1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00

b_150_100_16777215_00_images_2018-2019_2018_014.jpgV sobotu 26. ledna se rezervní tým vydal k zápasům do Ostravy, kde se postupně utkal s regionálními rivalkami z Prostějova a následně z Přerova.

V obou zápasech se jim podařilo zvítězit a připsaly si tak šest bodů do tabulky.

SK K2 Prostějov vs. FBS Olomouc B 1:7 (0:3,1:2,0:2)
V brzkém raném zápase nám dlouho trvalo, než jsme si uvědomili, že máme hrát florbal. Sice jsme se brzy zásluhou Jíti Zacpalové dostali do vedení, které nabila Monča Stecová – 0:1, ale to byla na dlouho jediná světlá akce z naší strany. Florbal, který by nás bavil se objevil až na konci třetiny a hned to přineslo dvě branky. Nejdříve Míša Čechovská nahrála Janči Cholkové a ta zasunula míček kolem tyčky – 0:2. Hned vzápětí Evča Stecová naservírovala míček Míši Čechovské před prázdnou branku a ta se nemýlila - 0:3.
Ve druhé části si ve 3. minutě připsala po přiťuknutí od Janči Cholkové svou druhou branku Míša Čechovská a bylo víceméně rozhodnuto – 0:4. Soupeřky se sice na začátku 10. minuty prosadily únikem po křídle a střelou na zadní tyč – 1:4, ale s rychlou odpovědí přišla Jíťa Zacpalová (asistence Monča Stecová), která nám střelou do horního růžku vrátila čtyřbrankové vedení – 1:5.
Do závěrečné části jsme udělali drobné změny a brzy vstřelili dvě branky. Ve 2. minutě rychle rozehrála Evča Stecová standardku a našla na středu zcela osamocenou Janču Cholkovou, která měla čas si střelu hezky nachystat – 1:6. Tečku za brankovým zápisem udělala Evča Stecová, která nahození od Pati Havlové uklidila do branky přímo ze vzduchu – 1:7. Další branku jsme nepřidali, ale mrzet nás to nemuselo. Tři body do tabulky jsme si připsali.
Branky: Zacpalová 2+0, Cholková 2+1, Čechovská 2+1, Stecová E. 1+2, Stecová M. 0+2, Havlová 0+1

FBS Olomouc B vs. FBC Přerov 2:1 (0:0,2:1,0:0)
Souboj o druhé místo tabulky, ve které oba týmy slušně bránily, ale přeci jen trochu více ze hry jsme měli my. Tak by se dal stručně shrnout tento zápas. Brankově chudý zápas se rozhodl ve druhé třetině, kdy se nám zásluhou Míši Čechovské podařilo vstřelit dvě slepené branky. Nejdříve se nejlépe zorientovala před brankou po nahození od Evči Stecové a následně vypíchla míček a své sólo zakončila kličkou gólmance a uklizením míčku do branky. Přerov se prosadil na konci třetiny po standardní situaci, kdy jsme si špatně rozebrali hráčky. Závěrečná třetina přinesla dvě vyloučení, ale ani ta změnu skóre nepřinesla. V důležitém zápase jsme si tak připsali tři body.
Branky: Čechovská 2+0, Stecová E. 0+1

Další kolo odehrajeme hned následující víkend 3.2. v Čeladné a soupeřkami nám budou – vedoucí Havířov a pořádající SKP Nový Jičín - FBK Frenštát.