1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00

b_150_100_16777215_00_images_2018-2019_2018_059.jpgNa domácí půdě zahájily olomoucké extraligové florbalistky 1. kolo play-down proti plzeňským soupeřkám dvěma zápasy.

Již první třetina sobotního zápasu naznačila, že celek FBS to zřejmě nebude mít v této zápasové sérii snadné. I když je Plzeň letošním nováčkem nejvyšší ženské soutěže, její hráčky působily mnohem odvážněji, za což byly odměněny v 11. minutě, když Šnebergrová svým prvním dnešním gólem využila početní výhodu při přesilovce – 0:1. Domácí působili dost nejistě a nebýt Kubíčkové v brance, vedení hostů mohlo být i výraznější. Olomoucká trenérka to viděla jasně: „V dnešním zápasu chtěla Plzeň víc vyhrát, zatímco my jsme se strašně báli. Očekávali jsme sice, že soupeř bude hrát bez zábran, ale přesto jsme na to nedokázali reagovat. Před zápasem jsme věděli, co chceme dělat, co máme hrát, ale najednou jsme se začali bát, že to nepůjde.“ Hanačky sice po umístěné střele Křížkové dokázaly krátce před koncem úvodní části vyrovnat – 1:1, ale namísto jejich uklidnění přišla další převaha Plzně. „Od nás se očekávalo hladké vítězství a z toho asi pramenila naše určitá nervozita, protože holky jsou si vědomy, že jde o hodně,“ dodala trenérka Pavlíková.

Na začátku prostřední třetiny trestal FBS vyloučení Sukové. Oháňková z rohu hrací plochy našla přesnou přihrávkou volnou Pejzlovou a její umístěná střela skončila za zády Fišerové - 2:1. Takřka v polovině zápasu mohli hosté z nájezdu srovnat, ale Kubíčková se překonat nenechala. Za pět minut nato Olomouc špatně střídala a hosté opět využili přesilovku, když se přesně k tyči trefila Suková – 2:2. Domácí gólová reakce byla ale velmi rychlá, za minutu šel díky brance Cholinské olomoucký tým znova do vedení – 3:2. Jenže za další minutu plzeňská Volkmanová předvedla parádní dalekonosnou střelu a bylo opět srovnáno - 3:3.

Třetí třetinu jednoznačně ovládl celek ze západních Čech, který mezi čtyřicátou sedmou a padesátou minutou dokázal vsítit tři góly a zcela tak ovládl zápas – 3:6. Olomoucký tým měl v následných minutách možnost hrát dvě přesilovky, ale k vážnějšímu ohrožení plzeňské branky při nich vlastně ani nedošlo. „K průběhu poslední třetiny není co říct, to na nás padla krize. Nic se nám nedařilo a obdržené góly odpovídaly dění na hřišti,“ rezignovaně glosovala Pavlíková. Dvě vteřiny před poslední sirénou Šnebergrová završila svůj dnešní hattrick a stvrdila tak sobotní výsledkové překvapení – 3:7.

FBS Olomouc - FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň 3:7 (1:1, 2:2, 0:4)

branky: 18. Anna Křížková, 23. Martina Pejzlová, 35. Lucie Cholinská - 11. Kateřina Šnebergrová, 34. Anna Alexandra Suková, 36. Julie Volkmannová, 47. Kateřina Šnebergrová, 48. Anna Křížková, 51. Aneta Nachtmanová, 60. Kateřina Šnebergrová

Komentář trenéra hostů (Vít Procházka):

„Vyrovnaná bitva, rozhodlo, že jsme dokázali využít přesilovky a v poslední třetině výborně bránili oslabení. První bod tolik neznamená, pro nás ale bude důležitý kvůli sebevědomí. Děkujeme našim skvělým fanouškům, kteří nám i v Olomouci vytvořili domácí atmosféru. Děkujeme i soupeři a těšíme se na zítřejší odvetu.“

Komentář trenérky domácích (Alice Pavlíková):

„Dnes vyhrál tým, který chtěl víc. Spousta vyloučení na naší straně dostala Plzeň do tempa, my naopak ztrácely síly. Zítra budeme lepší. Ve všem. Děkujeme soupeři za lekci.“

 Ani ve druhém, nedělním utkání to Hanačky neměl snadné a dvoubrankovou výhru nakonec vybojoval v poslední pětiminutovce.

