1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00

b_150_100_16777215_00_images_2019-2020_2019_024.JPGZcela jednoznačnou záležitostí bylo dle očekávání utkání dvou týmů z opačných pólů extraligové tabulky: Chodov rozdrtil Olomouc 18:2.

Vicemistryním jsme dokázaly díky obětavé obraně a spolehlivým zákrokům Liškové vzdorovat „až“ do 9. minuty, kdy skóre otevřela nejproduktivnější hráčka ligy Řepková - 0:1. Krátce poté navýšila další z reprezentantek v dresu soupeře Tožičková - 0:2 a s inkasovanými góly bohužel padla i potenciální psychologická bariéra. Chodov se do konce třetiny trefil ještě čtyřikrát, přičemž Řepková stihla zkompletovat hattrick.
Zbytek zápasu probíhal v obdobném duchu. Relativně slibné úseky, kdy se dařilo odolávat tlaku soupeře, následovaly pasáže slepených branek, díky kterým soupeř odskakoval do čím dál hrozivějšího náskoku. Brankostroj se zastavil až v polovině poslední třetiny za stavu 0:18, kdy už to vypadalo na druhé střídání gólmanek v domácí brance.

Poslední desetiminutovka je drobným povzbuzením pro olomoucké hráčky, neboť v ní dokázaly dvakrát skórovat zásluhou Reimerové a Divišové. Pozitivem utkání mohou být také dvě ubráněná oslabení.

Jinak ale utkání opět ukázalo propastné rozdíly panující v ženské extralize. Ty vystihuje kromě bodového zisku například i poměr vstřelených gólů v dosavadním průběhu ligy: Chodov 140, Olomouc 25.

Již v příštím kole bychom si ale konečně měly spravit chuť, neboť na naši palubovku zavítá poslední tým tabulky – Liberec, kterého jsme na jeho půdě dokázaly porazit. Jasným cílem bude tedy bodový zisk a také snaha o herní dominanci.

FBS Olomouc - FAT PIPE FLORBAL CHODOV 2:18 (0:6, 0:5, 2:7)

branky: 52. Tereza Reimerová, 56. Veronika Divišová - 9. Martina Řepková, 9. Gabriela Tožičková, 13. Karolína Suchá, 15. Martina Řepková, 18. Martina Řepková, 20. Johana Vrbová, 21. Hana Chaloupková, 30. Adéla Jůzová, 30. Nela Jiráková, 30. Gabriela Žůrková, 36. Hana Chaloupková, 41. Karolína Suchá, 42. Nela Jiráková, 45. Martina Řepková, 46. Jana Vávrová, 49. Nela Jiráková, 50. Eva Preisslerová, 51. Marie Havlíčková