Extraliga žen
1. SC TEMPISH VítkoviceCrazy Girls FBC LiberecFAT PIPE Florbal ChodovFBC ČPP Bystroň Group OstravaFBS OlomoucFbŠ BohemiansFBŠ SLAVIA Fat Pipe PlzeňIvanti Tigers Jižní MěstoK1 Florbal ŽideniceKM automatik FBK JičínPanthers PrahaTatran Střešovice
Web Ceskeho florbalu
Prague 2018
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.50

b_150_100_16777215_00_images_2018-2019_2018_014.jpgRezervní tým žen se ke svým prvním ligovým utkáním vydal do nové sportovní haly v Paskově.

Zde se postupně utkal se Šumperkem a následně s Kopřivnicí. Obě utkání výsledkově zvládl a odvezl si tak plný bodový zisk.

FbC Asper Šumperk vs. FBS Olomouc B 1:3 (1:0,0:2,0:1)

Zápas měl klasický průběh jako všechna naše střetnutí. Šumperk poctivě bránil, hrozil rychlými výpady a my se trápili s jejich gólmankou. V první třetině padla branka těsně před sirénou, když se nám nepodařilo pokrýt dorážku.

Přesto bylo pouze otázkou času, než obranu v čele s výbornou Davidovou překonáme. Podařilo se nám to v polovině druhé třetiny, když Leňa Ryšavá zužitkovala nahrávku od Míši Čechovské – 1:1. Jednalo se o její premiérovou trefu v kategorii žen. V 9. minutě si role vyměnily a po bekendové střele se radovala tentokrát Míša Čechovská – 1:2. To bylo v prostřední části brankově vše.

Šumperku postupem času docházely síly, ale naše střelecké trápení je stále drželo v zápase. Definitivně se nám podařilo rozhodnout až v 10. minutě, kdy nezištnou nahrávku od Lucky Machů uklidila do branky opět Míša Čechovská – 1:3. Další branka v zápase nepadla, a tak jsme si připsali první tři body do tabulky.

Branky: Čechovská 2+1, Ryšavá 1+1, Machů 0+1

FBS Olomouc B vs. FBC Vikings Kopřivnice 4:3 (1:1,2:0,1:2)

Zápas proti Kopřivnici byl velmi těžký. Moc krásy nepobral. Kopřivnice hrála osobní obranu a zápas se proměnil v řežbu hokejkami. Nicméně to bylo účelné a platilo to na nás. Hned po 28 sekundách jsme prohrávali – 0:1. Na naši odpověď se čekalo až do 11. minuty, kdy jsme zaslouženě srovnali, když Marťa Pejzlová našla hezky Evču Stecovou – 1:1.

Ve druhé třetině se nám podařilo ve 3. minutě v rozmezí 7 sekund dvakrát skórovat. Nejprve při signalizovaném vyloučení zužitkovala nahrávku od Lucky Machů Janča Cholková – 2:1. A druhá lajna se nenechala zahambit a chvíli nato našla Monča Fleischmannová Lenču Ryšavou a ta střelou bez přípravy uklidila míček do branky a ukázala svůj potenciál – 3:1. Další branka nepadla a tak jsme po dvou třetinách vedli o dvě branky a nic nenasvědčovalo dramatu.

Bohužel jsme se velmi spletli. Opět jsme v první minutě inkasovali, když jsme pozdě vystoupili proti střelkyni – 3:2. A aby toho nebylo málo, v polovině 4. minuty bylo po identické situaci vyrovnáno – 3:3. Věřili jsme ale, že když dáme branku, tak vyhrajeme. Vzali jsme si time-out, udělali drobné změny a výsledkem byla nahrávka Janči Cholkové na úplně volnou Evču Stecovou, která před brankou nezaváhala – 4:3. V dalším průběhu jsme si uhráli to, co jsme potřebovali, i když přesilovku na konci zápasu jsme mohli využít lépe. Bojovné utkání jsme nakonec zvládli a odvezli si tak plný počet bodů.

Branky: Stecová E. 2+0, Cholková 1+1, Machů 0+1, Ryšavá 1+0, Pejzlová 0+1, Fleischmannová 0+1

Sestava: Doubková, Bezdíčková (1. zápas), Machů, Gerhátová, Pejzlová, Cholková, Ryšavá, Čechovská, Fleischmannová, Zacpalová (1. zápas), Stecová E., Stecová M.

První turnaj jsme zvládli. Dobře se prezentovaly obě juniorky, které s námi jely. Další zápasy 2. ligy žen máme na programu 21. října, kdy zajíždíme do Čeladné. Zde se utkáme s Přerovem a Bílovcem.

CeskyFlorbal

Partneři: