1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00

float: left; margin: 5px;Absencemi nadále sužovaný kádr olomouckých žen si na tvrdé podmínky začíná zvykat.

Dvanáct hráček do pole, a to včetně hrající trenérky Sklenářové a čtyř juniorek: to byla sestava, která zaslouženě zdolala brněnské Bulldogs 4:2.

Do utkání jsme vstoupily nebojácně a s útočnou chutí. Odměnou nám byl už v 6. minutě gól Mošťkové, která krásně vymetla šibenici - 1:0. Stejné místo pro zakončení zvolila chvíli na to Barvíková a také úspěšně - 2:0. Buldočky se pokoušely o odvetu, avšak většina jejich akcí končila na naší pozorné a důrazně hrající obraně. Situaci jim navíc zkomplikovalo první z řady oslabení, využít se nám jej ale nepodařilo.

Po přestávce se hra začala přiostřovat. Hosté, stále bojující o play-off, přijeli s jasným cílem – naplno bodovat. Jenže nepříznivý stav u nich vyvolával nervozitu na hokejkách a projevoval se i v dohrávaných soubojích. Do poloviny zápasu diváci viděli po přesilovce na každé straně, branku ale přinesla až situace z 31. minuty. Peterková vybojovala balónek pro Barvíkovou, ta se v klidu podívala, zamířila a poslala míček přesně k tyči - 3:0. Brno se dál urputně tlačilo do koncovky, branku jsme mu ale nakonec doslova darovaly. Hrubku v naší rozehrávce nekompromisně potrestala Hyksová - 3:1. Nádech Bulldogs byl ale velmi krátký a utnula ho hned vzápětí další přesilovka domácích. V té se nám sice příliš nedařilo, přesto alespoň otupila tlak a nechala nás nabrat síly, které se nám pak velmi hodily v koncovce samotného utkání.

Také třetí část začala pěkně zhurta, když po 23 vteřinách šla „za katr“ hostující Bachratá, aby ji tři čtvrtě minuty na to následovala za stejný prohřešek Rozenbergová. Změnu skóre však přinesla až ve 46. minutě nešťastná teč střely Hyksové, která díky tomu zaplula za záda domácí gólmanky - 3:2 Následovala poněkud napjatá pasáž hry plná tvrdých soubojů. Za jeden z nich si šla odpočinout brněnská Krejčíková, trest jí ale byl nedobrovolně zkrácen – a to kým jiným než Barvíkovou - 4:2. Do konce zbývalo přes 7 minut, které dle očekávání přinesly velký tlak a šance Bulldogs, ale také obětavou hru domácích, díky které se podařilo přečkat vše bez úhony. Svěřenkyně trenérky Pavlíkové tak mohly oslavit další výhru, která sice asi nepřinese zásadní změnu v tabulkovém postavení, přesto by mohla být důležitá v kontextu dalšího vývoje a směrem k očekávanému play-down.

FBS Olomouc - Bulldogs Brno 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)

branky: 6. Tereza Mošťková, 7. Eva Barvíková, 31. Eva Barvíková, 53. Eva Barvíková - 34. Nikola Domonkosová, 46. Linda Hyksová