1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00

b_150_100_16777215_00_images_2019-2020_2019_050.JPGDalší srdnatý boj předvedly olomoucké ženy, když dlouho vzdorovaly pražskému Tatranu.

Soupeřky si sice nakonec odvezly všechny body za výhru 4:3, musely se o ně však strachovat až do posledních vteřin.

I když v předposledním kole základní části už ani jednomu týmu de facto o nic nešlo, odehrál se v sobotu na Čajkaréně kvalitní duel. Favorizovaný Tatran byl dle očekávání více na balónku a tvořil hru, ovšem domácí florbalistky zodpovědně plnily své defenzivní povinnosti a eliminovaly tak velkou útočnou sílu soupeřek.  Hned ve 2. minutě se navíc dostaly zásluhou trochu šťastné branky Peterkové do vedení - 1:0. Tatran dostal příležitost k vyrovnání v 5. minutě, ale Želízková si s trestným střílením neporadila a byla zastavena hvizdem rozhodčích za vracení. Přesto se hostům podařilo ještě do přestávky skóre otočit. Nejprve se z velkého brankoviště prosadila Seemanová – 1:1 a o chvíli později pak prokličkovala obranou Prontekerová a ranou k tyči poslala svůj tým do vedení - 1:2.

Ve druhé třetině pokračovala Olomouc v kvalitní obranné práci a dařilo se jí většinu času držet soupeřky mimo nebezpečné střelecké pozice. Pokud už se Tatran dostal do vyložené šance, stála mu v cestě výborně chytající Kubíčková. Navíc se domácí hráčky dokázaly prosadit ze svých oblíbených brejkových situací. Ve 24. minutě našla Barvíková nikým nehlídanou Ryšavou a ta s ledovým klidem zasunula míček „do prázdné“ - 2:2. Ve 27. minutě pak vrátila olomouckému FBS vedení Oháňková krásnou ranou do šibenice, čímž ideálně oslavila svůj návrat do sestavy po dlouhé herní pauze - 3:2. Jenže i na to našel Tatran odpověď. Ve 36. minutě domácí nedokázali pokrýt nahrávku zpoza brány ani prostor před ní, a tak Kopecká pohotově zasunula balónek pod nohama Kubíčkové a srovnala na 3:3.

Třetí část se opět nesla v duchu dobývání olomoucké branky, obětavých bloků domácích a také jejich občasných útočných výpadů. Některé z nich hostující gólmance sice docela zavařily, gólem ale neskončil ani jeden. A tak se nakonec radovaly florbalistky Tatranu. Billá si počíhala na nepokrytou krosovku a odrazem o záda domácí obránkyně vstřelila rozhodující branku zápasu - 3:4. Pražačky si zkušeně pohlídaly koncovku zápasu a dovolily domácím hru v šesti až sedm vteřin před koncem, což už na zvrat nestačilo.

Olomoucké ženy zakončí základní část v neděli 1. března, a to v Praze soubojem s vicemistryněmi z Chodova.

FBS Olomouc - Tatran Střešovice 3:4 (1:2, 2:1, 0:1)

branky: 2. Kateřina Peterková, 24. Lenka Ryšavá, 27. Jitka Oháňková - 10. Kateřina Seemannová, 13. Markéta Prontekerová, 36. Veronika Kopecká, 53. Denisa Billá