1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00

b_150_100_16777215_00_images_2019-2020_2019_032.JPGPodzimní část sezóny uzavřely olomoucké ženy dvěma prohrami.

Předvedené výkony by však mohly být dobrým příslibem do povánočních bojů.

Náročné a důležité dvojkolo nás čekalo o posledním hracím víkendu tohoto roku. Nejprve jsme zamířily v pátek 20. 12. na palubovku ostravského FBC, kde bylo cílem vyzkoušet si nový herní systém a co nejvíce znepříjemnit soupeři cestu za jeho předpokládaným plným bodovým ziskem. Utkání začalo, jak už to s Ostravou bývá, bez nějakého velkého oťukávání. Už ve druhé minutě byl stav 1:1. Nejprve otevřela skóre domácí Pastušková, ovšem hned šest vteřin na to odpověděla povedenou akcí Peterková. FBC mělo dle očekávání mírnou herní i střeleckou převahu, překonat Liškovou se ale podařilo znovu až v 10. minutě Kotzurové – 2:1. Ve 14. minutě Pastušková zvyšovala už na 3:1, víc už jsme ale domácím do konce třetiny nedovolily. Být přesnější v koncovce, mohlo se jít do šaten snad i za vyrovnaného stavu.

Začátek druhé třetiny nám ovšem vzal vítr z plachet, neboť hned v její první minutě zkompletovala hattrick Pastušková – 4:1. Ostrava nám půjčovala balónek spíše výjimečně a neustále vytvářela tlak, z čehož pramenily naše chyby a také dva slepené góly. Nejprve brejkem dva na nikoho nepohrdla Mlejnková – 5:1, vzápětí ze středu nekompromisně zavěsila Grossová – 6:1.  Druhou desetiminutovku jsme pak ale dokázaly uhájit s čistým štítem a párkrát i ohrozit Dupčákovou v domácí brance – žel, bez úspěchu.

Třetí třetina byla z našeho pohledu nejpovedenější, hostující obraně s Liškovou v čele se dařilo odolávat ostravským nájezdům a zároveň jsme dokázaly podnikat nepříjemné protiútoky do poněkud laxní domácí obrany. Odměnou nám bylo ve 47. minutě snížení z hole Suchánkové – 2:6. Bohužel další branku už jsme nepřidaly, naopak soupeř se prosadil ještě dvakrát. Nejprve paradoxně v naší vlastní přesilovce zásluhou Mlejnkové – 2:7, stejná hráčka pak půl minuty před koncem uzavřela skóre na 2:8.

FBC ČPP OSTRAVA - FBS Olomouc 8:2 (3:1, 3:0, 2:1)

branky: 2. Andrea Pastušková, 10. Denisa Kotzurová, 14. Andrea Pastušková, 21. Andrea Pastušková, 28. Michaela Mlejnková, 29. Viktória Grossová, 58. Michaela Mlejnková, 60. Michaela Mlejnková - 2. Kateřina Peterková, 47. Barbora Suchánková

Komentář trenéra domácích pana Jakuba Robenka:
„Na to že půlka týmů byla tři týdny bez hokejek a druhá zase prožila jeden z vrcholů sezóny, to nebylo špatné. Chyběla tomu lehkost a kvalita, ale měli jsme zápas celou dobu pod kontrolou. Radost mi udělala zodpovědnost směrem dozadu a to, že jsme konečně začali i skončili na tři lajny.“