1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00

b_150_100_16777215_00_images_2019-2020_2019_014.jpgPo šesti kolech zůstávají olomoucké ženy na šesti bodech. O víkendu se jim nepodařilo zaskočit a bohužel ani potrápit favorizované Ivanti Tigers, které nadělilo hostům rovnou desítku.

Už několikátou sezónu po sobě se spekulovalo, jak si kádr „Tygřic“ poradí s odchody zkušených hráček a generační obměnou. A opět se ukazuje, že Ivanti má z čeho brát a že práci s mládeží tam zkrátka zvládají bravurně. Ačkoli letos nedisponují zrovna skálopevnou obranou, aktivní útočný florbal na většinu soupeřů bude platit. A FBS nebylo výjimkou.

Od začátku jsme nastoupily na dvě pětice a obě se měly co ohánět. Zvláště juniorské reprezentantky v kádru soupeře (a nejen ony) nám od začátku zle zatápěly a v podstatě nám nedaly vydechnout. Pokud už se podařilo vyklouznout z obranného pásma, měly tyto naše útočné pokusy jepičí život a brzy se zase hra převalila zpět před naši branku.

Nekompromisní presink dostával naše beky do úzkých, vedl k řadě odevzdaných balónků a tím i k mnoha šancím soupeřek. Z jejich 22 střel v první třetině se naštěstí ujaly jen dvě, a tak nám stále svítila naděje, že po přestávce se lépe vypořádáme s agresivní hrou Pražanek a dokážeme je více potrápit.
Jenže nepovedlo se. Tlak soupeře nepolevoval a my se jen s velkými obtížemi dokázaly bránit jejich výpadům, natož abychom pomýšlely na vlastní soustavnější útočnou hru. Jak už to bývá, zápas definitivně zlomila pasáž slepených gólů, kterou tentokrát přinesla 27. – 30. minuta. Soupeř navýšil skóre na 5:0, navíc do konce třetiny přidal gól šestý, a tak bylo jasné, že ve zbytku utkání půjde už jenom o skóre. A nám také o další sbírání zkušeností.
Jak už bylo zmíněno, obranná hra Tigers není nijak oslnivá. I nám se jí dařilo proniknout, bohužel kvalita zakončení měla daleko k tomu, aby stačila na Martinu Frankovou. Brankářka, která loni v našich barvách deptala svými zákroky útočníky soupeřů, nám letos už v dresu Tigers nedovolila ani jednu gólovou radost. Pravda, z celkem dvanácti pokusů jich označení „nebezpečné“ zasloužilo jen pár. Důslednost v koncovce nás opět stála alespoň vizuálně lepší skóre.
To se během třetí třetiny navíc pohnulo pro nás ještě nelichotivěji, a to na konečných 0:10. Přesto nelze z naší strany utkání hodnotit zcela negativně. Styl hry soupeře byl pro většinu našich hráček zase něčím zcela novým, přesto se s ním většina z nich dokázala nějakým způsobem postupně vyrovnat. Učení se „za běhu“ bude přinejmenším v první polovině sezóny takovým našim evergreenem.

A tak chválím tým za řadu zblokovaných střel a přihrávek, za nebojácnost v soubojích a také za snahu o útočné výpady až do konce utkání, ač již rozhodnutého. Nezbývá než pokračovat v práci a velmi dobře se připravit na následující dvojkolo, ve kterém nás čekají přímí konkurenti v bojích o play-off: v sobotu 26. 10. doma Panthers Praha, v pondělí 28. 10. venku Bulldogs Brno.

Ivanti Tigers Jižní Město - FBS Olomouc 10:0 (2:0, 4:0, 4:0)

branky: 9. Nikola Hermannová, 17. Eliška Trojánková, 27. Lucie Řezáčová, 30. Eliška Trojánková, 30. Nikola Hermannová, 35. Petra Šebestová, 49. Petra Šebestová, 51. Eliška Trojánková, 58. Lucie Řezáčová, 59. Kateřina Kovaříková