1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00

b_150_100_16777215_00_images_2018-2019_2018_059.jpgNa domácí půdě zahájily olomoucké extraligové florbalistky 1. kolo play-down proti plzeňským soupeřkám dvěma zápasy.

Již první třetina sobotního zápasu naznačila, že celek FBS to zřejmě nebude mít v této zápasové sérii snadné. I když je Plzeň letošním nováčkem nejvyšší ženské soutěže, její hráčky působily mnohem odvážněji, za což byly odměněny v 11. minutě, když Šnebergrová svým prvním dnešním gólem využila početní výhodu při přesilovce – 0:1. Domácí působili dost nejistě a nebýt Kubíčkové v brance, vedení hostů mohlo být i výraznější. Olomoucká trenérka to viděla jasně: „V dnešním zápasu chtěla Plzeň víc vyhrát, zatímco my jsme se strašně báli. Očekávali jsme sice, že soupeř bude hrát bez zábran, ale přesto jsme na to nedokázali reagovat. Před zápasem jsme věděli, co chceme dělat, co máme hrát, ale najednou jsme se začali bát, že to nepůjde.“ Hanačky sice po umístěné střele Křížkové dokázaly krátce před koncem úvodní části vyrovnat – 1:1, ale namísto jejich uklidnění přišla další převaha Plzně. „Od nás se očekávalo hladké vítězství a z toho asi pramenila naše určitá nervozita, protože holky jsou si vědomy, že jde o hodně,“ dodala trenérka Pavlíková.

Na začátku prostřední třetiny trestal FBS vyloučení Sukové. Oháňková z rohu hrací plochy našla přesnou přihrávkou volnou Pejzlovou a její umístěná střela skončila za zády Fišerové - 2:1. Takřka v polovině zápasu mohli hosté z nájezdu srovnat, ale Kubíčková se překonat nenechala. Za pět minut nato Olomouc špatně střídala a hosté opět využili přesilovku, když se přesně k tyči trefila Suková – 2:2. Domácí gólová reakce byla ale velmi rychlá, za minutu šel díky brance Cholinské olomoucký tým znova do vedení – 3:2. Jenže za další minutu plzeňská Volkmanová předvedla parádní dalekonosnou střelu a bylo opět srovnáno - 3:3.

Třetí třetinu jednoznačně ovládl celek ze západních Čech, který mezi čtyřicátou sedmou a padesátou minutou dokázal vsítit tři góly a zcela tak ovládl zápas – 3:6. Olomoucký tým měl v následných minutách možnost hrát dvě přesilovky, ale k vážnějšímu ohrožení plzeňské branky při nich vlastně ani nedošlo. „K průběhu poslední třetiny není co říct, to na nás padla krize. Nic se nám nedařilo a obdržené góly odpovídaly dění na hřišti,“ rezignovaně glosovala Pavlíková. Dvě vteřiny před poslední sirénou Šnebergrová završila svůj dnešní hattrick a stvrdila tak sobotní výsledkové překvapení – 3:7.

FBS Olomouc - FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň 3:7 (1:1, 2:2, 0:4)

branky: 18. Anna Křížková, 23. Martina Pejzlová, 35. Lucie Cholinská - 11. Kateřina Šnebergrová, 34. Anna Alexandra Suková, 36. Julie Volkmannová, 47. Kateřina Šnebergrová, 48. Anna Křížková, 51. Aneta Nachtmanová, 60. Kateřina Šnebergrová