1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.50

b_150_100_16777215_00_images_2019-2020_2019_011.jpgPo všech stránkách veledůležitý zápas v Liberci zvládlo ženské áčko na výbornou!

Výhra 6:1 přinesla nejen cenné tři body, ale věřme, že i sebevědomí do mladého kádru, který v samotné přípravě zatím svými výkony příliš neoslňoval.
Jenže stejně jako prošla tradiční obměnou sestava Olomouce, snad ještě horší čistka nastala v Liberci. Někdejší hegemon ženského florbalu u nás, který nasbíral šest ligových titulů v řadě, opustila v podstatě celá elitní lajna. A tak bylo jasné, že nechat body na „Dobiášce“ by bylo letos opravdu hříchem. Na druhé straně Liberec dobře věděl, že tým z Hané je také zrovna jedním z těch, na kterém by mohl nějaké body získat.
Už po minutě a půl tomu byly soupeřky blíže, když skóre otevřela přesnou střelou pod břevno liberecká Bárková 1:0. Na betonové obrany se tentokrát nehrálo, a tak bylo jen otázkou času, kdy a kdo se gólově přidá. A zaslouženě jsme to byly my – balónek za první extraligovou branku si po krásné souhře s Oháňkovou může doma vystavit zakončující P. Pejzlová 1:1.
Minutu před koncem třetiny jsme dostaly velkou příležitost otočit skóre, ale trestné střílení gólmanka Liberce vychytala. Kdyby se soupeřkám podařilo zužitkovat mírnou herní převahu ze začátku druhé části, asi by nás neproměněný nájezd více mrzel. Jenže tentokrát naštěstí opět zafungovalo, okřídlené nedáš – dostaneš a díky důrazu M. Pejzlové jsme šly do vedení 1:2. Rozhodující pasáží celého zápasu, pak byla třetí desetiminutovka a klíčovými faktory střelecká produktivita a důraz v brankovišti. Během necelých pěti minut se dvakrát trefila Reimerová a další balónek za první extraligový gól si pak ukradla Ryšavá 1:5.
Ani stav 1:5 obraz hry příliš nezměnil, přinesl snad jen trochu větší jistotu do našich řad. Jinak se stále hrálo spíše stylem nahoru dolů, jak tomu bývá v juniorských soutěžích. Ze všech šancí se ale ujala jen přesná střela z dálky Suchánkové, která tak korunovala povedené vystoupení své i celého týmu 1:6. Starší hráčky v důležitých momentech udržely klidné hlavy a hokejky, olomoucké mládí pak prokázalo, že své hře umí dát extraligový „drajv“. Výborně se předvedly i debutantky ročníku 2002, tedy obránkyně Divišová a útočnice Palinková (0+2) a P. Pejzlová (1+0).

Ženy teď čeká náročné dvojkolo. V pátek 20. září doma přivítají ostravské FBC, které si patrně bude chtít spravit chuť po nepříliš přesvědčivém výkonu proti Židenicím. A právě brněnský klub pak bude naším soupeřem v neděli, přičemž cílem samozřejmě bude odvézt si z jeho palubovky další body.

Crazy girls FBC Liberec – FBS Olomouc 1:6 (1:1, 0:4, 0:1)
branky: 2. Pavla Bárková – 8. Pavla Pejzlová, 25. Martina Pejzlová, 33. Tereza Reimerová, 36. Tereza Reimerová, 37. Lenka Ryšavá, 48. Barbora Suchánková