1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00

b_150_100_16777215_00_images_2017-2018_2017_214.jpgFBS Olomouc si díky vítězství nad Tatranem Střešovice zajistilo nejlepší výchozí pozici do play-down, ve kterém se utkají s týmem Královských Vinohrad.

Zápas 22. kola začal z obou stran aktivně - hned v první minutě se po nahrávce Mandátové prosadila Cholinská 1:0. Na tento gól po chybě domácí obrany reagovala Faltusová 1:1 a produktivní tříminutovku zakončila Fleischmannová, kterou ke skórování vyzvala opět Mandátová 2:1. V polovině třetiny zvyšovala už na 3:1 pěknou ranou Suchánková, a Olomouc tak vedla 3:1. Tatran následně získal více ze hry a domácím výrazně zatápěl. Přes výbornou Frankovou se ale hosté nedokázali prosadit.
Druhá třetina přinesla mnohem organizovanější florbal než ta první, navíc přišly i první přesilovky. Ve své druhé se dokázaly prosadit hráčky Střešovic a snížily na 2:3. Odpovědět se ale prakticky ihned povedlo opět Fleischmannové, která dorážela ránu Cholinské 4:2.
Závěrečnou část tedy domácí otevírali opět s dvougólovým vedením a stav dokázali v první desetiminutovce udržet. Hráčky FBS navíc hrozily proti stále útočněji hrajícímu soupeři z dalších gólových šancí. Jako první jednu z nich využila po pěkné kombinaci útoku Pavlíková – Reimerová - Oháňková poslední jmenovaná 5:2. O minutu později byla vyloučena hráčka Tatranu a v přesilovce uzavřela brankový účet zápasu svoji druhou brankou Cholinská 6:2.

Olomouc tak navázala na vítězství v Brně, ve druhé polovině sezóny získala už 17 bodů a díky tomu se v tabulce vytáhla z poslední až na devátou pozici, která jí zajišťuje play-down proti papírově nejsnažšímu soupeři. Sérii proti TJ Sokol Královské Vinohrady zahájí Hanačky na Čajkareně už tento víkend - v sobotu 10. 3. v 16:00, v neděli 11. 3. pak v 15:00.

FBS Olomouc - Unětická 12 Tatran Střešovice 6:2 (3:1, 1:1, 2:0)
branky (asistence): 00:22 Lucie Cholinská (Petra Mandátová), 03:14 Monika Fleischmannová (Petra Mandátová), 09:45 Barbora Suchánková (Tereza Tomanová), 33:46 Monika Fleischmannová (Lucie Cholinská), 50:55 Jitka Oháňková (Tereza Reimerová), 52:21 Lucie Cholinská (Alice Pavlíková)