1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00

b_150_100_16777215_00_images_2019-2020_2019_017.jpgČekání žen na výhru pokračuje i po dvou posledních zápasech, které byly odehrány během posledního prodlouženého víkendu.

V sobotu jsme nejprve podlehly Panthers Praha (2:6), o dva dny později jsme pak nestačily na Bulldogs Brno (3:5).

Domácí utkání proti pražskému celku jsme začaly aktivní hrou, díky které se nám dařilo dostávat soupeřky pod tlak. Z něj kromě náznaků větších či menších šancí vyplynulo i vyloučení hostující Tůmové. Místo vygradování našeho výkonu ale přesilovka paradoxně přinesla dvě velké šance hostů, přičemž zejména za likvidaci brejku dva na nikoho sklidila zasloužený aplaus gólmanka Lišková. Od té chvíle začaly nenápadně přebírat otěže zápasu Panterky a prvním potvrzením tohoto byl i gól Novotné dvě minuty před přestávkou (0:1).

Už po pár minutách druhé části přišla další nepříjemnost, tentokrát v podobě faulu Suchánkové a dvouminutového vyloučení. S přesilovkou ale Panthers také naložily prachbídně. Po nahrávce Hnátkové dotáhla svůj únik krásným bekhendovým zakončením Peterková a srovnala skóre (1:1).  Druhá třetina jinak moc florbalové krásy nepřinesla. My jsme se tradičně trápily v koncovce a na reprezentační gólmanku Horňákovou vysílaly spíše jen propagační střely. Hosté sice byli méně na balónku, nicméně když už se dostali do šance, „smrdělo“ to o poznání více. Jeden z těchto pokusů se nakonec ujal a bohužel jsme si tento gól do šatny odnesly my: 14 vteřin před sirénou se poprvé v zápase prosadila Zittová.

Také třetí třetina začala přesilovkami, jenže zatímco nám se v té naší skórovat nepodařilo, soupeřky už tentokrát trestaly – na začátku 46. minuty zvyšovala na 1:3 opět Zittová. Tento vývoj nám poněkud vzal vítr z plachet, přesto nebylo nic ztraceno. Bohužel proti nám stála hostující brankářka a naše vlastní střelecká nemohoucnost. A tak nás z produktivity školili hosté: Panterky nejprve dvěma slepenými góly navýšily na 1:5, a když pět minut před koncem přidaly ještě šestý zásah, bylo jasné, že tohle se nám zvrátit nepodaří. Už jen malou odměnou za snahu byl střelecký úspěch Reimerové, která korigovala na konečných 2:6.

FBS Olomouc - Panthers Praha 2:6 (0:1, 1:1, 1:4)

branky: 23. Kateřina Peterková, 58. Tereza Reimerová - 18. Viktorie Novotná, 40. Veronika Zittová, 46. Veronika Zittová, 50. Nela Havlíková, 51. Veronika Zittová, 56. Viktorie Novotná

Komentář trenéra hostí (Pavel Skazko):

„Očekávali jsme náročný zápas už vzhledem k jeho důležitosti. V první třetině jsme bohužel spálili asi pět samostatných úniků a drželi domácí ve hře. Druhou třetinu nás bohužel brzdilo spoustu nepřesností a individuálních chyb. Třetí třetina už byla z naší strany odehraná dobře, utkání jsme dohráli pod kontrolou. Gratulujeme naší juniorce Viki, ke dvěma zásahům v prvním ostrém zápase. Díky soupeřům, rozhodčím a fanouškům.