1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00

b_150_100_16777215_00_images_2019-2020_2019_019.jpgSobotní klání s FbŠ Bohemians nabídlo to, co fanouška vždy potěší: vyrovnanost soupeřů, tvrdé souboje, emoce, góly.

Bohužel pro domácí, to nejpodstatnější ale nakonec chybělo. Ani přes výrazně zlepšený výkon nám totiž zápas výhru nepřinesl.

Do utkání jsme přitom vstoupili skvěle, už po 16 vteřinách hry obrala Grufíková soupeřku o balónek a rozjela brejk, na jehož konci doklepávala do branky Peterková - 1:0. Jenže soupeř stihl ještě do poloviny třetiny otočit. Nejprve využila našeho nedůrazu před brankou Vaníčková a bekhendovou střelou k tyči vyrovnala - 1:1. V 7. minutě jsme se pak nechaly zaskočit rychlou rozehrávkou standardky a Zlámalová poslala pro změnu balónek k tyčce druhé - 1:2.  Nepříznivý vývoj nás tentokrát nijak nezlomil. Soupeře jsme dokázaly aktivně napadat jak v obraně, tak v útoku, z čehož pramenily zisky balónků a slušné šance, včetně dvojího zazvonění tyče za zády brankářky Lerchové. V obraně nám sice občas duo Poláková-Bočanová docela zatopilo, ve vstřelení branky to ale prozatím nevedlo. V největší šanci první jmenovaná orazítkovala naštěstí jen břevno.

Také druhou třetinu jsme odstartovaly slibně, po dvou minutách hry utekla na levém křídle Barvíková, naservírovala krásný kros Zemanové a ta si s ním hravě poradila - 2:2. Bohemka ale ani tentokrát dlouho nečekala s odpovědí. V přesilovce se díky (ne)šťastnému odrazu od nohy našeho beka mohla z gólu radovat Bočanová - 2:3. Rozhodující z hlediska celého zápasu pak byla druhá polovina druhé třetiny. Během ní jsme kromě nevyužité přesilovky nedokázaly proměnit ani žádnou z našich šancí, naopak soupeř hned dvě, a to díky Polákové. Ta nejprve nekompromisně zavěsila ze standardky - 2:4 a poté ukázala šikovné ruce, když na brankovišti obehrála beka a pod nohou gólmanky zasunula míček do branky - 2:5.

Za tohoto stavu nebylo co ztratit, a tak jsme pokračovaly v aktivním dobývání soupeřovy branky. Ta dlouho odolávala, nakonec ale přeci jen povolila. Ve 47. minutě Peterková skvěle vybojovala balónek a pak jej ještě lépe nabídla Suchánkové před poloodkrytou branku - 3:5. Za necelých šest minut bylo ještě veseleji, když si spolupráci zopakovaly Barvíková se Zemanovou a druhá jmenovaná poslala míček přesně do šibenice - 4:5.  Utkání se značně přiostřilo, hraniční fauly se objevovaly na obou stranách, rozhodčí už ale nezasahovali a ponechali hře volný spád. Velkou ránu naší snaze o vyrovnání uštědřila na konci 56. minuty Vaníčková, když si naběhla na dlouhý pas a z první zamířila přesně pod břevno - 4:6. V podstatě definitivním rozhodnutím zápasu pak bylo naše neproměněné trestné střílení dvě minuty před sirénou. Změnu skóre nepřinesla ani naše závěrečná power-play.

V dalším kole čeká olomoucké ženy „černý kůň“ soutěže, Tatran Střešovice. Ten má ve svém kádru řadu reprezentantek a je znám svým běhavým ofenzivním florbalem, kterým dělá problémy i silnějším týmům. Dobrý výkon Olomouce proti Bohemce by ale mohl být příslibem vyrovnaného boje i s tímto soupeřem.

FBS Olomouc - FbŠ Bohemians 4:6 (1:2, 1:3, 2:1)

branky: 1. Kateřina Peterková, 23. Tereza Zemanová, 47. Barbora Suchánková, 52. Tereza Zemanová - 3. Gabriela Vaníčková, 7. Jessica Zlámalová, 25. Adéla Bočanová, 33. Hana Poláková, 39. Hana Poláková, 56. Gabriela Vaníčková