Po raketovém startu, kdy ve 3. minutě po brankách Oháňkové a Mošťkové vedly domácí již 2:0, zapnula Plzeň na vyšší rychlostní stupeň a hru srovnala. Hosté se začaly prosazovat a po chybě v domácí obraně snížila v 6. minutě Staňková - 2:1. Hanačky toto varování nebraly vážně a v 10. minutě trestala plzeňská Bohmová, která se prosadila v předbrankovém prostoru – 2:2. Hra se přelévala ze strany na stranu a obě brankařky měly plné ruce práce. V poslední minutě úvodní třetiny, opět po chybě obrany vstřelila branku hostující Denková – 2:3.

Do druhé části hry vlétly oba týmy tak, jak ukončily první třetinu. Hrálo se rychle, akce střídala akci, ale domácí nebyli schopni proměnit vůbec nic. V 25. minutě byla vyloučena hostující Urbanová a přesilovková formace Olomouce zamkla soupeřky před jejich brankou. Po ukázkové akci, na jejímž konci střílela Pejzlová, srovnaly domácí hráčky skóre - 3:3. O pět minut později byla vyloučena domácí Reimerová a také Plzeň svoji přesilovku využila – 3:4. Naštěstí vzápětí svojí druhou brankou srovnala stav utkání domácí Oháňková – 4:4. Stále se hrálo v rychlém tempu se šancemi na obou stranách, ale skóre se do přestávky nezměnilo.

Až do 53 minuty se hra přelévala na obě strany a především domácí hráčky nebyly schopny vstřelit branku ani s vyložených šancí. Šest minut před koncem třetí třetiny byla vyloučena opět hostující hráčka a domácí tým se ujal vedení z hole dnes produktivní Oháňkové, která zkompletovala svůj první hattrick v kariéře – 5:4. Do minuty bylo opět srovnáno, když po vykroužení z poza olomoucké branky nedala Drugdová domácí Frankové vůbec žádnou šanci – 5:5. Ale i plzeňská radost trvala jen pár vteřin. Po buly ve středu hřiště trvalo Hanačkám jen 19 vteřin a strhly vedení zápasu opět na svoji stranu. Tentokrát Oháňková vyzvala ke skórování Cholinskou a ta se nemýlila – 6:5. Hosté se vrhly do útoku se snahou vyrovnat, ale i přes hru v šesti se jim to nepodařilo. Naopak 5 vteřin před koncem pojistila Mošťková olomoucké vítězství střelou do prázdné branky – 7:5.

Série se za stavu 1:1 nyní přesune do Plzně a Hanačky budou muset o příštím víkendu vytáhnout to nejlepší co umí, protože soupeřky ukázaly, že jim nedají nic zadarmo a o extraligovou příslušnost se chtějí porvat. Pozitivem pro olomoucký tým je výborná hra v přesilovce a dvě výborné gólmanky.

FBS Olomouc - FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň 7:5 (2:3, 2:1, 3:1)
branky: 3. Jitka Oháňková, 3. Tereza Mošťková, 27. Martina Pejzlová, 33. Jitka Oháňková, 55. Jitka Oháňková, 56. Lucie Cholinská, 60. Tereza Mošťková - 6. Nikola Staňková, 10. Helena Böhmová, 20. Šárka Denková, 33. Barbora Krňoulová, 56. Ivana Drugdová

Komentář trenéra hostů Víta Procházky:

„Včera to v závěru lépe sedlo nám, dneska Olomouci. Udělali jsme také více chyb než včera. Přesto si myslím, že tento víkend jsme ukázali, že ani z pozice posledního nic nebalíme. Na domácí zápasy se připravíme ještě lépe. Děkujeme našim opět skvělým fanouškům.“

Komentář trenérky domácích Alice Pavlíkové:

„Dneska jsme ukázaly, jak se bojuje o extraligu. Chtěly jsme víc a nebýt mizerné produktivity, mohlo to být klidnější. Děkujeme fantastickým divákům, že nás celou dobu hnali za vítězstvím.“

Partneři: