1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00

2017 091Ženy Olomouce odehrály ve čtvrtek 28. září 4. extraligové kolo v azylu ve Velké Bystřici a místní hala jim nepřinesla žádné dobré zprávy. Soupeřem FBS byly hráčky Židenic, tedy oddíl se kterým si domácí před sezónou vyměnili tři hráčky. Grufíková s Mošťkovou putovaly do Brna, Rozenbergová pak opačným směrem.

FBS Olomouc – K1 Florbal Židenice 1:7 (0:1, 0:1, 1:5)
branky: 56. Barbora Suchánková – 16. Kamila Pravcová, 40. Petra Grufíková, 41. Petra Grufíková, 45. Linda Hyksová, 47. Martina Valehrachová, 55. Michaela Hřebíčková, 59. Alžběta Švehlová

Zápas začal opatrně, aktivnější byly spíše hosté. Po několika šancích na obou stranách otevřela skóre v přesilové hře po přesně umístěné střele ze standardky Pravcová. Ve druhé třetině se obraz hry příliš nezměnil, domácí se do hry stále dostat nedokázali a na míčku hrál především soupeř. Ten nakonec přidal i ve druhé třetině jednu branku, když se v samém závěru trefila střelou na bližší tyč exolomoucká Grufíková.

V poslední části přišla namísto zlepšené hry a snahy o vyrovnání studená sprcha, nejdříve se z další přesilové hry prosadila tvrdou ranou opět Grufíková a o pár minut později zvyšovala už na 4:0 Hyksová. Když si v 7. minutě nešťastně srazila míček do vlastní branky po střele Velehrachové Podroužková, bylo už i největším optimistům jasné, že Olomouc dohrává utkání pouze o čest. Zbývající část třetiny přinesla hru nahoru dolů, ze které se sice konečně prosadili i domácí, zadovku Lichnové nekompromisně zakončila Suchánková, ale zároveň i dvakrát hosté, kteří si tak pohodlně dokráčeli pro vítězství 7:1, na které se nemuseli ani příliš nadřít.

Pokud se chtějí domácí odlepit od dna tabulky, musí v neděli v Praze proti Tatranu předvést diametrálně odlišný výkon.