1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00

b_150_100_16777215_00_images_2019-2020_2019_022.jpgKádr olomouckých žen opět redukují zranění či pracovní povinnosti, a tak na nedělní zápas do Prahy odcestovalo jen 11 hráček do pole a dvě gólmanky.

Už tento samotný fakt byl proti soupeři známému velmi aktivním a běhavým pojetím florbalu značnou nevýhodou. Rozhodujícím faktorem ale fyzická připravenost nakonec nebyla, zápas se totiž lámal už v jeho první desetiminutovce.

Během ní jsme inkasovaly hned čtyřikrát, přičemž dva z těchto gólů nesly dost smolnou pachuť, když padly po podivných odrazech. Jenže na to se „historie neptá“ a dlužno dodat, že Tatran si vedení za svou herní převahu zasloužil (ač zdaleka nemuselo být tak výrazné). Když pak navíc v 17. minutě zvýšila svou druhou brankou Seemannová na 5:0, naše akcie spadly ještě více.

Sebevědomí do našich řad vrátilo ubráněné oslabení z přelomu třetin – proti soupeři s úspěšností přesilovek 50% to byl velmi slušný počin. Konečně se nám navíc dařilo dostávat i do nebezpečných útočných pozic, ale nebylo nám přáno. Co nepokryla obrana, skončilo zákrokem Antalové. Na druhé straně i Lišková byla v neustálé permanenci, bohužel na dvě z akcí domácích byla i ona krátká, a tak se šlo do třetí třetiny za stavu 7:0.

To už byla aktivně ve hře i trenérka Pavlíková, jenže ani to k nějakému zásadnímu zvratu nevedlo. Tatran si celkem s přehledem hlídal svoje vedení, a i když se nám čím dál častěji dařilo pronikat jeho obranou do velkých šancí, dostat míček do branky se nám nepodařilo. Tatran naopak jednu ze svých příležitostí využil a skóre se tak zastavilo na konečných 8:0.

Poměrně krutý výsledek může kompenzovat fakt, že postupně během zápasu jsme se dokázaly adaptovat na hru Tatranu a být mu přinejmenším vyrovnaným soupeřem. Nasazení a herní kvalitu ze třetí třetiny bude třeba zopakovat již v příštím kole, ovšem hned od úvodního hvizdu, neboť na Čajkarénu přijedou vicemistryně z Chodova (16. 11. v 18:00 hodin).

Tatran Střešovice - FBS Olomouc 8:0 (5:0, 2:0, 1:0)

branky: 4. Kateřina Seemannová, 9. Tereza Bystrianská, 10. Eliška Machková, 11. Lucie Želízková, 17. Kateřina Seemannová, 26. Lucie Želízková, 30. Vendula Beránková, 47. Natálie Houžvičková