Extraliga žen
1. SC TEMPISH VítkoviceCrazy Girls FBC LiberecFAT PIPE Florbal ChodovFBC ČPP Bystroň Group OstravaFBS OlomoucFbŠ BohemiansFBŠ SLAVIA Fat Pipe PlzeňIvanti Tigers Jižní MěstoK1 Florbal ŽideniceKM automatik FBK JičínPanthers PrahaTatran Střešovice
Web Ceskeho florbalu
Prague 2018
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.50
Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/2017-2018/2017_251.jpg'
There was a problem loading image 'images/2017-2018/2017_251.jpg'

2017_251.jpgOlomoucká florbalistka vybojovala medaili na juniorském mistrovství světa.

Sedmnáctiletá studentka Gymnázia Čajkovského už zažila pocity, na něž se celé řádce sportovců nikdy v kariéře nepodaří dosáhnout. Na florbalovém mistrovství světa juniorek hraném ve švýcarském St. Gallenu reprezentovala svou zemi, patřila k nejlepším hráčkám týmu a s českou reprezentací nakonec vybojovala bronzovou medaili. „Splnil se mi obrovský sen, ještě jsem se z toho pořádně nevzpamatovala,“ přiznává talentovaná útočnice, která letos táhla Olomouc v Extralize žen.

 

Jaké jsou tvé dojmy z mistrovství světa?

Dojmy? Ty se nedají ani popsat, bylo to něco neskutečného. Je to zážitek na celý život a jsem strašně moc ráda, že jsem mohla být součástí tak úžasného týmu.

 

Co podle tebe chybělo k úspěchu v semifinále proti Finsku?

Semifinále jednoznačně rozhodla naše střelecká smůla. Finky jsme přestřílely, a to dost jednoznačně. Byla obrovská škoda, že jsme nedokázaly proměnit vyložené gólové šance. Podle mě to byl náš nejlepší zápas proti nim a opravdu jsme měly na to je porazit, bohužel nám chyběly góly a bez toho se vyhrát nedá. Nicméně se nemáme vůbec za co stydět, protože jsme zahrály výborný zápas.

 

V zápase o bronz jste se postavily florbalistkám Polska, které byly velkým překvapením turnaje. Jak těžké bylo v takovém utkání uspět?

Polky hrály celé mistrovství velice dobrý florbal. Určitě bylo překvapení, že se dostaly až do semifinále, a asi všichni očekávali, že získat 3. místo proti Polsku bude snadnější než třeba proti Švýcarsku. Polky ale byly velice silným a vyrovnaným soupeřem. Za svoji hru si zasloužily dostat se tak vysoko. Určitě to nebyl snadný soupeř. Bylo důležité je nepodcenit a my jsme to naštěstí zvládly!

 

V úvodním duelu s Norskem jsi skórovala po osmi sekundách hry. Jaký je pocit být jednou z nejrychleji skórujících hráček mistrovství?

Že dáme gól tak rychle jsem vůbec nečekala, ale myslím, že se nám všem ulevilo, protože to byl první zápas na šampionátu a byl důležitý. To, jestli jsem to byla právě já nebo kdo ten gól dal, už nebylo tak důležité. Nejdůležitější bylo, že se ulevilo celému týmu a i mně se pak hrálo s větším klidem. Nicméně to byl můj první gól na MS, takže samozřejmě pro mě má obrovskou cenu.

 

První MS a hned tolik příjemných zážitků. Jaké jsou tvé další cíle ať už v reprezentaci nebo v klubu?

Teď, když se mě někdo zeptá, jaké mám další sny nebo cíle, tak sama nevím, co mám odpovědět. Před pár dny se mi splnil můj obrovský sen a pořád se z něj jaksi nemůžu vzpamatovat. Uvidíme, co bude dál. Nejdůležitější je, ať drží zdraví, a pak třeba můžu začít časem snít o dalším snu, což je ženská reprezentace.

 

Podívejme se lehce do zákulisí šampionátu, jak vypadá typický zápasový den?

Jelikož jsme hrály většinu zápasů v jednu odpoledne, neměly jsme příliš času. Budíček, ranní výběh, snídaně, příprava na zápas, porada a rozbor. Poté už nás čekala cesta na halu, procházka, rozcvička a šly jsme na věc! Takhle to probíhalo v podstatě každý den, protože jsme zápasy hrály pořád v podobnou dobu.

 

Jaká byla atmosféra v hale při zápasech? Byli slyšet čeští fanoušci?

Atmosféra byla úžasná, fanoušků bylo určitě více o víkendu, protože to byly už boje o medaile. Čeští fanoušci byli úžasní a podporovali nás, jak nejvíc to šlo. Přijelo spoustu rodičů a známých a i já měla to štěstí, že tam za mnou přijeli rodiče, kteří sdíleli se mnou tento zážitek, podporovali nás a drželi nám pěsti, a já jsem mohla za nimi se slzami v očích běžet ihned po vyhraném zápase o 3. místo radovat. Jsem strašně ráda, že tam se mnou byli, a děkuji všem fanouškům, kteří nás hnali dopředu.

 

Jak vypadá taková oslava medaile v šatně?

To je zážitek na celý život. Myslím, že bylo všem úplně jedno, jestli se vyřvou hlasivky, nebo ne. Zpívat se prostě muselo a taky, že se zpívalo. Bylo to úžasné. Skákaly jsme, tancovaly, zpívaly naše oblíbené písničky... Prostě oslavovaly, jak se patří.

 

Nějaká rada těm, kdo by chtěli něco podobného zažít?

Makat, makat a makat. Není to nic nesplnitelného. Když na sobě bude člověk opravdu dřít, může se mu splnit sen, stejně jako mně.

CeskyFlorbal

Partneři: