1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00

b_150_100_16777215_00_images_2018-2019_2018_043.jpgV neděli 3. února se vydal rezervní tým žen do Čeladné, kde odehrál dvě těžká utkání.

V prvním zápase si to rozdal o první místo s Havířovem a následně vyzval pořádající Nový Jičín. Dokázal obě utkání zvládnout a posunul se tak do čela 2. ligy žen.

Florbal Exelsior Havířov - FBS Olomouc B 2:6 (0:1,0:1,2:4)

Souboj o první místo přinesl hlavně zajímavou bitvu. Nám fungovala slušně defenziva, směrem dopředu to sice skřípalo, ale i tak jsme dokázali jít do vedení, když v 11. minutě přiťukla míček Terka Reimerová rozběhnuté Evči Stecové – 0:1. Jak první část skončila, tak začala i ta druhá. Monča Stecová našla Terku Reimerovou a po její střele to bylo 0:2. Drama nabídla hlavně závěrečná část. Havířov dokázal využít nabídnutou přesilovou hru a vzápětí byl dostatečně důrazný před naší brankou. Výsledkem bylo srovnání na 2:2. My jsme však měli připravenou odpověď. Hned za 16 sekund doklepla míček do branky Míša Čechovská, které asistovala Evča Stecová – 2:3. Konec zápasu jsme pak zvládli výborně takticky. Soupeřky zkusily hru bez gólmanky – dva vypíchnuté míčky = dvě branky. Nejdříve Terka Reimerová a vzápětí Evča Stecová trefily odkrytou branku. A aby toho nebylo málo, tak ještě výhozem našla Kája Štamfestová rozběhnutou Leňu Ryšavou a ta uzavřela skóre zápasu – 2:6.

Branky: Stecová E. 2+1, Reimerová 2+1, Ryšavá 1+0, Čechovská 1+0, Štamfestová 0+1, Stecová M. 0+1

FBS Olomouc B - SKP Nový Jičín - FBK Frenštát 8:1 (5:0,1:0,2:1)

Ve druhém utkání nás čekal sice papírově snazší soupeř, ale v prvním utkání dne dokázal remizovat s Vítkovicemi, takže jsme do zápasu šli koncentrovaně. První branka na začátku 3. minuty, kdy na staré časy zavzpomínala Saul Pavlíková. Přihrávkou našla Janču Cholkovu, která z výběhu trefila přesně – 1:0. Na druhou branku se čekalo déle. V 8. minutě našla Monča Stecová Janču Cholkovou a ta zasunula míček do branky okolo tyčky – 2:0. Chvíli na to Míša Čechovská nabila Leni Ryšavé a ta se tentokrát nemýlila – 3:0. Pak dvakrát zaúřadovala Míša Čechovská. Nejdříve po spolupráci s Terkou Reimerovou a následně po přihrávce od Monči Stecové – 5:0.

Druhá a třetí třetina už z naší strany nic moc nepřinesla. Došly nám evidentně síly, a tak jsme spíše předváděli chodící florbal. Na 6:0 zvýšila Leňa Ryšavá, které přiťukla Terka Reimerová. V poslední třetině se prosadila hezkou střelou konečně Terka Reimerová, když si asistenci připsala Saul Pavlíková – 7:0. Za svou snahu byly odměněny i soupeřky. Osamocená střelkyně trefila šibenici přesně – 7:1. Poslední slovo měla ale Terka Reimerová, která zužitkovala nahrávku od Leni Ryšavé.

Branky: Reimerová 2+2, Ryšavá 2+1, Čechovská 2+1, Cholková 2+0, Pavlíková 0+2, Stecová M. 0+2

Sestava: Štamfestová, Pavlíková, Stecová M., Nováková, Cholková, Stecová E., Čechovská, Reimerová, Ryšavá

Unavené ale spokojené. Tak by se dal ve stručnosti popsat stav, v jakém holky odjížděly. Další turnaj odehrajeme 16.2.2019 v Kopřivnici, kde se utkáme právě s Kopřivnicí a následně s rezervou Vítkovic.