1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00

b_150_100_16777215_00_images_2019-2020_2019_046.JPGPo chmurném podzimu jako by se v ženském áčku začínalo blýskat na lepší časy.

Hanačky navázaly na povedený zápas v Jičíně a i proti výrazně silnějším Ivanti Tigers dlouho sahaly po bodech. Mladý kádr pražských Tigers se prezentuje aktivním útočným florbalem, což předvedl i v olomoucké Čajkaréně. Jeho herní převaha ale nebyla zdaleka tak výrazná jako v prvním letošním měření sil, které skončilo desetibrankovým rozdílem.

Pražačky se i tentokrát ujaly vedení, když po šesti minutách hry táhlá střela Vejvodové zaplula přesně pod víko - 0:1. Další pokusy hostů se nám ale dařilo likvidovat a navíc jsme jim dokázaly oplácet i v útočné hře stejnou mincí. Nakonec se ujala oblíbená varianta z posledních zápasů, Barvíková blokuje šanci soupeře, sbírá balónek, sprintuje přes celé hřiště a nekompromisně prostřeluje gólmanku - 1:1. Také naše přesilovky se vyznačují opakujícími se scénáři. Při vyloučení Pekárkové jsme nejprve díky skvělému obrannému zákroku Reimerové přežily brejk hostů, abychom následně samy skórovaly. Peterková namazala Barvíkové a ta svou druhou trefu nasměrovala přesně tam, kam tu první - 2:1.

Začátek druhé třetiny lze také označit za více než povedený. Už po 11 vteřinách znovu ukořistila balónek Barvíková, tentokrát ale místo střely poslala nahrávku zabíhající Suchánkové, která jej poslala po zemi k tyči za záda gólmanky Karli - 3:1. Ani další vývoj hry nedal divákům a trenérům odpočnout. Mezi 25. a 26. minutou se strhla oboustranná přestřelka, v níž padly tři branky během 55 vteřin. Nejprve jsme nedokázaly zachytit krosovku kolem brankoviště a Balková trefovala „do prázdné“ - 3:2. Pak se pro změnu předvedlo olomoucké mládí, když debutující juniorka Kacelová poslala míček do souboje před bránou, kde byla nejdůraznější Němcová a ze vzduchu navýšila na 4:2. Tuto pasáž nakonec uzavřela třetí trefa Tigers, konkrétně na středu zcela nepokrytá a tím pádem snadno skórující Šebestová - 4:3.

Následovalo pár o něco klidnějších minut, které se sice vyznačovaly nepříjemným tlakem hostů, ale bez gólového efektu. A tak udeřilo na druhé straně. Kacelová si zopakovala průnik po pravém mantinelu, orazila míček o Karli a ten pak poslala obloučkem do sítě Divišová - 3:5. Další zpestření přišlo vzápětí, kdy se za vzájemné pošťuchování nechaly vyloučit Suchánková s Hyršlovou. Z většího prostoru na hřišti ale ani jeden z týmů nic nevytěžil. K brance vedla až naše podceněná rozehrávka ve 39. minutě, kdy napadající Trojánková ukořistila v rohu hřiště balónek, zpoza brány našla Chudou a ta v poklidu snížila na 4:5.

Třetí třetina byla dle očekávání v převážné režii Tigers. Eliminovat jejich ataky se nám dařilo bohužel jen necelých pět minut. Nejprve v čase 44:44 vyrovnala dělovkou k tyči Fousová, za minutu a půl pak poslala hosty do vedení skrytou střelou Šebestová – 5:6. Šanci na vyrovnání nám dala chyba hostů při střídání a následná přesilovka, ta ale bohužel zůstala nevyužita. Pražačky pak opět převzaly otěže zápasu do svých rukou a de facto už nás k ničemu zásadnímu nepustily. Závěrečná power-play místo ohrožení branky soupeře znamenala naopak dvě další branky v naší síti (5:8), což nám pokazilo nejen skóre, ale lehce i konečný dojem z celého utkání.

Přesto se jednalo o jedno z nejpovedenějších představení olomouckých holek v této sezóně. Teď bude důležité, aby na tyto výkony navázaly i v následujícím mači, kterým bude přímý souboj o deváté místo v tabulce s Panthers Praha.

FBS Olomouc - Ivanti Tigers Jižní Město 5:8 (2:1, 3:3, 0:4)

branky: 14. Eva Barvíková, 18. Eva Barvíková, 21. Barbora Suchánková, 26. Anna Němcová, 33. Veronika Divišová - 6. Kristýna Vejvodová, 25. Natálie Balková, 26. Petra Šebestová, 39. Eliška Chudá, 45. Kateřina Fousová, 47. Nikol Pekárková, 60. Petra Šebestová, 60. Kateřina Kovaříková