1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00

b_150_100_16777215_00_images_2017-2018_2017_095.jpgV sobotu 7. 10. přivítaly olomoucké ženy na palubovce Čajkarény tým FBC Ostrava.

Utkání s favoritem otevřela Olomouc nejlépe, jak mohla, pěknou střelou se prosadila Cholinská a Ostrava se do konce třetiny jako by nemohla dostat do své obvyklé hry. Ve 14. minutě Jurečková využila mezeru v obraně FBS a vyrovnala, ale i přesto byl stav 1:1 po první třetině pro domácí více než lichotivý.

Druhá část však přinesla ze strany hostí o poznání rychlejší tempo a obraz hry se změnil. FBC otočilo skóre a do poloviny zápasu navýšilo své vedení na 3:1. Jakoukoliv možnost návratu do zápasu pak stály Olomouc vyloučení - Ostrava vstřelila v přesilovkách tři branky a stav po druhé části byl tedy už jednoznačných 1:6 z pohledu domácích.

Třetí třetina přinesla hned v prvních minutách dvě slepené branky hostů, nicméně Hanačky zápas nezabalily a díky Cholinské a Oháňkové dokázaly skóre ještě do páté minuty kosmeticky upravit. Do konce zápasu padlo ještě pět branek, za domácí se z přesilovky trefila Reimerová a svým prvním gólem uzavřela účet utkání Horáčková.

Ostrava však jasně potvrdila roli favorita a utkání na Čajkareně ovládla poměrem 12:5.

FBS Olomouc : FBC ČPP Bystroň Group Ostrava – 5:12 (1:1, 0:5, 4:6)

branky (asistence): 03:27 Lucie Cholinská (Jitka Zacpalová), 42:42 Lucie Cholinská (Barbora Lichnová), 44:24 Jitka Oháňková (Tereza Reimerová), 48:52 Tereza Reimerová (Barbora Pařízková), 59:09 Marta Horáčková (Petra Mandátová) 13:23, Eliška Jurečková(Alena Zuzaníková), 24:11Eliška Jurečková(Karin Vavrečková), 27:03Nela Škopková(Markéta Režnarová), 31:20Andrea Pastušková(Paulína Hudáková), 36:13Nela Kapcová(Andrea Pastušková), 37:44Denisa Kotzurová(Nela Škopková), 40:27Andrea Pastušková(Paulína Hudáková), 41:27Nela Kapcová(Andrea Pastušková), 50:37Markéta Vrlíková(Eliška Jurečková), 54:36Nela Kapcová(Paulína Hudáková), 55:52Paulína Hudáková(Nela Kapcová), 59:01Markéta Vrlíková(Nela Škopková)