1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00

b_150_100_16777215_00_images_2018-2019_2018_053.jpgPředposlední kolo základní části extraligy žen hrála Olomouc v sobotu 16. února 2019 na hřišti posledního týmu tabulky. Přes velmi nervózní výkon dokázaly olomoucké hráčky urvat cenné vítězství.

V začátku utkání byly lepším týmem domácí hráčky, které nastoupily na hřiště s vervou. Olomoucké hráčky se pořádně nemohly dostat do své hry, v útočném pásmu míčky ztrácely a propadaly v obraně. Hra byla plná nepřesností, tvrdých soubojů, a ne moc nadějných příležitostí. Přestože ke konci třetiny měla Olomouc šancí více, žádnou branku nevstřelila.

Po přestávce se výkon Olomouce o fous zlepšil, ale stále to zdaleka nebylo ono. Navíc FBS nedokázalo využít ani nabídnutou přesilovku v polovině utkání a soupeře také podržela plzeňská gólmanka. Překonat ji se nakonec podařilo až šest vteřin před druhou přestávkou a za úspěšné vytočení Slezákové byl Olomoucký tým velmi vděčný - 0:1.

V úvodu třetí třetiny Olomouc více operovala v útočném pásmu, ovšem navýšit skóre se stále nedařilo. Místo toho přišlo vyloučení a inkasovaný gól v oslabení, kdy nahozený míček obránkyně tečovala nejlepší hráčka utkání hostů Suková - 1:1. Minutu na to byla tatáž hráčka vyloučena na trestnou lavici a Olomouc tuto druhou přesilovku již dokázala využít. Oháňková v náběhu dokázala na poslední chvíli zkrotit skákavý míček od Cholinské a usměrnit jej do branky - 1:2. Vrátila tak vedení zpět na stranu Hanaček. To ovšem zatím neznamenalo žádnou velkou jistotu, hra byla stále vrtkavá na obou stranách a hostující hráčky se mohly ještě deset minut bát o výsledek. K tomu navíc přišlo pětiminutové vyloučení olomoucké Bořutové. Výkon oslabeného týmu byl ovšem o poznání lepší, než v prvním vyloučení a Olomouc toto riziko nakonec ubránila bez ztráty kytičky. Před koncem třetiny si Plzeň vzala timeout a pokusila se srovnat hrou v šesti. Hanačky již drama nepřipustily, navíc se Cholinské podařilo vypíchnout soupeřkám míček a uzavřít stav utkání střelou do prázdné branky - 1:3.

FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň – FBS Olomouc 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)

branky: 49. Anna Alexandra Suková – 40. Kateřina Slezáková, 51. Jitka Oháňková, 60. Lucie Cholinská

Vyjádření hostující trenérky Alice Pavlíkové:

„Utrápené utkání, kde nás neuvěřitelně svazovala povinnost tří bodů. Ty máme. Příští týden zabojujeme za další. Děkujeme soupeři.“

Vyjádření trenéra domácích Víta Procházky:

„Směr utkání jsme měli určit v první desetiminutovce, kdy jsme měli tlak a množství vyložených šancí. To se však nestalo, dvěma hloupými góly jsme zápas ztratili a ani při hře vabank jsme štěstí neměli. Děkujeme divákům za podporu a soupeři přejeme šťastnou cestu.“