1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.00

b_150_100_16777215_00_images_2018-2019_2018_064.jpgOlomoucké ženy ve středečním pátém utkání série play-down s Plzní odmítly jakékoliv další komplikace.

Výhrou 5:3 a celkovým skóre 4:1 na zápasy si bezpečně zajistily místo v Extralize i pro následující sezónu!

Soupeřky se po dlouhé cestě ještě ani nestačily rozkoukat, a už se měnilo skóre. Na konci druhé minuty si Mošťková nikým nezpozorována naběhla na zadní tyčku plzeňské branky, kde zkušeně nastavila hokejku do střely Cholinské a zametla míček za záda nic netušící gólmanky Fišerové  - 1:0. Jenže i domácí obrana si hned zkraje zápasu vybrala svoji slabší chvilku, když o dvě minuty později nepokryla protiútok Sukové s Böhmovou - druhá jmenovaná si nenechala ujít krosový pas a srovnala – 1:1.

To bylo ale naposledy, kdy Plzeň dokázala gólově s domácími držet krok. V čase 5:55 načapala s pětkou hrající Suchánková hostující gólmanku a nenápadnou střelou na první tyč poslala Olomouc znovu do vedení – 2:1. Dál se hrálo trenéry velmi oblíbeným stylem nahoru – dolů. Nejprve musela Franková demonstrovat důležitost fotbalové přípravy v brankářských trénincích, když odkopávala nebezpečný pas těsně před dobíhající soupeřkou. Vzápětí se přelila hra na druhou polovinu, kde Reimerová ukázala, že když se dva perou, třetí se směje: po souboji v rohu sebrala odražený balónek a poslala ho Fišerové tentokrát do vzdálenějšího „vinklu“ – 3:1. Plzeň působila poněkud malátně, ke skórování jí nepomohla ani přesilová hra. A když se přeci jen propracovala do nějaké šance, zhatila ji opět výborně chytající Franková. Jak se ukázalo, výkon obou týmů v první třetině nakonec rozhodl celý zápas. Rozdílový čtvrtý gól si v přesilovce po nahrávce Cholinské připsala opět Reimerová a Hanačky mohly jít spokojeně do šaten s tříbrankovým náskokem – 4:1.

Zkušení olomoučtí fanoušci už ale vědí, že nedostanou nic zadarmo. A tak ani když ve 32. minutě Pejzlová dalším přesilovkovým gólem vyhnala Fišerovou z branky a zvýšila už na 5:1, nezmizelo napětí z jejich tváří. A oprávněně. Hned vzápětí rozhodčí vykázali domácí Rozenbergovou na trestnou židli, ta si tam ale poseděla pouhých deset vteřin. Jen tolik stačilo Plzni, aby potrestala nedůraz Olomouce na brankovišti – 5:2.

Do konce třetiny už si domácí Franková ani nově nastoupivší Šindelářová v plzeňské brance nenechaly zkazit náladu dalším gólem, a do třetí třetiny tedy vstupovaly Hanačky s nadějným tříbrankovým vedením. Zatímco Plzeňačkám teklo do bot, domácí cítili nervozitu a blízkost volných víkendů. Což se také projevilo na obrazu hry. Plzeň se čím dál více tlačila do nebezpečných šancí a olomoucké florbalistky jim k nim pomáhaly s pověstnou moravskou pohostinností. Franková své spoluhráčky sice v této charitě nepodporovala, na jednu ze střel ale byla nakonec i ona krátká – Volkmannová zamířila z poloviny hřiště prudce, přesně a přes chumel hráček k tomu – 5:3.

Závěrečných dvanáct minut má asi většina olomouckých fanoušků (a možná i hráček) v infarktové mlze. Plzeň se naštěstí nedokázala vymanit z mizerné střelecké produktivity, její rostoucí tlak navíc zavčas narušila time-outem domácí trenérka Pavlíková. A když Západočešky nepotrestaly ani vyloučení domácí Křížkové v 57. minutě, mohlo se začít slavit. Olomouc bude i v příští sezóně extraligová!

FBS Olomouc - FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň 5:3 (4:1, 1:1, 0:1)

branky: 2. Tereza Mošťková, 6. Barbora Suchánková, 8. Tereza Reimerová, 17. Tereza Reimerová, 32. Martina Pejzlová - 4. Helena Böhmová, 35. Michaela Mašková, 49. Julie Volkmannová