál. Nejdůležitější je, ať drží zdraví, a pak třeba můžu začít časem snít o dalším snu, což je ženská reprezentace.

 

Podívejme se lehce do zákulisí šampionátu, jak vypadá typický zápasový den?

Jelikož jsme hrály většinu zápasů v jednu odpoledne, neměly jsme příliš času. Budíček, ranní výběh, snídaně, příprava na zápas, porada a rozbor. Poté už nás čekala cesta na halu, procházka, rozcvička a šly jsme na věc! Takhle to probíhalo v podstatě každý den, protože jsme zápasy hrály pořád v podobnou dobu.

 

Jaká byla atmosféra v hale při zápasech? Byli slyšet čeští fanoušci?

Atmosféra byla úžasná, fanoušků bylo určitě více o víkendu, protože to byly už boje o medaile. Čeští fanoušci byli úžasní a podporovali nás, jak nejvíc to šlo. Přijelo spoustu rodičů a známých a i já měla to štěstí, že tam za mnou přijeli rodiče, kteří sdíleli se mnou tento zážitek, podporovali nás a drželi nám pěsti, a já jsem mohla za nimi se slzami v očích běžet ihned po vyhraném zápase o 3. místo radovat. Jsem strašně ráda, že tam se mnou byli, a děkuji všem fanouškům, kteří nás hnali dopředu.

 

Jak vypadá taková oslava medaile v šatně?

To je zážitek na celý život. Myslím, že bylo všem úplně jedno, jestli se vyřvou hlasivky, nebo ne. Zpívat se prostě muselo a taky, že se zpívalo. Bylo to úžasné. Skákaly jsme, tancovaly, zpívaly naše oblíbené písničky... Prostě oslavovaly, jak se patří.

 

Nějaká rada těm, kdo by chtěli něco podobného zažít?

Makat, makat a makat. Není to nic nesplnitelného. Když na sobě bude člověk opravdu dřít, může se mu splnit sen, stejně jako mně.

MS 2017 Blava
 

CeskyFlorbal

banner SFF 2018 244x250 04

PatrneriExtraligy

Partneři: