1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.50

b_150_100_16777215_00_images_2018-2019_2018_014.jpgRezervní tým žen se ke svým prvním ligovým utkáním vydal do nové sportovní haly v Paskově.

Zde se postupně utkal se Šumperkem a následně s Kopřivnicí. Obě utkání výsledkově zvládl a odvezl si tak plný bodový zisk.

FbC Asper Šumperk vs. FBS Olomouc B 1:3 (1:0,0:2,0:1)

Zápas měl klasický průběh jako všechna naše střetnutí. Šumperk poctivě bránil, hrozil rychlými výpady a my se trápili s jejich gólmankou. V první třetině padla branka těsně před sirénou, když se nám nepodařilo pokrýt dorážku.

Přesto bylo pouze otázkou času, než obranu v čele s výbornou Davidovou překonáme. Podařilo se nám to v polovině druhé třetiny, když Leňa Ryšavá zužitkovala nahrávku od Míši Čechovské – 1:1. Jednalo se o její premiérovou trefu v kategorii žen. V 9. minutě si role vyměnily a po bekendové střele se radovala tentokrát Míša Čechovská – 1:2. To bylo v prostřední části brankově vše.

Šumperku postupem času docházely síly, ale naše střelecké trápení je stále drželo v zápase. Definitivně se nám podařilo rozhodnout až v 10. minutě, kdy nezištnou nahrávku od Lucky Machů uklidila do branky opět Míša Čechovská – 1:3. Další branka v zápase nepadla, a tak jsme si připsali první tři body do tabulky.

Branky: Čechovská 2+1, Ryšavá 1+1, Machů 0+1

FBS Olomouc B vs. FBC Vikings Kopřivnice 4:3 (1:1,2:0,1:2)

Zápas proti Kopřivnici byl velmi těžký. Moc krásy nepobral. Kopřivnice hrála osobní obranu a zápas se proměnil v řežbu hokejkami. Nicméně to bylo účelné a platilo to na nás. Hned po 28 sekundách jsme prohrávali – 0:1. Na naši odpověď se čekalo až do 11. minuty, kdy jsme zaslouženě srovnali, když Marťa Pejzlová našla hezky Evču Stecovou – 1:1.

Ve druhé třetině se nám podařilo ve 3. minutě v rozmezí 7 sekund dvakrát skórovat. Nejprve při signalizovaném vyloučení zužitkovala nahrávku od Lucky Machů Janča Cholková – 2:1. A druhá lajna se nenechala zahambit a chvíli nato našla Monča Fleischmannová Lenču Ryšavou a ta střelou bez přípravy uklidila míček do branky a ukázala svůj potenciál – 3:1. Další branka nepadla a tak jsme po dvou třetinách vedli o dvě branky a nic nenasvědčovalo dramatu.

Bohužel jsme se velmi spletli. Opět jsme v první minutě inkasovali, když jsme pozdě vystoupili proti střelkyni – 3:2. A aby toho nebylo málo, v polovině 4. minuty bylo po identické situaci vyrovnáno – 3:3. Věřili jsme ale, že když dáme branku, tak vyhrajeme. Vzali jsme si time-out, udělali drobné změny a výsledkem byla nahrávka Janči Cholkové na úplně volnou Evču Stecovou, která před brankou nezaváhala – 4:3. V dalším průběhu jsme si uhráli to, co jsme potřebovali, i když přesilovku na konci zápasu jsme mohli využít lépe. Bojovné utkání jsme nakonec zvládli a odvezli si tak plný počet bodů.

Branky: Stecová E. 2+0, Cholková 1+1, Machů 0+1, Ryšavá 1+0, Pejzlová 0+1, Fleischmannová 0+1

Sestava: Doubková, Bezdíčková (1. zápas), Machů, Gerhátová, Pejzlová, Cholková, Ryšavá, Čechovská, Fleischmannová, Zacpalová (1. zápas), Stecová E., Stecová M.

První turnaj jsme zvládli. Dobře se prezentovaly obě juniorky, které s námi jely. Další zápasy 2. ligy žen máme na programu 21. října, kdy zajíždíme do Čeladné. Zde se utkáme s Přerovem a Bílovcem.