Extraliga žen
1. SC TEMPISH VítkoviceCrazy Girls FBC LiberecFAT PIPE Florbal ChodovFBC ČPP Bystroň Group OstravaFBS OlomoucFbŠ BohemiansFBŠ SLAVIA Fat Pipe PlzeňIvanti Tigers Jižní MěstoK1 Florbal ŽideniceKM automatik FBK JičínPanthers PrahaTatran Střešovice
Web Ceskeho florbalu
Prague 2018
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.50

b_150_100_16777215_00_images_2018-2019_2018_014.jpgV neděli 4. listopadu se vydal rezervní tým žen ke svému třetímu turnaji, kde se postupně utkal s Novým Jičínem-Frenštátem a následně s Paskovem.

SKP Nový Jičín - FBK Frenštát vs. FBS Olomouc B 2:8 (1:2,1:0,0:6)

Do zápasu jsme nastupovali v roli favorita. Tu se nám ale dlouho nedařilo plnit. Brzy jsme pustili soupeřky do vedení, když se prosadily z trestného střílení. Naštěstí se nám podařilo skóre otočit, když nejdříve rozvlnila síť Monča Fleischmannová po nahrávce Evči Stecová a následně nás poslala do vedení Míša Čechovská, kterou našla Janča Cholková.

Druhá třetina přinesla naše trápení. Naše pokusy končily na gólmance Jičína a soupeřky hrozily občasnými brejky. Jeden takový se ujal a skončil v naší brance. V tu chvíli se k nám začala vkrádat nervozita.

Naštěstí se vše zlomilo v poslední třetině. Nutno dodat, že nám velmi pomohla pětiminutová přesilovka, když Ivetka Nováková dostala hokejkou do obličeje. Přesilové hry nám v letošní sezóně moc nejdou, přesto jsme dokázali vstřelit v této početní výhodě hned čtyři branky. Posupně se trefily – Jíťa Zacpalová (Janča Cholková), Míša Bezdíčková (Paťa Havlová), Evča Stecová (Jíťa Zacpalová) a Jíťa Zacpalová (Monča Stecová). Tím jsme odpor soupeřek definitivně zlomili. Chvíli po konci přesilovky se trefila ještě Janča Cholková, které nabila Monča Fleischmannová. A své druhé střídání v zápase přetavila v branku Áďa Schneiderová, která dorazila střelu od Míši Bezdíčkové. Jednalo se o další branku v přesilové hře, celkově pátou v tomto utkání.

Branky: Zacpalová 2+1, Bezdíčková 1+1, Cholková 1+2, Čechovská 1+0, Stecová E. 1+1, Havlová 0+1, Stecová M. 0+1, Fleischmannová 1+1, Schneiderová 1+0

FBS Olomouc B - PASKOV SAURIANS 3:2 (1:1,2:0,0:1)

Před druhým zápasem nás opustily Jíťa Zacpalová a Monča Fleischmannová, a tak jsme trochu překopali sestavu. Toho dokázaly soupeřky využít, když potrestaly zmatky v našem obranném postavení. Na víc, než vyrovnání, jsme se v první části nezmohli. Jedinou střelkyní byla Leňa Ryšavá, kterou vybídla Áďa Schneiderová.

V prostřední části to vypadalo o poznání lépe. Hned ve 2. minutě vystihla na naší polovině nahrávku Míša Čechovská a sólo přes čtyři soupeřky vyšperkovala kličkou gólmance a střelou do prázdné branky. V 19. minutě naše vedení umocnila Leňa Ryšavá, které opět přihrávala Áďa Schnederová.

V poslední části se dokázaly prosadit pouze soupeřky a my tak byli v napětí až do samotného závěru. Na plný počet bodů jsme se hodně nadřeli.

Branky: Ryšavá 2+0, Schneiderová 0+2, Čechovská 1+0

Na prvních třech turnajích jsme zatím dokázali pokaždé vyhrát. Sice to dře a naší hře chybí lehkost. O to cennější vítězství to jsou. I když se nedaří, docházejí síly, pořád věříme a bojujeme. Další turnaj odehrajeme 17. listopadu v Opavě, kde potkáme silné Vítkovice B a domácí Opavu.

CeskyFlorbal

Partneři: