1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.50

b_150_100_16777215_00_images_2019-2020_2019_036.JPGZápasy v Jičíně bývají pěkně ostré a nejinak tomu bylo i tentokrát.

Olomoucké ženy (včetně řady juniorek v sestavě) se však již s tvrdší extraligovou hrou umí vyrovnat. Navíc tentokrát předčily soupeře i florbalovostí a po zásluze si odvezly tři body za vítězství 6:2.

Utkání přitom začalo pořádným kiksem v naší rozehrávce, který ale naštěstí nedokázala potrestat zakončující Paulovičová. Ta tím symbolicky předznamenala svoje střelecké trápení v tomto zápase a potažmo i trápení celého týmu domácích. V první desetiminutovce jako by se hráčky nedokázaly popasovat s povrchem, přestože na parketách by oba celky měly být jako doma. Z nepřesností a odskakujících balónků se sem tam zrodila šance na jedné či druhé straně, ujala se však až ta olomoucká ve 14. minutě. Suchánková si naběhla do ideální střelecké pozice a zužitkovala přiťuknutí Peterkové - 0:1. Navýšit skóre se nám podařilo díky dvěma obdobným situacím. V té první zblokovala Barvíková střelu soupeřek, sebrala odražený balónek a krásným pasem za obranu vybídla Suchánkovou k jejímu druhému úspěšnému zásahu - 0:2. O minutu později se zblokované střely zmocnila Peterková, přesprintovala jičínskou obranu a vykoupala i domácí gólmanku – 0:3.

Druhou třetinu orámovaly dvě přesilovky Olomouce za fauly hokejkou, což byl prohřešek v tomto utkání na obou stranách poměrně častý, ale jen zřídka trestaný dvěma minutami. Na začátku 23. minuty na sebe nalákala Reimerová pozornost bránící čtveřice, místo střely ale našla ještě lépe postavenou Pařízkovou, pro kterou už nebyl problém zavěsit „do prázdné“ - 0:4. Následovala dlouhá pasáž plná osobních soubojů, větších či menších chyb a z nich plynoucích šancí na obou stranách. Branky jsme se ale dočkali až v již zmíněné druhé přesilovce, kdy zafungovalo rčení „nedáš – dostaneš“. Paulovičové klička po samostatném úniku byla naštěstí příliš dlouhá a skončila na vnější síťce branky. Vzápětí jsme se tak mohli popáté radovat my, neboť nahrávku Axmannové zužitkovala na hraně velkého brankoviště nikým nehlídaná Mošťková - 0:5.

Ve třetí třetině Jičín zvýšil aktivitu ve snaze utkání přinejmenším ještě zdramatizovat. Jenže kromě první útočné lajny tvořené bývalými reprezentantkami, které pravidelně a důkladně prověřovaly pevnost naší obrany, se domácí příliš neměli o co opřít. Další naši přesilovku sice zvládli ubránit, jenže vzápětí paradoxně inkasovali ve vlastní početní výhodě. Reimerová utekla po pravém mantinelu, kličkou poslala bránící soupeřku „na párek“ a ač sama ve střelecké pozici, našla nakonec ještě lépe postavenou Ryšavou, která míček zametla za bezmocnou domácí brankářku - 0:6. Nakonec se ale Jičín přeci jen dočkal a dvěma slepenými góly lehce zabrnkal na nervy hostující střídačce. Nejprve v 54. minutě využila zaváhání hostující obrany Bachmaierová - 1:6 a 28 vteřin na to využila standardku z velkého brankoviště Smetáková - 2:6. Trenérka Pavlíková zareagovala na hrozící vzepětí soupeřek time-outem a zklidněný tým Olomouce pak už dovedl zápas do konce bez dalších změn skóre.

O následujícím víkendu se olomoucké ženy utkají s výkonnostně lepším soupeřem, pražskými Tigers. Ty sice letos kvůli výrazné generační obměně spíše sbírají zkušenosti a nepatří k naprosté špiče ligy jako v letech minulých, i tak ale drží čtvrtou příčku tabulky. Utkání začíná v neděli 26. 1. od 16:00 hodin v olomoucké Čajkaréně.

KM automatik FBK Jičín - FBS Olomouc 2:6 (0:3, 0:2, 2:1)

branky: 54. Kristýna Bachmaierová, 55. Šárka Smetáková - 14. Kateřina Peterková, 16. Barbora Suchánková, 17. Kateřina Peterková, 23. Barbora Pařízková, 39. Tereza Mošťková, 50. Lenka Ryšavá