1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.50

b_150_100_16777215_00_images_2019-2020_2019_013.jpgPoměry sil v ženské nejvyšší soutěži se od loňského roku poměrně výrazně přeskupily, což dokazuje zejména vývoj v nižších patrech tabulky.

Zatímco v minulých letech byl Jičín díky svým hvězdným posilám takřka až černým koněm soutěže a poměrně klidně držel tabulkový střed, po odchodu Jarolímové s Žůrkovou bude letos jeho cílem patrně samotná záchrana extraligy. A tak byl tento tým ideálním soupeřem pro olomoucké ženy, které si po předchozích výsledkových debaklech potřebovaly nejen napravit reputaci, ale zejména získat body pro udržení naděje do bojů o play-off.

S touto vizí postavila trenérka Pavlíková do hry stabilně jen dvě pětice, které v případě potřeby mohla doplnit juniorkami ze střídačky. Soupeř v tomto ohledu neměl na vybranou, neboť dorazil pouze s jedenácti hráčkami do pole. Od tohoto faktu se zřejmě odvíjela i jeho taktika a spíše pasivní přístup k zápasu. My se hry na dvě lajny naopak nezalekly a od začátku se snažily být těmi, co budou určovat tempo zápasu.

Tento agresivnější přístup se nám vyplácel a dokázaly jsme se prosazovat do slibných šancí. Gólově se ujala ale až ta z deváté minuty, kdy z předbrankového prostoru zavěsila Suchánková 1:0. Útočnou hru soupeře drží nad vodou zejména dvě bývalé reprezentantky – Paulovičová a Bachmaierová – a i nám dokázaly párkrát zle zavařit. V sobotu jim naštěstí povětšinou stála v cestě jejich vlastní nepřesnost či naše poměrně kompaktní obranná hra s Liškovou v čele, a tak jsme jejich občasným výpadům odolávaly. Jičínu nepomohla ani další z námi lacině darovaných přesilových her za špatné střídání, a tak se šlo do šaten za stavu 1:0.

Druhá třetina se odvíjela v podobném duchu, snad jen šancí na našich hokejkách ještě o něco přibylo. Kvalita zakončení je však jedním z faktorů, na který bude nutné se obzvláště zaměřit. Soupeřova gólmanka odolávala našim pokusům až do 35. minuty, kdy natáhla ke střele M. Pejzlová a zvýšila vedení Olomouce na 2:0. Paradoxně jako by tím obživl spíše Jičín, který o dvě minuty později obral Liškovou o čisté konto a i poté se aktivně snažil o vyrovnání 2:1. Jenže jeho další pokusy už domácí brankářka zlikvidovala. Naopak M. Pejzlová si k obranným zásahům dokázala připsat i druhý gólový, a tak se šlo do šaten za stavu 3:1.

Do poslední dvacetiminutovky jsme vstupovaly s důrazem na koncentraci a nepolevení ve výkonu. Jenže nepovedlo se. Dvěma rychlými a slepenými góly se soupeř dotáhl na 3:3. Naštěstí i u něj zřejmě zafungovala nesoustředěnost po takto „lehce“ nabytém návratu do hry. Pouhých 11 vteřin po buly stačilo Peterkové, aby svému týmu vrátila vedení 4:3. Ve 47. minutě po zásluze přidala další branku Oháňková 5:3. Vyloučení hostů za hrubost pak mohlo přinést definitivní uklidnění na domácí lavičku, jenže přesilovku Hanačky nevyužily. Naopak jsme si situaci zkomplikovaly vlastním zbytečným vyloučením, které přineslo trenérům i divákům pár dalších šedivých vlasů navíc. Naštěstí se žádná ze soupeřových střel neujala, konec zápasu jsme si pohlídaly a připsaly si zasloužené vítězství.

Do dalších zápasů bude třeba zapracovat zejména na již zmíněné kvalitě zakončení, ale také na disciplíně – zatím v každém dosavadním utkání jsme pykaly za nějaký „technický“ přestupek či zbytečný faul. Naopak pochvalu zaslouží florbalistky Olomouce za aktivní a kompaktní pojetí hry a týmový projev na hřišti i na střídačce.

FBS Olomouc - KM automatik FBK Jičín 5:3 (1:0, 2:1, 2:2)

branky: 9. Barbora Suchánková, 35. Martina Pejzlová, 39. Martina Pejzlová, 44. Kateřina Peterková, 47. Jitka Oháňková - 37. Adéla Kmošková, 42. Kristýna Bachmaierová, 43. Adéla Kmošková