1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00

b_150_100_16777215_00_images_2018-2019_2018_056.jpgNa Čajkaréně se hrálo poslední kolo základní části Extraligy žen v sobotu 23.února 2019 a olomoucký tým měl cíl jasný. Aby se dostal do play-off, musel získat více bodů z utkání než shodně umístěný Tatran.

Výhra s Panthers v základní části tak byla nejlepší možnou vstupenkou.

Do utkání vstoupili domácí s plnou vůlí a nasazením. Hra se přelévala na obě strany, ale hosté více kazili. Skóre se otevřelo již v 5. minutě, po rychlé a přesné rozehrávce všech členů formace našla Cholinská přihrávkou Moštkovou na zadní tyči a hostující gólmanka na přesun neměla šanci – 1:0. Půl minuty na to se Mošťková prosadila podruhé, kdy nadvakrát dorazila střelu Jakubkovičové z poloviny hřiště – 2:0. Tento parádní rozjezd zpomalila dvě postupná vyloučení domácích. První oslabení hráčky Olomouce ubránily, že ani domácí gólmanka prakticky nemusela zasahovat, ovšem druhou přesilovku již soupeř využil, kdy z rohu prošla krosová přihrávka na volnou střelkyni na středu - 2:1. Domácí kapitánka Reimerová na to stihla odpovědět do minuty, využila nepovedenou stahovačku hostující kapitánky v obraně a získaný míček z průniku umístila do pravé šibenice – 3:1. Před přestávkou Reimerová ještě přidala krásnou střelu z výběhu od mantinelu a míček se od břevna odrazil za brankovou čáru - 4:1.

Do druhé třetiny vstoupili aktivněji hosté, jejich zlepšený výkon ovšem zbrzdilo vyloučení. Olomouc secvičenou přesilovku využít nedokázala a nedařilo se jí prosadit ani v následujících okamžicích. Nejvíce se tuto část zapotila v bráně domácí Franková, která vykrývala neúnavně mnoho střel soupeře. Až minutu před přestávkou ji smolně překonala nejlepší hráčka hostů Zittová, která střílela ze středu hřiště nedostatečně pokrytá a míček se odrazil domácí gólmance od nohy padáčkem do brány - 4:2. Těsně před pauzou se pak bohužel zranila olomoucká obránkyně Jakubkovičová, která si při souboji v rohu poranila vazy v koleni a byla odvezena záchrannou službou.

Hanačky nastoupily do poslední části s vervou nejen k udržení výhry ale i za zraněnou Sáru. První formace uzamkla soupeře v tlaku, ovšem chybu druhé formace ve vlastní rozehrávce dokázali Panthers využít a dotáhnout se tak na rozdíl jediné branky - 4:3. Druhé střídání první formace již bylo odměněno, Cholinská zachytila standardku soupeře z obranného rohu domácích a poslala přesnou přihrávku Mošťkové, která se na přední šibenici nemýlila a zkompletovala tak svůj hattrick - 5:3. Hru poté opět znesnadnila další dvě vyloučení domácích hráček a Franková v brance Olomouce měla zase plné ruce práce. Obě oslabení domácí nyní ubránili beze ztráty. Navíc hned po skončení se k Reimerové dostal míček ze špatné přihrávky Panthers na půlce Olomouce, kapitánka si se štěstím prohodila hostující kapitánku mezi nohama a s dalším kouskem štěstíčka přehodila míček přes gólmanku hostí až do branky, druhý hattrick domácích tak byl dokonán - 6:3. Po následném timeoutu hostů šli Panthers do 6-ti a drželi domácí v neustálém tlaku, ale pozorná Franková držena pevně svůj tým. Ovšem po nastřelené tyčce se hosté minutu před koncem ještě prosadili. Nečekaná střela po zemi prošla mezi nohama gólmanky až do brány - 6:4. Do konce utkání domácí hráčky své vedení již udržely.

V nedělním utkání Tatranu na hřišti Židenic dokázali domácí nejprve otočit v druhé třetině náskok hostů z Prahy, své vedení však ztratily 5 minut před koncem a prohráli tak těsně 4:5. Vítězstvím v základní hrací době si Tatran Střešovice zajistil účast v play-off na úkor FBS Olomouc. Přestože má s Olomoucí stejný počet bodů, lepší bilance vzájemných zápasů jej posunula na osmé postupové místo. Soupeřem Olomouce v play-down bude FBŠ SLAVIA FatPipe Plzeň.

FBS Olomouc – Panthers Praha 6:4 (4:1, 0:1, 2:2)

branky: 5. Tereza Mošťková, 6. Tereza Mošťková, 17. Tereza Reimerová, 19. Tereza Reimerová, 42. Tereza Mošťková, 52. Tereza Reimerová – 16. Tereza Syslová, 39. Veronika Zittová, 42. Dominika Tůmová, 59. Veronika Zittová