1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00

b_150_100_16777215_00_images_2017-2018_2017_191.jpgV sobotu 10. února se na domácí palubovce představily ženy FBS proti Vítkovicím, tedy poraženému superfinalistovi z loňské sezóny.

Jasným favoritem tak byly hráčky z Ostravy.

Nicméně Vítkovice se dlouho nemohly prosadit, Olomouc favorita do šancí nepouštěla a naopak byla sama nebezpečná. Přesto se jako první podle papírových předpokladů prosadily hráčky v modrém a po individuální akci otevřela skóre Enenkelová 0:1. O několik minut později vedení hostí navýšila Koníčková 0:2, pro zbytek třetiny to ale bylo všechno.

Ve druhé třetině nejprve vítkovická Niemcová využila zaváhání domácí obrany 0:3, aby následně v 29. minutě mohla konečně rozjásat domácí publikum nesmírně povedenou individuální akcí Tereza Reimerová 1:3. Vítkovice ale velmi rychle svůj náskok opět navýšily a do šaten se šlo za jednoznačného stavu 1:5 z pohledu Olomouce.

FBS ale zbraně neskládá a potvrdilo to i ve třetí části. V té sice nejprve hosté zvyšovali už na 6:1, ale poté přišla velká stíhací jízda domácích. Nejdříve snižovala Lucie Cholinská, na 2:6 a ve 47. minutě se z nulového úhlu prosadila ex-vítkovická Petra Mandátová, pro kterou měl tento zápas skutečně pikantní nádech 3:6. Když o dvě minuty později vstřelila po pěkné kombinaci s Cholinskou svoji druhou branku Reimerová, vypadalo skóre zápasu velice nadějně 4:6. Olomouc poté dostala výhodu přesilové hry, ve které se ale prosadit nedokázala a následný tlak domácích zastavilo vyloučení Peterkové. Vítkovice sice přesilovku nevyužily, ale převzaly otěže zápasu opět pevně do svých rukou a dalšími třemi brankami určily finální skóre zápasu na 9:4 ve svůj prospěch.

Pro FBS nyní nastává klíčová část sezóny - pokud ženy chtějí po třech letech opět postoupit do play-off, musí bezpodmínečně bodovat už za týden doma proti Liberci. Přijďte je podpořit v sobotu 17. února od 18:00 hodin na Čajkarénu!

FBS Olomouc – 1. SC TEMPISH Vítkovice 4:9 (0:2, 1:3, 3:4)

branky: 29. Tereza Reimerová, 44. Lucie Cholinská, 47. Petra Mandátová, 48. Tereza Reimerová – 10. Veronika Enenkelová, 13. Hana Koníčková, 25. Anna Niemcová, 32. Denisa Ferenčíková, 39. Justyna Krzywak, 41. Hana Koníčková, 54. Justyna Krzywak, 56. Petra Hložanková, 58. Hana Koníčková