1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00

b_150_100_16777215_00_images_2019-2020_2019_035.JPGExtraligový los byl k olomouckým ženám nemilosrdný, hned po vánoční pauze jej v sobotu 4. ledna poslal na půdu Vítkovic, připravujících se na blížící se Pohár mistrů.

Vzhledem k poměru sil tedy šlo pro oba týmy spíše o „tréninkový“ zápas a otázkou bylo v podstatě jen „Kolik to bude?“. Výsledek odpovídá realitě a konečných 1:14 z pohledu hostů je, s trochou nadsázky řečeno, přijatelným debaklem. Olomouc se totiž kromě již zmíněných výkonnostních disproporcí musela vyrovnat opět s řadou absentujících opor. Kromě čtyř dlouhodobě zraněných hráček chyběly sestry Pejzlovy a také hráčky Pařízková a Suchánková. Tento velmi citelný zásah do sestavy alespoň částečně kompenzovala poměrně vydařená premiéra juniorky Ondákové, která ukázala, že by mohla být platnou hráčkou i do dalších zápasů. Vítanou pomocí z opačného věkového ranku pak byla účast olomoucké legendy Zacpalové.
Co se týče samotného zápasu, dle očekávání přinesl jednoznačnou herní i střeleckou převahu Vítkovic. Tuto dominanci se nám ovšem relativně slušně dařilo narušovat dobrými obrannými bloky a brejkovými situacemi.

Už v první třetině domácí začaly postupně navyšovat skóre, přičemž druhou ze čtyř branek si připsala ještě loni olomoucká hvězda Cholinská, která se již adaptovala na novou florbalovou úroveň a za pár dní jí budeme moci držet palce na již zmíněném Poháru mistrů.

Druhá dvacetiminutovka rozhodla o tom, že ani tentokrát neudržíme skóre pod desítkou. Přesilovku z kraje třetiny sice Vítkovice ještě nevyužily, pak nás ale naložily na svůj pověstný kolotoč, za který jsme zaplatily šesti góly během dvanácti minut – 10:0.

Třetí třetina byla z naší strany nejpovedenější. Za bojovnost se nám dostalo i zasloužené odměny, a to v podobě gólové sólo akce Barvíkové. Ta na vlastní polovině zblokovala střelu soupeřek, s ukořistěným balónkem se rozběhla přes celé hřiště a nekompromisně jej poslala domácí gólmance na druhou tyčku - 1:10. Dojem nám krapet zkazila pasáž mezi 51. a 53. minutou, která přinesla tři slepené branky Vítkovic. Tyto naše herní výpadky sice logicky vyplývají z vyšších florbalových kvalit soupeřů, platíme za ně ale zatím stále až příliš vysokou daň.

V příštím kole (18. 1.) nás čeká soupeř z opačného konce tabulky – FBK Jičín, který rozhodně budeme chtít porazit. V Jičíně nepůjde jenom o body, ale také o sebevědomí, které může být důležitým faktorem v dalších bojích.

1. SC TEMPISH Vítkovice - FBS Olomouc 14:1 (4:0, 6:0, 3:1)

branky: 3. Anna Grufíková, 8. Lucie Cholinská, 12. Denisa Ferenčíková, 17. Barbora Husková, 26. Lucie Theimerová, 32. Eliška Planková, 33. Vlaďka Maděrová, 35. Lucie Cholinská, 35. Michaela Kubečková, 37. Michaela Kubečková, 51. Ivana Šupáková, 53. Lucie Theimerová, 53. Michaela Kubečková, 59. Lucie Theimerová - 45. Eva Barvíková

Vyjádření trenéra domácích, pana Tomáše Martiníka:
Od nás dnes slušné, měli jsme nějaké cíle do zápasu i s ohledem na Champions cup, a tak jsme se soustředili na plnění konkrétních věcí. Snažili jsme se být nebezpeční na míčku, šancí jsme si vypracovali plno, gólově produktivní jsme mohli být, a za týden musíme být, rozhodně lepší. Díky soupeřkám za zápas.“

Vyjádření as. trenérky hostí Aleny Sklenářové:
„Výpadky v koncentrovanosti nás stály vyšší skóre. O slušný výsledek nás pak připravily v 2. třetině slepené inkasované góly. Hráčky ale odmakaly celý zápas až do konce, v 3. třetině bylo vidět největší nasazení a obětavost. Děkujeme soupeři za utkání.“