1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00

b_150_100_16777215_00_images_2018-2019_2018_063.jpgŽeny odehrály 3. a 4. kolo play-down o víkendu 16. - 17. 3. 2019.

V sobotu vyhrály v základní hrací době těsně o 1 gól a v neděli pak v 15. vteřině prodloužení. Získané 2 body tak znamenají mečbol pro domácí utkání, které se hraje na Čajkaréně ve středu 20. 3. od 19:30 hodin.

Do sobotního utkání Hanačky nastoupily aktivně a hrozily v útočném pásmu. Domácí hráčky ale nedaly svou kůži zadarmo a tak inkasovaly až chvíli před přestávkou. Ze standardní situace z rohu posbírala míček Oháňková a trefila na přední tyč - 0:1. Podruhé potom 12 vteřin před pauzou proměnila rychlý a přesný přechod olomoucké první formace Mošťková přehozením přes nohu plzeňské gólmanky na zadní tyč – 0:2.

V úvodu druhé části šlo FBS do oslabení, Slavia však skórovala až o pár minut později. Plácnutí bekendem domácí obránkyně projelo po zemi až do brány - 1:2. Následnou standardní situaci Plzně od postranního mantinelu využila sběhnutá hráčka střelou na zadní tyč a srovnala tak stav – 2:2.  Před druhou přestávkou pak šla pro změnu Plzeň do čtyř a Olomouc svou přesilovku zužitkovala. Oháňková si odraženou střelu Pejzlové (nejlepší hráčky utkání), stáhla na svoji stranu a umístila do volné sítě - 2:3.

Třetí třetina byla spíše bojového rázu, hra nahoru a dolů byla nebezpečná více ze strany domácích. Olomouc si vývoj navíc zkomplikovala dvěma oslabeními. Před svým věrným fanklubem FBS se však Hanačky snažily bránit každý centimetr čtverečný hřiště a nepustily míček do vlastní branky. Po oddechových časech obou družstev šli domácí do šesti, ale olomoucké hráčky přestály i tuto power play a připsaly si další vítězství v této vyrovnané sérii.

FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň - FBS Olomouc 2:3 (0:2, 2:1, 0:0)

branky: 28. Aneta Nachtmanová, 31. Anna Alexandra Suková - 16. Jitka Oháňková, 20. Tereza Mošťková, 38. Jitka Oháňková;

Komentář trenéra domácích (Vít Procházka):

„Dnes nás porážka hodně bolí, zradilo nás štěstíčko a potřebovali bychom lépe trefovat zařízení. Nasazení bylo příkladné, vyhrát jsme obrovsky chtěli, ale bez gólů to nepůjde. Do zítra se oklepeme a pokusíme se zlepšit produktivitu, která nás dnes stála zápas. Děkujeme soupeři, divákům a pořadatelům.“