1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00

b_150_100_16777215_00_images_2018-2019_2018_029.jpgŽenské áčko bude chtít hodně rychle zapomenout na poslední ligové dvoukolo, které pro něj skončilo nulovým bodovým ziskem a bohužel i výraznými debakly.

Zatímco první proti FBC Ostrava se vzhledem k rozložení sil dal více méně očekávat, ten druhý proti brněnským Židenicím byl pořádnou fackou.

Ostravačky byly v pátečním utkání jasnými favoritkami. Pokud jsme chtěly pomýšlet na dílčí úspěch v podobě vyrovnané hry, bylo třeba co nejdéle udržet čisté konto – což ovšem zkrachovalo velmi brzy. Už po třech minutách vedla Ostrava 2:0. Přesto jsme se i my dostávaly do poměrně slibných šancí a jednu z nich úspěšně zakončilo duo Peterková – Oháňková. Ještě veseleji mohlo být, pokud by se nám podařilo využít následnou přesilovku. Bohužel nastal pravý opak. Vteřinu po jejím vypršení Ostrava odskočila opět na rozdíl dvou branek 1:3.

Klíčová pasáž pak přišla na začátku druhé třetiny. Pozdní příchod z šatny potrestali rozhodčí vyloučením a FBC pak i rychlým gólem 1:4. Když o minutu později zvyšovala Kotzurová už na 1:5, bylo jasné, že je v podstatě „po zápase“. Hanačky se sice až do posledních minut sympaticky snažily tlačit do brejků, k finálnímu dotažení ale chyběla patřičná kvalita nebo i kousek štěstí. Na druhé straně nebýt skvělých zákroků Liškové proti svým (momentálně bývalým) spoluhráčkám z FBC, mohlo se skóre pohnout ještě více, než na konečných 1:10.

FBS Olomouc – FBC ČPP OSTRAVA 1:10 (1:3, 0:3, 0:4)

branky: 7. Jitka Oháňková – 3. Kristýna Pospíšilová, 4. Denisa Kotzurová, 14. Markéta Vrlíková, 21. Michaela Mlejnková, 22. Denisa Kotzurová, 28. Paulína Hudáková, 48. Michaela Mlejnková, 49. Viktória Grossová, 52. Nela Kapcová, 56. Michaela Mlejnková

Komentář trenéra hostí Jakuba Robenka: „Zápas jsme měli od začátku pod kontrolou a zaslouženě jsme vyhráli. Od půlky zápasu jsme hráli do hluboké obrany a nebylo to úplně ideální, Přesto si myslím, že vzhledem k obrazu hry je výsledek k domácím ještě milosrdný. Zatím Nás zlobí produktivita, ale to je na začátku sezóny asi pochopitelné. Děkujeme."

Komentář asistenta trenéra domácích Aleny Sklenářové: „Chvíli nám trvalo, než jsme si zvykly na tvrdší souboje tělem a také se srovnat v obranném systému. Nadějně jsme hrozily z brejků, ale vlastní chyby a rychlá útočná hra soupeře nás potrestaly na skóre. Soupeř nám nedostižně odskočil začátkem 2. třetiny. Děkujeme soupeři za utkání a přejeme šťastnou cestu domů."

Výsledek pátečního utkání by nebyl až tak podstatný, pokud by se získané zkušenosti projevily v nedělním zápase v Brně. Jenže to se nestalo. Nadějný úvod, ve kterém jsme měly trochu více ze hry, utnulo vyloučení za špatné střídání, potrestané navíc gólem Novotné 1:0. Od této chvíle soupeřky postupně přebraly iniciativu a naše hra se naopak začala pomalu rozpadat. První třetinu jsme sice ještě uhájily za přijatelného skóre 0:2, poslední vítr z plachet nám ale vzal vstup do té druhé.

Během jejích úvodních pěti minut jsme třikrát inkasovaly, a to ještě soupeřky nevyužily další své tutovky. Time-out sice přinesl dílčí úspěch v podobě zastavení kanonády, ale jen dočasně. Do konce třetiny se soupeřky prosadily ještě dvakrát a opět – bylo po zápase. Do šaten se šlo za stavu 7:0 pro domácí Židenice.

Ve třetí části to prvních deset minut vypadalo, že se nám alespoň podaří dohrát utkání důstojně. Díky úniku a přesnému zakončení Suchánkové se i podařilo obrat hostující gólmanku o čisté konto 1:7. Bohužel ale přišel další naprostý výpadek koncentrace a florbalových schopností. Během osmi minut nám Židenice nasypaly pět branek, my jim jen jednu, což znamenalo konečné skóre 2:12. Už tuto neděli se utkáme s mistryněmi z Vítkovic, které zatím své soupeře vcelku bez milosti válcují. A my se samozřejmě pokusíme tento válec co možná nejvíce zbrzdit a napravit si reputaci. Doufejme, že tyto plány nám nenaruší ani naše odchovankyně Lucka Cholinská, která se vrátí na novou palubovku Čajkarény již v dresu našich nedělních soupeřek.

K1 Florbal Židenice - FBS Olomouc 12:2 (2:0, 5:0, 5:2)

branky: 6. Lenka Novotná, 17. Natálie Janečková, 21. Lucie Romančáková, 22. Eva Urbášková, 25. Eva Urbášková, 33. Lenka Novotná, 38. Eva Urbášková, 52. Barbora Sedláčková, 55. Kamila Pravcová, 56. Barbora Sedláčková, 58. Martina Indrová, 60. Barbora Sedláčková - 47. Barbora Suchánková, 59. Petra Grufíková

Komentář trenéra domácích (Jiří Starý): „První třetina nebyla z naší strany zrovna ideální, vstup do druhé třetiny nám vyšel a tempo zápasu jsme už udávali pouze my a jednalo se z naší strany o kvalitní výkon. Díky soupeři za zápas."

Komentář asistenta trenéra hostí (Alena Sklenářová): „Na začátku do zápasu naše holky vstoupily dobře. Vlastními chybami jsme ale umožnily soupeři vstoupit do vysokého vedení, 2. třetina byla kritická. Změna gólmanky a nové rozložení formací chvíli pomohlo, na konci už to byla bezmoc. Dnes jsme soupeři opravdu darovaly vítězství, blahopřejeme k 3 bodům."