Extraliga žen
1. SC TEMPISH VítkoviceCrazy Girls FBC LiberecFAT PIPE Florbal ChodovFBC ČPP Bystroň Group OstravaFBS OlomoucFbŠ BohemiansFBŠ SLAVIA Fat Pipe PlzeňIvanti Tigers Jižní MěstoK1 Florbal ŽideniceKM automatik FBK JičínPanthers PrahaTatran Střešovice
Web Ceskeho florbalu
Prague 2018
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.17

b_150_100_16777215_00_images_2017-2018_2017_211.jpgV posledním zápase vstřelila dvě branky a významnou měrou se podílela na vítězství Olomouce v Brně proti Židenicím.

Letos šestigólová Barbora Suchánková zažívá zatím nejlepší extraligovou sezónu a v posledních zápasech se dostává do formy, kterou tým před play-down bude potřebovat.

Barčo, jak se Ti v Brně hrálo?
V Brně se mi hrálo vážně dobře. Před zápasem jsem byla trošku nervózní, byl to důležitý zápas, co se týče bodů, ale i vstupního sebevědomí do dalších zápasů. Naštěstí nervozita opadla hned poté, co jsem dala gól a řekla si, že ty šance už proměňovat prostě musím. S holkami se mi hrálo opravdu dobře, byla tam změna v naší obraně, ale myslím, že si to sedlo. Dokázaly jsme podržet míček a vytvořit si dost šancí. Takže já jsem spokojená.

Co bylo podle Tebe rozhodujícím faktorem zápasu?
Rozhodující faktory? No jednoznačně to, že jsme nehrály v módu „panika, hysterie, hadi v letadle“. Makaly jsme od začátku až do konce, snad jsme to ani na chvíli nevypustily. Snažily jsme se je nepouštět do šancí, zneškodnit jejich hlavní zbraně a nedovolit jim, aby hrály svoji hru. Každopádně musím říct, že Židenice dokázaly být v některých chvílích vážně nebezpečné, kdy si dokázaly udělat prostor pro tah na bránu. Tam jsme ale měly naší výbornou brankářku Marťu Frankovou, která podala fantastický výkon a vše vykryla.

Play-off letos těsně uteklo, nicméně výkony a hlavně výsledky týmu ve druhé polovině sezóny byly nadmíru povedené, proč to tedy letos nevyšlo?
Play-off nevyšlo, a mrzí o to víc, že nevyšlo právě těsně. Nedokážu říct přesný důvod, proč to nevyšlo. Bylo toho asi víc. Z mého pohledu jsme se s holkami dlouho sehrávaly. Byly tam různé změny v sestavě a někdy trvá, než najdete nejlepší kombinaci pěti lidí na hřišti. A musíte ji najít, protože to je elementární věc, aby to vůbec fungovalo. Utekl nám rozhodně začátek sezóny. Dělaly jsme zbytečné chyby v zápasech, které měly být naše. Nicméně mrzí to o to víc, když hrajete hezký a vyrovnaný florbal s týmy z prvních příček, kdy tolik nečekáte, že by to mohlo vyjít, kdy je výsledkově dotahujete, ale pak vám utečou body v zápasech, kde je prostě brát musíte.

Máš Ty osobně a má tým ještě vůbec nějakou motivaci před zápasem s Tatranem?
Motivaci mám ohromnou, určitě jako celý tým. Mezi ty nejlepší družstva sezóny se už nedostaneme, chybí nám čtyři body na osmý Liberec. To ale neznamená, že jsme ztratily motivaci, ba naopak. Chceme vyhrát, chceme ty body. Pokud budeme aktivnější, nebudeme vytvářet zbytečné chyby a budeme proměňovat šance, vyjde to.

Play-down jsi zažila loni i předloni, jak na série vzpomínáš?
Minulé play-down si pamatuju moc dobře. Hrály jsme s Pantherkami, a byly to opravdu vypjaté zápasy. Celá ta série byla těžká jak fyzicky, tak psychicky. Přetahovaly jsme se, bojovaly do poslední chvíle. Jste svým způsobem pořád jednou nohou ven z extraligy. Nakonec jsme vše úspěšně ukončily na domácí půdě před plnou tribunou a mohly si holkami spolu s našimi fanoušky konečně oddychnout. Snad to letos nebude tak vyhrocené a ukážeme, že jsme favorit. Nikdo z nás nechce zbytečně delší sezónu.

Jaký tým by sis přála do letošního boje o udržení?
Proti každému týmu budeme muset bojovat stejně, se stejnou energií, se stejným chtíčem, se stejnou motivací, na plný plyn. Já bych ráda SKV. Nicméně ať to bude kdykoliv, chci ho porazit.

Je nějaký zápas nebo moment, na který z letošní sezony vzpomínáš více než na jiný?
V letošní sezóně nemám žádný zápas, na který bych vzpomínala více než na jiný. Žádný, který pro mě byl nějak emocionálně důležitý, nebo který by mi ležel v žaludku. Vždy vás něco překvapí, ať už příjemně nebo nepříjemně. Nicméně je tu jeden okamžik z letošní sezóny, možná bych měla říct okamžiky, na které vzpomínám dnes a denně. Vzpomínám na to ráda. A často. A to byl teambuilding na horách, kdy jsme s holkami vyrazily na lyže a běžky. Pak jsem taky večer vyrazily do víru velkoměsta. (V rámci národně-kulturního poznávání samozřejmě). Takže já vzpomínám na tohle.

Závěrem, jaký je Tvůj tip na týmy, které Extraligu udrží a na druhém konci tabulky na týmy, které se utkají o titul v Superfinále?
Co se týče dolní části tabulky, tak to si netroufám tipovat. Vždy mě tato část sezóny dost překvapí. Myslím ale, že to bude ještě zajímavé. Naopak o první příčku v tabulce se podle mě poperou týmy Tigers a Vítkovice jako minulý rok.

Děkuji!

MS 2017 Blava
 

CeskyFlorbal

Partneři: