1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.50

b_150_100_16777215_00_images_2019-2020_2019_026.JPGAž nečekaně jednoznačně se vyvinulo utkání dvou týmů z chvostu tabulky. Olomoucké florbalistky odměnily za dosavadní trpělivost věrné fanoušky (i samy sebe) útočným florbalem, krásnými brankami a konečným vítězstvím 11:1.

Mladý kádr Liberce letos prožívá pravý křest extraligovým ohněm, kdy doposud nezískal ani bod a už teď je jasné, že ho čekají tuhé boje o záchranu. Olomoucké florbalistky na tom před utkáním nebyly o mnoho lépe, o to více tedy záleželo na výsledku sobotního utkání. Kromě bodů šlo totiž také o nabytí pošramoceného sebevědomí.

Úvod utkání byl poněkud nervózní a plný nepřesností. O to důležitější byla trefa Grufíkové, která ve 4. minutě parádní přízemní bombou k tyči otevřela skóre - 1:0. Na další gól se čekalo až do 15. minuty, přičemž mezitím musela i Lišková lapit pár balónků vyslaných soupeřem. Pak už jsme ale definitivně převzaly otěže zápasu. Na 2:0 nejprve navýšila Peterková, když nachytala chybně rozehrávající libereckou obránkyni a vybojovaný balónek poslala pod břevno. Dvě minuty na to ukradla hostům balónek Barvíková, utekla s ním po mantinelu a vrátila ho Liberci rovnou do kasy – 3:0. Čtvrtý gól pak padl po tvrdé střele Grufíkové, důrazu Zemanové a pohotové dorážce Peterkové. Elán nám nevzalo ani rychlé snížení z hole Valešové a stav 4:1 po 1. třetině byl více než nadějný.

Na další gól nám stačilo po přestávce 17 vteřin. Peterková se rozběhla, vystřelila a míček k překvapení všech skončil až v bráně – hattrick a skóre 5:1. O pár minut později předvedlo krásnou kombinaci trio Mošťková, Reimerová, Zemanová, kdy poslední jmenovaná uklízela do prázdné brány - 6:1. I nadále jsme měli více ze hry, další branka ale padla až ve 33. minutě. Při hře 4 na 4 se protáhla kolem mantinelu Barvíková, nahrávkou našla ve velkém brankovišti osamocenou Peterkovou a ta bekhendem navýšila na 7:1.

Také úvod třetí třetiny nám vyšel perfektně: Axmannová našla krásným krosem Reimerovou, Reimerová našla před bránou Mošťkovou, Mošťková našla mezeru v postoji Dlouhé a Dlouhá našla míček až v bráně - 8:1. Devátou branku si vychutnala P. Pejzlová, která si nikým nehlídána počkala na nahrávku Peterkové a střílela takřka „do prázdné“. Dvouciferné skóre zařídila odvážným průnikem a zakončením nad padající gólmanku Zemanová - 10:1. Poslední branku utkání si pak v 60. minutě připsala Mošťková, doklepávající odraženou střelu Reimerové – 11:1.

Ženské áčko a celou extraligu teď čeká skoro měsíční pauza, během které budou olomoucké florbalistky testovat svoji aktuální kondici, nabírat síly, ale také se připravovat na náročné předvánoční dvojkolo. V pátek 20. 12. pojedou na půdu letos poněkud nevyzpytatelného FBC Ostrava. V neděli 22. 12. je pak doma čeká souboj s K1 Florbal Židenice, kterým mají hodně co vracet.

FBS Olomouc - Crazy girls FBC Liberec 11:1 (4:1, 3:0, 4:0)

branky: 4. Petra Grufíková, 15. Kateřina Peterková, 17. Eva Barvíková, 19. Kateřina Peterková, 21. Kateřina Peterková, 24. Tereza Zemanová, 33. Kateřina Peterková, 41. Tereza Mošťková, 48. Pavla Pejzlová, 49. Tereza Zemanová, 60. Tereza Mošťková - 19. Markéta Valešová